-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
60 veselých a vážných příběhů slavného a vzorného chlapeckého klubu Rychlé šípy
Položka č.: 303Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
sešit, čtyřčíslo 39-42 druhého ročníku časopisu Vpřed, výběr ze starších příběhů Rychlých šípů z Mladého hlasatele, vydala Mladá fronta, Praha 1947, 66 s., části původní obálky nalepené na papír. deskách, zašpiněný papír, skvrny na papíře , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Stínadla se bouří
Položka č.: 302Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exilové vydání, ilustrace J. Fischer, vydal Daniel Strož, Michov 1985, 500 výtisků, 191 s., brož, lehce zašpiněná, zvlněná vazba, skvrna na vazbě a prvních dvou listech, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Barbar Conan a jiné povídky
Položka č.: 306Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
sešit, ob. a il. K. Saudek, vydal Klub Julese Vernea, Praha 1991, 32 s., sešit, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Boris Jirků
(1955)
Viktor Dyk, Krysař
Položka č.: 431Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2018, 31 x 22 cm, sign. v tiráži Boris Jirků, Bohuslav Šír, Žižkovský, č. 31/80, bibliofilie se 7 původními barevnými serigrafiemi, ke svým 80. narozeninám vydal jako neprodejný výtisk Karel Žižkovský, pův. přebal, výborný stav, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Márinka
Položka č.: 430Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava P. Dillinger, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 146/200, kožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Písně a znělky
Položka č.: 429Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydali J. Matlička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1918, 6. sv. edice Bibliofil, Ex. 154/300, svázal L. Bradáč, 40 s., karton. vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Antonín Dvořák, Franz Schubert
Položka č.: 435Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s leptem, 1986, 16 x 10 cm, sign . LD Oldřich Kulhánek 86, vydal Arethusa Pers Herber Blokland (Holandsko) v roce 1987 v počtu 110 ks. Pevná vazba., žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Karel Jaromír Erben: Zlatý kolovrat
Položka č.: 434Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1980, cca 17,5 x 12,5 cm, vše sign. DU J. Pileček, vydal Supraphon v roce 1980. Graficky upravil Vladimír Viener, poznámku napsal Ladislav Stehlík. Vydáno 400 číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin ve dvou variantách: první je číslována A 1/200 - A 200/200 a druhá je čís…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Herber Blokland: Vzpomínka na Ludmilu Jiřincovou
Položka č.: 436Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pevná vazba, rozměr 25 x 18, 3 x lept L. Jiřincová, vše sign. DU L. Jiřincová, rozměr 15 x 11,5 cm, vše sign. DU L. Jiřincová. Vydal Arethusa Pers, u příležitosti 75. narozenin L. Jiřincové., žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Karel Žižkovský: Záhada tiskařské dílny
Položka č.: 437Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, příležitosný tisk k 50. narozeninám Z. Šímy pro své přátelel vydali K. Žižkovský, J. Runštuk a Z. Šíma. Součástí je grafický list O. Kulhánka. Grafická úprava J. Balihrová. Vyšlo roku 1990 v nákladu 100 sk, tento má číslo 17. Soubor uložen v pevných papírových deskách, rozměr A5., žák p…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Různí autoři
Ex libris Marionet III
Položka č.: 447Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 16 knižních značek - C. Bouda (2x), O. Lasák, M. Klemenčič, J. Beneš (2x), S. Havrlík, J. Baruch (2x), M. Macháň (2x), S. Marks, O. Barthodl, R. Desarthis, G. Blattner, Z. Kratochvíl. Vydal v roce 1935 jako soukromý tisk prof. Dr. J. Veselý. Rozměr A5, na obálce místy drobné skvr…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Boris Jirků
(1955)
Karel Žižkovský: Pohádky z naší půdy
Položka č.: 446Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2013, sign. vše Boris Jirků, sign. Žižkovský, rozměr bibliofilie 30 x 21,5 cm. Ke svým 75. narozeninám vydal jako neprodejný výtisk autor. Devíti serigrafiemi vyzdobil Boris Jirků.Vydáno v Praze v roce 2013 v nákladu 75 číslovaných výtisků. Tento výtisk má číslo 24, žák prof. A. Paderlí…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Ota Pavel: Tatínkova loď naděje
Položka č.: 449Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1990, sign. vše Renčín, rozměr bibliofilie 31,5 x 21 cm. Tři ukázky z autorovy povídkové tvorby vybral, pro tisk připravil a ediční poznámkou opatřil Bohumil Svozil. Čtyřmi původními litografiemi ilustroval Vladimír Renčín. Vydala Bonaventura jako 1. svazek bibliofilské edice význačných…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu
-
Josef Hrubý
(1906-1988)
Soubor deseti Ex Libris původních dřevorytů
Položka č.: 460Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, soubor deseti drobných dřevorytů s krátkým úvodním textem B.B. Buchlovana, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1927, ex. 24/50, dřevoryty ve velmi dobrém stavu, dvojlist s textem opotřeben, pův. ob. při okrajích značně poškozena a ušpiněna, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Poslední
(1955)
Karla Erbová: Dům plný dopisů
Položka č.: 459Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 4x sign. komb. technika (serigrafie a suchá jehla) J. Poslední, vyšlo nákladem autorky u příležitosti 120. výročí nar. Fr. Kafky, Chotěšov, 2004, ex. 29/30 (formát A4), volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
La Province de Namur
Položka č.: 458Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, konvolut 7 suchých jehel s pařížskými motivy, 6x sign. PD Gérárd?, ex. 76/89, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Vzpomínky na města, kde jsem nikdy nebyl
Položka č.: 461Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 2x sign. slepotisk J. Ruszelák, podpis na ob. Ludvík Kundera, bez nakl. údajů, 1988, 69/100, 2x dvojlist s básněmi a 1x grafický list v pův. ob., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Musaion VI.
Položka č.: 463Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podp. na patitulu R. Kremlička, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, ed. Aventinum, obs. 33 reprodukcí, úv. slovo E. Faure, pův. brož, 31s. + přílohy, odlepený a nepatrně poškozený hřbet, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Bukovace…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Cheben
(1936)
Lenka Chytilová: Modlitba léta
Položka č.: 462Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, sign. litografie J. Cheben, podp. autorky pod básní, rozkládací dvojlist vytištěn jako PF 1982, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Když jsme studovali na umělce
Položka č.: 477Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1x sign. suchá jehla, úv. text a kresby V. Komárek, k 60. narozeninám umělce připravili J. a K. Martincovi, Kostelec na Orlicí, 1988, nečíslováno, volné listy v ob., velmi dorý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Československé legie ve Francii, malířské dokumenty
Položka č.: 561Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 34 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři: V. Preissig, F. Kupka, Gutfreund, Dálný, K. Cipra, H. Němeček, O. Nejedlý, V. Beneš, B. Harna, A. Longen, vyd. Památník odboje, Praha, 1923…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Dívčí válka. Zlomek z Dalemilovy Kroniky české
Položka č.: 638Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kaligrafoval, vyzdobil titul, frontispis, iniciály Old. Menhart, vydal Ot. Zahradník, Praha 1931, Ex. 38/498, nestr., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
Položka č.: 637Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Minář
(1901-1973)
J.V. Sládek: Selské písně - Nové selské písně
Položka č.: 636Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, tříbarevný sign. dřevoryt K. Minář, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Praha 1936, Ex. 61/200, vazba A.L. Jirout, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, V. Bukovace, člen jednoty umělců výtvarných v Praze, SČUG Hollar, SVUM …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
V. B. Nebeský: Protichůdci
Položka č.: 635Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, …
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
Položka č.: 634Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugend…
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
-
Josef Hiršal
Noclehy s klekánicí
Položka č.: 753Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Hiršal, úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1942, 44 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Konrád
(1899-1971)
U vrbiček
Položka č.: 752Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvě parodické básně s věnováním herci a spisovateli Václavu Mengerovi a jeho choti a podpis na patitulu, obálka a kresba Věra Štrossová, úprava Alois Chvála, vydal Vincy Schwarz, Praha 1934, 220 výtisků, 75 s., brož, obálka při okrajích lehce otřepená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Arthur W. Dow: Vojt. Preissig
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dosud asi neznámý katalog Preissigovy výstavy, uspořádané A.W. Dowem, děkanem Teachers College na Columbijské universitě v New Yorku, kde v té době V.P. vedl kurzy bar. tisku a knižní tvorby, vyd. Montclair Art Museum, 1914-1915, obs. soupis olejomaleb a graf. díla, sešit, velmi dobrý stav,…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Za českou samostatnost
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, počtovaja kartočka Za českou samostatnost, vyd. P.I. Štěpánek, Moskva, bar., 13,7 x 8,7 cm, velmi dobrý stav , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu