-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Stojící mužský akt zepředu
Položka č.: 67Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Znak ženské bytosti
Položka č.: 66Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost III
Položka č.: 65Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibli…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost II
Položka č.: 64Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron -1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibl…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost I
Položka č.: 63Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bi…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Hannibal, největší lev v zajetí
Položka č.: 62Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dobroslav Foll
(1922-1981)
Ikarus letí ke slunci
Položka č.: 61Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…
Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hendrych
(1936)
Bysta stykač
Položka č.: 60Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, žák prof. J. Wagnera a J.Kavana na VŠUP v Praze, aspirantura na AVU u prof. Hladíka
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Postava
Položka č.: 59Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Démoni Bohumila Hrabala
Položka č.: 58Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.834 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akryl, tuš, plátno, 1999, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 127/1999, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 68.000 CZK (2.834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Koudelová
(1987)
Garbage to garbage
Položka č.: 57Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021
Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alojz Klimo
(1922-2000)
Město
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michal Pěchouček
(1973)
Port - Louis 15
Položka č.: 55Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2012, 40 x 30 cm, sign. vzadu Michal Pěchouček 2012
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Šnajdr
(1938)
Reminiscence v moll
Položka č.: 54Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zbyšek Sion
(1938)
Bez názvu
Položka č.: 53Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Kulovité těleso
Položka č.: 52Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…
Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Strach
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, malba je prací významného českého malíře, grafika a ilustrátora, který studoval kresbu nejprve u C. Boudy a poté malbu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Byl členem SVU Mánes. Dílo je v rámci Janečkovy tvorby ukázkou expresivnější barevno…
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Portrét (pan Mrkvička)
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Bludiště života
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Zrcadlo
Položka č.: 48Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 27/65, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Ve spěchu vlajem
Položka č.: 47Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 43 x 54 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/60, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Upřímné úsměvy
Položka č.: 46Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 59,5 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/40, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Den a noc
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
U televizoru
Položka č.: 44Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Nová doba
Položka č.: 43Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Nepřátelé globalizace
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19 x 29,5 cm, signatura vpravo dole zabělena redakcí, dole text: Pane jo! Odpůrci globalizace ti právě demolují auto. Ještě štěstí, že jsi také nepřítelem globalizace., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Pohybem ku zdraví
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30 cm, na zadní straně značeno razítkem DIKOBRAZ, dole text: Lékař nám předepsal pohyb, tak se koukáme, jestli jsou sršně doma..., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Doplnění zásob
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tuš, papír, 26,9 x 37,4 cm, dole text: Říká, že Československo je krásná země, ale že nemá žádnou naftu., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ad spectatores
Položka č.: 39Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…
Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Na talíři
Položka č.: 38Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 26, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO