-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Rukavice
Položka č.: 1098Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:02
akvarel, tuš, papír, 29, 8 x 20 cm, dole text: -kdepak dámo, teď plavky nemáme. Ale zkuste si schválně tyhlety lyžařské rukavice!, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Balónky
Položka č.: 1097Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:01
akvarel, tuš, papír, 28, 4 x 15, 9 cm, sign. PD ES, dole text: …Ani vidět! Víš, že jsem tuhle do jednoho foukal a stálo mě to řidičák..., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Patent
Položka č.: 1096Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:00
tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, dole text: Dozvím se konečně, kdo z vás dvou..., zezadu autorské razítko, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
Manželská krize
Položka č.: 1095Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:59
tuš, papír, 29, 6 x 20, 8 cm, sign. PD ES, dole text: Nejlepší řešení vaší manželské krize vidím v tom, když ji nebudete řešit..!, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Evžen Seyček
(1917-2009)
U lékaře
Položka č.: 1094Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:58
akvarel, tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Pravda není jen ve víně, ale i v játrech. Ta vaše říkají, že už máte dopito…., na zadní staně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Usměrněná atraktivnost
Položka č.: 1072Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:36
tuš, papír, 20,8 x 28,5 cm, zahnědlý papír v levém okraji, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Petr
(1884-1964)
Z dílen Umělců
Položka č.: 951Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:35
kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Hladiny tůní
Položka č.: 950Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:34
kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Majerová
(1882-1967)
Náměstí Republiky
Položka č.: 949Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:33
kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Kresba, grafika, plastika
Položka č.: 929Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:13
katalog, pozdrav s věnováním O. Janeček na přídeští, vydala GHMP, Praha 1980, sešit, nestr. (24s.), uvolněný prostřední dvojlist, velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alexander Blok
(1880-1921)
Dvanáct - Epos o revoluci
Položka č.: 925Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:09
bibliofilie, podpis překladatele B. Matheusiana přídeští, kresby J. Anněnkov, graf. úprava a obálka O. Karlas, vydalo Naše vojsko, Praha 1949, 67 s., brož., na listech skvrny, zašlý, při okrajích lehce poškozený přebal, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Lid slovanských zemí v obrazech
Položka č.: 923Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:07
bibliofilie, podpis L. Kuby na patitulu, katalog výstavy k 90. narozeninám v Mánesu, úprava Fr. Hudeček, vydal ČSVU a Národní muzeum, Praha 1953, 64s., brož., ob. při krajích drobně poškozená a lehce zašlá, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Faltys
(1878-1944)
O jiných a o sobě
Položka č.: 916Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:00
kniha, podpis na tit. listě K. Faltys, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1934, brož, 131s., několik uvolněných listů, po krajích otřepené, obálka na hřbetu mírně natržená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniela Hodrová
(1946)
Ztracené děti
Položka č.: 907Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:51
kniha, podpis D. Hodrové, Vydal Hynek, Praha 1997, 384s., kart. vazba s ob., výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Maria
(1870-1942)
Spravedlnost
Položka č.: 903Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:47
kniha, podpis na patitulu J. Maria, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., polokožená převazba s ražbou na hřbetu, 303s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Frejka
(1904-1952)
Deník Jarmily Horákové
Položka č.: 901Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:45
kniha, podpis s věnováním na patitulu J. Frejka, vyd. Českomoravský kompas, Praha, 1940, ob. Fr. Muzika, brož, 199s., pravý horní růžek ušpiněný od zatekliny, ob. na hřbetu mírně natržená, otřepené okraje, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
2x Literární listy
Položka č.: 874Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:18
noviny, zvláštní vydání z 26.7.1968 s poselstvím občanů předsednictvu ÚV KSČ a se seznamem signatářů (dvojlist), + 23.8.1968 (protiokupační vydání po obsazení redakce); trochu potrhané okraje a papíř v přehybu, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Devadesátky v tisku
Položka č.: 870Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:14
noviny, první čísla nových polistopadových periodik, obs.: Telegraf, nulté číslo 21.12.1991; Prostor, 1.4.1992 + poslední číslo 12.12.1992; Nei Report, číslo 0, 16.8.1990; Expres, 15.1.1990; Blesk, 13.4.1992; Fórum OF, 31.1.1990; Moravské noviny, 4.1.1990 (vyd. Atlantis, brno); Národní listy, 26.3.1…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Palach
(1948-1969)
3x dobový tisk + dokumenty
Položka č.: 869Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:13
noviny, 1x Svobodné slovo 20.1.1969 (Jan Palach zemřel), 1x Mladá fronta 27.1.1969 (Rozloučení s Janem Palachem), 1x týdeník Květy č. 4, 1.2.1969 (pouze listy, bez hřbetu), 1x tištěný leták Akčního výboru pražských studentů a předsednictva SVS Nedopusťte zneužití pohřbu Jana Palacha, 2x strojopis (I…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Propagandistická periodika okupačních vojsk z roku 1968
Položka č.: 864Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:08
noviny, 2x Zprávy č. 5 (14.9.) a č. 16 (17.9), 1x Týdeník aktualit (14.10., roč. 1, č. 1, vyd. Tisková agentura Novosti), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
4x Lidové noviny
Položka č.: 860Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:04
noviny, prosinec 1989 (na tit. straně Goodbye samizdat), 5.1. 1990 (s reportáží První den prezidenta od Vladimíra Mlynáře, 4.1. 1993 (první číslo v samostatném českém státě) a 27.1. 1993 (zvolení V. Havla presidentem), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Gorbačov svržen
Položka č.: 859Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:03
noviny, Rudé právo s titulní stranou Gorbačov svržen z 20. srpna 1991, dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Dopisy Boženy Němcové
Položka č.: 1361Vyvolávací cena: 220 CZK (10 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:25
bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu A. Nauman (signováno), tisk M. Pegrassi, báseň Fr. Halas, předmluva Fr. Hrubín, upr. J. Sonberg, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, ex. 649/777, ed. Klub 777 bibliofilů, volné listy v obálce, 60s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F.…
Aktuální cena: 220 CZK (10 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rösner
(1891)
Pohledy do budoucna 1929
Položka č.: 1446Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:50
ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1929, vyšlo jako příloha čas. Spiritistick Revue, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 154s., ob. na hřbetu natržená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rösner
(1891)
Pohledy do budoucna 1939
Položka č.: 1444Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:48
ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1939, vypr. kroužek okultních spolupr., řídí J. Rösner, vyšlo jako premie předplatitelům Československé revue psychické, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 144s., flíčky na deskách a na ořezu listů, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Sezemský
(1876-1949)
Před soudem božím
Položka č.: 1440Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:44
kniha, časová úvaha ku řešení otázek života sociálního, vyd. Karel Sezemský, Nová Paka, 1919, ed. Spirit, sv. 29., brož, 48s., ob. pomačkaná, vzadu natržená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1405Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:09
kniha, fotografie z ratibořického údolí J. Zeman, úprava H. Melicharová, 12. sv. Knižnice Oreb, vyd. Ant. Dědourek, Třebechovice p. O. 1942, původní brož, 393s., nerozřezáno, vazba politá, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 1398Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:02
kniha, sedmi dřevoryty vyzdobil K. Štěch, úprava St. Stejskal, přehlédl B. Beneš Buchlovan, I. sv. edice Malá veledíla, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1945, ex. 94, brož., 61s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Elbasan (Válečné vzpomínky)
Položka č.: 1391Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:55
kniha, il. V. Fiala, vyd. Družstevní nakl. Kniha, Praha, 1922, brož, 158s., otřepené okraje a flíčky na deskách, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 6)
Položka č.: 1390Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:54
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO