• Milan Kundera

    (1929-2023)

    Nesnesitelná lehkost bytí

    No.: 155

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, vydalo nakladatelství Sixty - Eight Publishers, Toronto 1988, jako svou 146. publikaci, druhé vydání, 295 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: ID6**7 History of bids

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Mode D´Emploi

    No.: 157

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, podp. na tit. listě J. Kolář, vyd. Revue K, Alfortville, 1988, pův. brož, text francouzsky, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Milan Kundera

    (1929-2023)

    Žert

    No.: 156

    kniha, vydalo nakladatelství Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, jako svou 195. publikaci, 338 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Bonjour, Monsieur Kolář

    No.: 160

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    katalog, podp. J. Koláře na tit. listě, vyd. České muzeum výtvarných umění, Praha, 1994, při příležitosti 80. narozenin autora. texty: M. Cihlář, H. Demartini, B. Grögerová, V. Havel, J. Chalupecký, A. Šimotová aj., pův. brož, 62s., zachovalý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 4…

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Bije 12! (nerozřezaný exemplář)

    No.: 602

  • Různí autoři

    Pocta Karlu Tutschovi

    No.: 179

    Auction price: 14.000 CZK (584 €)

    soubor 11 litografií, 2010, 30 x 21 cm, sign. vše, č. 44/80, vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařkovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)

    Current price: 14.000 CZK (584 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Josef Hais Týnecký: Andělíček z baroku

    No.: 180

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    kniha, 25,5 x 21 cm, návrh obálky, titul, iniciály, viněty, dekorativní rámce textu a stránkové dekorace doplnění o barevné medailonky A. Mucha, podpis obou autorů v tiráži, vyd. J. Otto, Praha, 1929, ex.: 151/300, pův. clpl. vazba, pův. ob. chybí, 103s., lehce zašpiněna přední vazba, dobrý stav, Pr…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Jiří Kolář

    No.: 161

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    katalog, vyd. Moscow Museum of Modern Art / Museum Kampa, u příležitosti výstavy děl J. Koláře v Moskvě v roce 2007, texty v češtině, angličtině a ruštině, pův. brož, 80s., obs. velké mn. obr. reprod., náklad 1000ks, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of T…

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    David Garnett: Člověk v zoologické zahradě

    No.: 37

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, ob. J. Čapek, vyd. Čin, Praha, 1925, pův. brož, 101s., velmi dobrý, pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Guillaume Apollinaire: Pásmo

    No.: 183

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    bibliofilie, 1982, 29,5 x 18,7 cm, vše sign. DU VladSuchánek, autorský tisk, Čtyřmi originálními barevnými litografiemi ve formátu cca 23 x 17 cm vyzdobil Vladimír Suchánek, z francouzského originálu přeložil Karel Sýs za jazykové spolupráce dr. Aleše Pohorského. Poznámku napsal Jiří Žáček. Vydal Su…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Vidévdát

    No.: 182

    bibliofilie, 1984, 25,5 x 17 cm, 5x sign. DU Oldřich Kulhánek 84, autorský tisk, Z jazyka avestského přeložil a poznámku napsal dr. Otakar Klíma. Šesti barevnými kombinovanými technikami ve formátu 16,5 x 10,5 cm vyzdobil Oldřich Kulhánek, pět z nich signováno a datováno tužkou, vydal Supraphon, Pr…

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Jan Souček

    (1941-2008)

    Saint-John Perse: Kronika

    No.: 185

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    bibliofilie, 1982, 30,5 x 22 cm, vše sign. PD J. Souček 82, autorský tisk, Šesti barevnými lepty ve formátu 18,5 x 13,5 cm vyzdobil Jan Souček. Bibliofilské číslované vydání básnické poemy v próze francouzského autora, nositele Nobelovy ceny za literaturu, jehož tvorbu charakteru vizionářské lyriky…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.

    No.: 36

    kniha, ob. a il. lynorytem J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22, pův. brož, 137s., jen nepatrně opotřebené okraje a přesahy obálky, jinak velmi dobrý, krásný stav!, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

  • Karel a Josef Čapkové

    Zářivé hlubiny

    No.: 406

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    brož, 22 x 14 cm, podpis Josef Čapek a Karel Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1916, pův. brož, 123s., stopy od polití, lehce rozmazaný podpis J. Č., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Cyril Bouda

    F. Langer: Pražské legendy

    No.: 405

    tuš, kniha, 24,5 x 17 cm, orig. kresba C. Bouda, podpis, r. 1963 vyd. SNDK, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s obálkou, 99s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Tisk V. Preissiga

    No.: 601

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Šamsuddín Muhammad Háféz: Z dívánu

    No.: 184

    bibliofilie, 1986, 31 x 22 cm, vše sign. DU Istler, autorský tisk, Šamsuddín Muhammad Háfez (1320-1390). Text česky, z perštiny přeložila Věra Kubíčková. Frontispis a 5 dalších ilustrací (kombinované hlubotiskové techniky) Josefa Istlera ve formátu 19,5 x 13,5 cm. Vydal Supraphon v Praze roku 1986 j…

  • Josef Liesler

    J. W. Goethe: Kniha Zulejčina

    No.: 186

    bibliofilie, 1981, 30 x 21,5 cm, vše sign. DU Liesler 81, autorský tisk, Text česky, přeložil Vladimír Mikeš. Frontispis a 4 další celostránkové ilustrace (kombinované techniky) ve formátu 19,5 x 14,5 cm provedl Josef Liesler. Vydal Supraphon v Praze roku 1981 jako 19. svazek bibliofilské edice Poly…

  • Ota Janeček

    Hořelo srdéčko, hořelo plamenem

    No.: 187

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    bibliofilie, 1983, 30 x 21,5 cm, vše monogr. O. J., pod tiráží signováno Ota Janeček, autorský tisk, Hořelo srdéčko, hořelo plamenem (Výbor lidové poezie). Z lidové poezie vybrala a uspořádala Helena Glancová, pěti sign. kombinovanými technikami vyzdobil Ota Janeček, poznámku napsal Michal Černík. G…

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

  • Oldřich Kulhánek

    K. Čapek: Krakatit

    No.: 461

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    kniha, podpis a věnování v impresu za titulním listem, obálka a ilustrace O. Kulhánek, úprava O. Hlavsa, edice Slunovrat, vydal Československý spisovatel, Praha 1989, celopl. vazba s ob., 320s., velmi dobrý stav, skvrny na ořízce, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky …

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    The Nobel Foundation

    No.: 149

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    samizdat, 20,5 x 15 cm, přednáška k udělení Nobelovy ceny v prosinci 1984, strojopis, sešit, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Miroslav Červinka

    (1932-2005)

    Dvacet tři patnáct

    No.: 148

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    samizdat, 21,5 x 15 cm, podpis na titl. straně, verše z let 1973 - 1979, strojopis, 44s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Deštník z Piccadilly

    No.: 150

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    samizdat, 21 x 15 cm, podpis autora na titl. straně, r. 1978, strojopis, 39s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Martin Velíšek

    (1963)

    Album PROFESE

    No.: 181

    Auction price: 22.000 CZK (917 €)

    6 barevných litografií , 2023, 38 x 31 cm, sign. DU MVelíšek, č. 53/60, součástí alba jsou pevné desky a textová čast

    Current price: 22.000 CZK (917 €)

  • Vladimír Komárek

    Bohuslav Martinů: Myšlenky o smyslu umělecké tvorby

    No.: 188

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    bibliofilie, 1984, 30 x 21,5 cm, vše sign. DU V Komárek, autorský tisk, Pěti signovanými suchými jehlami vyzdobil Vladimír Komárek. Vybrala a sestavila Věra Kovaříčková. Poznámku napsal Jaroslav Mihule. O vydání pečoval Vladimír Beneš. Ručně vysadila Daniela Hanzlová a vytiskl Ludvík Žižka. Suché je…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

  • Karel Hlaváček

    (1874-1898)

    Mstivá kantiléna

    No.: 189

    bibliofilie, pův. autorova mědirytina ve frontispisu (desková kresba Miloše Klicmana), vyd. Moderní Revue, Praha, 1916, ex. 230/250 na holandu, pův. polopergam. vazba, 20s., lehce opotř. hřbet, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

  • Karel Jerie

    limitovaná edice 3 dílů knihy Candide (knihy, plakát, triko, postavička, grafika)

    No.: 191

    3x kniha, the disciple of prof. M. Rittstein and A. Strizek at The Academy of Fine Arts in Prague

  • Michal Singer

    Patero smyslů

    No.: 190

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    soubor 5 litografií, 2007, 70 x 50 cm, sign. PD Singer 2007, č. 4450, studied at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

  • Jan Švankmajer

    Grafika - Obrazový soupis, přednostní vydání

    No.: 192

    kniha, 2023, 23,2 x 21,9 x 3,6 cm, sign. první list Švankmajer J., č. 82/100, Součástí knihy je grafika ve vlastních deskách, barevná litografie, č. 82/100, sign. PD Švankmajer J. 2024, 20,1 x 20,1 cm, studied at The Tertiary School of Applied Arts in Prague, the disciple of prof. R. Lander at The D…

  • Oldřich Kulhánek

    Antonín Dvořák, Franz Schubert

    No.: 193

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    bibliofilie s leptem , 1986, 16 x 10 cm, sign. LD Oldřich Kulhánek 86, vydal Arethusa Pers Herber Blokland (Holandsko) v roce 1987 v počtu 110 ks. Pevná vazba., the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Associati…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)