Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Óda na marnost

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 20:20

    tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    V láhvi

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 20:19

    dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    …NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:45

    dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Hostina

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:40

    dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Poseidon

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:38

    dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Plodný mnich

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 19:30

    dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápasy

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:07

    lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:04

    suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké …

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    sv. Anežka Římská

    Položka č.: 1565

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 19:49

    tužka, papír, 27,5 x 34,5 cm, sign. PD Josef Mühl, PN popsáno autorem, mírně potrhaný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Happy New Year 71

    Položka č.: 1554

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 19:38

    fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXIII. - Není dálky

    Položka č.: 1428

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 17:32

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob., portrét TGM ve frontispisu a titulní list vše linorytem Mir. Vyčítal, ed. Šlépěje XXIII., vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1938, orig. brož, 156 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje II.

    Položka č.: 1409

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 17:13

    bibliofilie, podpis J. Demla za titulním listem, dřevoryt v příloze Fr. Kobliha a T.F. Šimon, 2 ilustrace v přílohách Fr. Bílek, ed. Šlépěje II., vydal Jakub Deml, Jinošov 1918, orig. brož, 80 s., velmi dobrý stav, na ob. inkoustová mapa , ob. při krajích lehce pokrčená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje I.

    Položka č.: 1408

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 17:12

    bibliofilie, první sešit Šlépějí, ob., frontispis, titul. list, ilustrace a viněty v textu Fr. Bílek, samostatný dřevoryt Fr. Kobliha, další ilustrace S. Klír, S. Tusar, M. Vořechová, ed. Šlépěje I., vydal Jakub Deml, Jinošov 1917, orig. brož, 106 s., dobrý stav, okraje listů pokrčené, ob. při kraj…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Oldřich Crhounek

    (1900-1973)

    Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény

    Položka č.: 1386

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 16:50

    kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Louis Madelin

    Verdun

    Položka č.: 1359

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 16:23

    kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Karel Dvořáček

    (1911-1945)

    Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka

    Položka č.: 1342

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 16:06

    kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Kurt Schwitters aneb Merz

    Položka č.: 1337

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 16:01

    bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Jiří Langer

    (1894-1943)

    Zpěvy zavržených

    Položka č.: 1316

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 15:40

    Bibliofilie, vybral a přeložil z hebrejštiny Jiří Langer, obálka a typo Josef Sonberg, edice Malá antologie hebrejského básnictví X.-XIX.stol., vydal Akademický spolek Kapper, Praha 1939, pův. brož, 43 s., 800ex., papír Pannekoek, přesahy ob. při krajích pomačkané, horní kraj hřbetu podlepený, velm…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Obrázky ze Slabikáře

    Položka č.: 1297

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 15:21

    kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v r…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Langer: Pražské legendy

    Položka č.: 1275

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:59

    kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    Položka č.: 1271

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:55

    bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzak…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Torquatto Tasso: Šeptání noci

    Položka č.: 1268

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:52

    bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Antikv…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jan Neruda: Prosté motivy

    Položka č.: 1267

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:51

    bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hol…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    Jakub Deml: Domů

    Položka č.: 1256

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:40

    bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • František Bílek

    (1872-1941)

    P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem

    Položka č.: 1252

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:36

    kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠU…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Bob Hurikán: Jezdci z Arizony; Pobožný střelec

    Položka č.: 1216

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:00

    2x sešit, návrh obálky K. Saudek, vydal P.M. Agentura Expres, Praha 1969, 2x sešit, 80 + 53 s., obálka zašlá, při okrajích zašpiněná, hřbety natržené, zažloutlé listy, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    Položka č.: 1215

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 13:59

    kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Karel May

    (1842-1912)

    Pirát

    Položka č.: 1206

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 13:50

    kniha, il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Kalendář Hollar 2007

    Položka č.: 1197

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 13:41

    5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Leo Bednarik

    (1938)

    Soubor Ex libris

    Položka č.: 1194

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 13:38

    grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook