• Dobroslav Foll

    (1922-1981)

    Ikarus letí ke slunci

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Hannibal, největší lev v zajetí

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost I

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bi…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost II

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron -1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibl…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost III

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibli…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Znak ženské bytosti

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Stojící mužský akt zepředu

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Akt

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 1918, 37 x 28 cm, sign. PD Jan Štursa 1918, rám, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Autoportrét (14 letý)

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČ…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Wachsman

    (1898-1942)

    Obraz (Surrealistická kompozice)

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.625 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    pastel, papír, cca 1930-1931, 63,5 x 48 cm, rám, vzadu razítko: Z pozůstalosti Aloise Wachsmana č. 821, " V "Obraze (Surrealistické kompozici)" ponechal Wachsman divákovi absolutní volnost pro jeho představivost. Proto také motiv sám ani nespecifikoval názvem. Roku 1931 Adolf Hoffmeis…

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Únos ze Serailu

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcový…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Úspěšné vystoupení náhradníka

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 53,5 x 42,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 19/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2022)

    Nálezy

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1974, 59,5 x 42 cm, sign. DU Šalamoun, rám, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2022)

    Prozatímní řešení

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1990, 37,5 x 48,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun, rám, č. 73/90, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvorbě …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ešte jedna slza I

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1971, 44,5 x 36 cm, sign. PD Brunovský 1971, rám, č. 38/80, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ešte jedna slza II

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1971, 44 x 35 cm, sign. PD Brunovský 1971, rám, č. 34/40, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Gažovič

    (1939)

    Pocta H. Boschovi

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1984, 40,7 x 32,4 cm, sign. DU Vl. Gažovič 84, zkušební tisk, při okrajích lehce pokrčený papír, na papíře skvrna, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hložníka na VŠVU v Bratislavě, prof. M. Melchera na AVU ve Vídni

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Revoluce bdí nad Plajachirou

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1980, 48,7 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 80, č. 39/180, na zadní straně popsáno autorem česky a německy, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Surrealistická kompozice

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1995, 56 x 43 cm, sign. PD Liesler 95, rám, č. 2/110, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Ex libris W. J. Götz

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 26,5 x 21 cm, sign. DU Vla. Suchánek, č. 58/70, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Zlatý anděl

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 73,2 x 56,2 cm, sign. DU VladSuchánek, č. 83/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Anderlová

    (1977)

    Ananas

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2014, 40 x 40 cm, sign. vzadu Anderlová , absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Hnědý hřbitov

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2024, 40 x 50 cm, sign. vzadu Igor Grimmich, Absolvoval pražskou AVU v ateliéru malby u M. Rittsteina. Jeho tvorba má několik poloh, ale pravděpodobně nejznámější jsou jeho snové záznamy spících figur a městské výjevy. Grimmichovy malby se vyznačují bravurním zvládnutím perspektivy a …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Salajka

    (1981)

    Chameleon

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2023, 90 x 70 cm, sign. vzadu Martin Salajka, žák prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Red man

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2021, 70 x 50 cm, PD monogr. R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Krejča

    (1941)

    Mizející vzpomínka

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2021, 90 x 70 cm, sign. PN Krejča 21, rám, žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, člen UVU a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Placht

    (1962)

    Curasana

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    pucuti (kůra stromu), plátno, 2017, 120 x 150 cm, sign. vzadu Otto Placht , žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamila Ženatá

    (1953)

    Noční nebe - orel

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2021, 40 x 40 cm, sign. DU Kamila Ženatá, V letech 1973 – 1979 studovala na Akademii výtvarných umění v ateliéru Ladislava Čepeláka. Přestože vystudovala klasické grafické techniky vyjadřuje se v různých médiích přes malbu, fotografii, video až po multimediální site-specific instalaci.…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Kolumbárium růžové

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růčička 2010

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Chadima

    (1923)

    Předjaří II.

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, sololit, 2022, 23 x 17 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny. Ch…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook