Dražené položky
SEZNAM AUTORŮ-
Václav Bláha (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
...o mně a o tobě VIII.
Položka č.: 155Vyvolávací cena: 149.000 CZK (6.209 €)
Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00
akryl, pastel, popel na plátně, 2004/2005, 130 x 195 cm, sign. PN V. Bláha, Václav Bláha ukončil v roce 1974 Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v ateliéru monumentální malby pod vedením prof. Arnošta Paderlíka. Od počátku své tvorby se věnoval především figurální malbě, od které se přir…
Aktuální cena: 149.000 CZK (6.209 €)
Odhadní cena: 180 000 - 220 000 CZK
Jiří David (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Svatý
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
olej, plátno, 1999, 35,5 x 50 cm, sign. vzadu Jiří David, od druhé poloviny osmdesátých let až dosud patří Jiří David k nejvýraznějším osobnostem českého výtvarného umění. Zakládající člen již legendární skupiny Tvrdohlaví mnohokrát reprezentoval české umění v zahraničí a svým velice proměnlivým díl…
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK
Krištof Kintera (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1973)
Keep a breast
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
sádra, 26 x 27,5 cm, sign. Kintera, Keep a breast vznikl na podporu charitativní akce pořádanou nadací mammahelp za podpory zpěvačky Tonyi Graves, žák prof. J. Lindovského, A. Veselého, M. Knížáka a M. Bielického na AVU v Praze
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK
(1973)
Chtíč
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
airbrush, papír, 40,5 x 56,5 cm, rám, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravostí a vtipem Kinterových objektů se často skrývá hlub…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
Antonín Sládek (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
F. K. v Hybernské ulici 1929
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
olej, plátno, 2008, 80 x 60 cm, sign. PD Sládek 2008, rám, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Odhadní cena: 150 000 - 170 000 CZK
Antonín Lukavský (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
V domě č. 31636
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
olej, plátno, 2007, 90 x 95 cm, sign. PD Lukavský, lišta, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK
Josef Istler (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1919-2000)
Franz Kafka
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
litografie, 1992, 47,5 x 33,5 cm, sign. PD Istler 92, rám, autorský tisk, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Odhadní cena: 11 000 - 13 000 CZK
Alena Laufrová (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Franz Kafka III
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
lept, suchá jehla, 1991, 39 x 29 cm, sign. PD Alena Laufrová, autorský tisk, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen, žákyně prof. Z. Sklenáře, E. Weidlicha a J. Anderleho na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Odhadní cena: 8 000 - 10 000 CZK
Oldřich Kulhánek (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Guten Tag, Herr K.
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
lept, 1980, 56 x 39,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1980, č. 15/50, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich nej…
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK
Jiří Slíva (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Kafkaktus
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
olej, plátno, 48,5 x 38,5 cm, sign. PD Slíva, rám, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Odhadní cena: 70 000 - 85 000 CZK
Kafkafe
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)
akryl, 39,5 x 30 cm, sign. PD Slíva, rám, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Zámek Proměna
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
akryl, plátno, 2024, 40 x 19,5 cm, sign. PD Slíva, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Odhadní cena: 48 000 - 58 000 CZK
Bambino di Kafka
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 11.500 CZK (480 €)
kresba, 2018, 29,5 x 21 cm, sign. PD Slíva, rám, Jiří Slíva je český kreslíř, grafik, ilustrátor a humorista. Vystudoval VŠE v Praze, avšak od roku 1979 se živí pouze kreslením. Kromě výtvarného umění se věnuje i hudbě, skládá texty a píše básně. Má za sebou řadu samostatných výstav v Česku i zahran…
Aktuální cena: 11.500 CZK (480 €)
Odhadní cena: 14 000 - 16 000 CZK
Luigi Kazimir (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1881-1962)
Hrad Wartburg Thüringen
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
barevný lept, 42,5 x 58,5 cm, sign. PD Luigi Kazimir, rám, č. 101/200, Luigi Kasimir byl rakousko-maďarský malíř, grafik a krajinář. Studium absolvoval na vídeňské Akademii umění pod vedením grafika Williama Ungera. V roce 1933 se přidal k nacistické straně NSDAP, za což byl po válce souzen a věz…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Odhadní cena: 6 000 - 8 000 CZK
František Tavík Šimon (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1877-1942)
Place Maubert v Paříži
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 12.500 CZK (521 €)
Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)
Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK
Bohumír Jaroněk (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1866-1933)
Štramberská Trúba
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
barevný dřevoryt, 1923, 53 x 44,5 cm, sign PD: B. Jaroněk 1923, rám, Bohumír Jaroněk byl český malíř krajinných motivů a zakladatel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Pracoval s akvarely, temperami a olejovými barvami, přičemž jeho dílo se zaměřovalo na zachycení tradiční moravské a…
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Jan Zrzavý (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Kázání květinám
Položka č.: 139Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
dřevoryt, 1913, 15 x 20 cm, označeno LD tužkou Jan Zrzavý, Kázání květinám, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK
Maxmilian Švabinský (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Bílá Kamélie (střední)
Položka č.: 138Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
mezzotinta, 1910, 19,2 x 14,3 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, nově adjustováno, odborně restaurováno, mírně zahnědlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zak…
Otakar Kubín (Coubine) (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1883-1969)
Poprsí mladé ženy
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
litografie, 1925, 25 x 23 cm, sign. PD Coubine, rám, č. 26/50
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK
Josef Váchal (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1884-1969)
Pokušení sv. Antonína
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
barevný dřevoryt, 1912, 21 x 21 cm, sign. PD JVáchal, rám, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolvoval soukromou školu A. Kalvody a grafickou školu A. Herve…
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Odhadní cena: 85 000 - 100 000 CZK
Bohuslav Reynek (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1982-1971)
Sníh III
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
suchá jehla, 13,5 x 8,5 cm, sign. PD Reynek, autor, který studoval na ČVUT, ale ke svému výtvarnému dílu se dopracoval sám, patří mezi nejvýznamnější české mistry grafických technik, především v technice leptu a suché jehly kombinované s monotypem dosáhl nadstandardní bravury, kterou v roce 2010 moh…
(1982-1971)
Sníh II
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
(1982-1971)
Sníh I
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Jiří Anderle (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Il Sorriso (Donne)
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
heliolitografie, 1975 - 76, 47 x 31 cm, sign. DU Anderle, rám, č. 7/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK
Pokus o přiblížení v černé
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
litografie, 1979, 52,5 x 64 cm, sign. DU Anderle 57/100, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Pokus o přiblížení v hnědé
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
litografie, 1979, 52,5 x 64 cm, sign. DU Jan Anderle 20. II. 80, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Judita s hlavou Holoferna
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
suchá jehla, 1973, 33 x 22,7 cm, sign. PD Jiří Anderle, rám, dole popsáno autorem: Varianta na motiv Lucase Cranacha Judita s hlavou Holoferna, únor 1973, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK
Zbyšek Sion (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.750 €)
olej, karton, 1997, 94 x 65 cm, sign. PD Z. Sion 97, lišta, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto spojení byla …
Aktuální cena: 90.000 CZK (3.750 €)
Odhadní cena: 110 000 - 140 000 CZK
Vladimír Novák (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
(1947-2024)
Dáma
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
olej, plátno, 1993, 35 x 40 cm, sign. vzadu V. Novák, rám, dílo významného představitele české malby II. poloviny 20. století. Autor vystudoval pražskou AVU v ateliéru Arnošta Paderlíka a v roce 1988 se zapojil do činnosti sdružení 12/15. Jeho tvorba nese typické expresivní prvky vlastní všem členům…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Odhadní cena: 38 000 - 44 000 CZK
Kamil Lhoták (Aukce vybraných děl (214. Aukce))
Muž v kavárně
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
lept, 1978, 12,5 x 8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 78, pasparta, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Odhadní cena: 3 000 - 4 000 CZK