• Roy Lichtenstein

    (1923-1997)

    Crying Girl (Mail Banner)

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:04

    ofsetlitografie, 1963, 43 x 58 cm, značeno na zadní straně (viz foto), Tento plakát byl vydán při příležitosti výstavy u Leo Castelliho v roce 1963 (28.09-24.10.). Byl zasílán jako pozvánka klientům nebo mohl být zakoupen v průběhu výstavy. Tisk Colorkraft, New York, dvakrát přeložený papír, místy m…

    Aktuální cena: 21.000 CZK (750 €)

  • Jeff Koons

    Tulips Coupe Plate

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (608 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:05

    glazovaný porcelán, 2015, 31 x 31 cm, číslováno na zadní straně, náklad 2500 ks, Originální Jeffem Koonsem autorizovaný talíř vznikl ve spolupráci s Bernardaud Manufacture de Porcelaine, Limoges. Nádherná dekorativní práce sběratelské hodnoty. Na zadní straně číslováno, typograficky signováno a znač…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (608 €)

  • Jeff Koons

    Play-Doh Coupe Plate

    Položka č.: 7

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:06

  • Jeff Koons

    Lips Coupe Plate

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:07

  • Andy Warhol

    (1928-1987)

    Mona Lisa (Gold)

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (429 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:08

    serigrafie na museum board, 2019, 89 x 58,5 cm, číslováno na zadní straně, náklad 1500 ks, na zadní straně modré razítko: published by Sunday B. Morning a razítko: fill in your own signature, číslováno na zadní straně tužkou, pozdější tisk, přiložen certifikát pravosti, vynikající stav, Antikvariát …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (429 €)

  • Andy Warhol

    (1928-1987)

    The Scream (After Munch)

    Položka č.: 10

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:09

    serigrafie na museum board, 2018, 89 x 64 cm, číslováno na zadní straně, náklad 1500 ks, na zadní straně modré razítko: published by Sunday B. Morning a razítko: fill in your own signature, číslováno na zadní straně tužkou, pozdější tisk, přiložen certifikát pravosti, vynikající stav, Antikvariát Dl…

  • Yayoi Kusama

    Red Pumpkin (Červená dýně)

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (358 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:10

    painted cast resin (malovaná litá pryskyřice), 2013, 10,2 x 7,6 x 7,6 cm, na spodní straně značeno YAYOI KUSAMA a značka copyrightu, vynikající stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 10.000 CZK (358 €)

  • Robert Indiana

    (1928-2018)

    Czech Love

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:11

    koberec z ručně tkané vlny (multiple), 2006, 38 x 38 cm, 319/00, nákladem Galerie F, na zadní straně číslováno a signováno v tisku na textilním štítku, vynikající stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

  • Banksy

    (1974)

    Walled Off Hotel Palestine

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:12

    plakát (giclée), 2019, 59 x 42 cm, LD značeno slepotiskem Walled Off Hotel, na zadní straně značeno růžovým razítkem, Tento originální Banksyho plakát byl vytvořen pro Walled Off Hotel in Betlému v Izraeli exkluzivně pro hosty hotelu. V roce 2017 otevřel Banksy Walled Off Hotel s nejohavnějším výhle…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

  • Banksy

    (1974)

    Rude Snowman

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:13

    ofset na papíře, 2006, 14,5 x 17,5 cm, značeno na zadní straně v tisku, vynikající stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Ludvík Páleníček

    (1904-1991)

    Pampelišky

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 80 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:00

    kniha, ilustrace A. M. Macourek, vydala národní správa nakladatelství Hejda & Zdroj, Mladá Boleslav 1947, 5000 výtisků, 81 s., poloplátěná vazba, okraje a rohy vazby lehce poškozené, zažloutlá, při okrajích pokrčená, potrhná, slepená obálka, místy skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (3 €)

  • Marcel Hudec

    Pohádky o sedmi věžích

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:01

    kniha, ilustrace Zd. Hampejs, vydalo Evropské vydavatelstvo, Praha 1946, edice JITRO, knihovna mládeže, 5500 výtisků, 128 s., poloplátěná vazba bez obálky, lehce zašpiněná, místy odřená vazba, zažloutlé některé ohmatané listy, jeden roztržený list (str. 13), zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    J.V. Sládek: Sládek dětem

    Položka č.: 3

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:02

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal Melantrich, Praha 1943, nestr., poloplátěná vazba bez obálky, vazba lehce rozvolněná, desky při okrajích lehce odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    V.B. Třebízský: Národní pohádky a pověsti

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:03

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal F. Kosek, Praha 1946, 91 s., poloplátěná vazba s obálkou, obálka při okraji roztržená, slepená, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Rudolf Adámek

    (1882-1953)

    Fr. Kučera: Perníková chaloupka

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:04

    kniha, vzácné, ilustrace R. Adámek, vydala Henclova tiskárna a nakladatelství, Praha 1945, nestr., kartonová vazba, ohmatané listy, některé kresby vybarvené, vzadu vazba zašpiněná, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ženíška na AVU v Praze, člen uměleckého sdružení Sursum a SVU Myslbek

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • František Michálek

    Lidé a loutky

    Položka č.: 6

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:05

    kniha, 45 původních dřevorytů Fr. Michálka, vydal Vítězslav Majer, Hradec Králové 1944, 79 s., poloplátěná vazba bez obálky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Artuš Schneiner

    V.J. Lounek: Kočičky

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:06

    kniha, ilustrace A. Schneiner, vydal Alois Hynek, Praha 1931, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá předsádka, lehce zašpiněná vazba, zažloutlé, ohmatané listy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • L. Bílá

    Prázdniny

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:07

    kniha, ilustrace E. Černá, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1933, 42 s., poloplátěná vazba, lehce zašpiněná vazba, prasklá předsádka, zažloutlé, ohmatané listy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Jan Černý - Klatovský

    (1919-1997)

    Jarmila Kaslová: Tulák Kváček

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:08

    kniha, ilustrace J. Černý - Klatovský, restaurováno, vydalo nakladatelství B. Smolíková - Mečířová, Praha 1943, 23 s., poloplátěná vazba, mírně odřené rohy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • J. Jerza

    Sněhurka a sedm trpaslíků

    Položka č.: 10

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:09

    kniha, ilustrace Fr. Smatek, vydalo nakladatelství Zmatlík a Palička, Praha 1944, nestr., poloplátěná vazba, zašpiněná vazba, vypadlé listy, zažloutlé, ohmatané stránky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • František Bidlo

    (1895-1945)

    Vladimír Thiele: Třesu, třesu z rukávu

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:10

    kniha, ilustrace Fr. Bidlo, restaurováno, vydalo nakladatelství Rudolfa Kmocha, Praha 1945, nestr., plátěná vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Rudolf Mates

    (1881-1966)

    Jan Jelínek: Kytička poupat

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:11

    kniha, ilustrace R. Mates, restaurováno, vydal Zápotočný a spol., Praha, 61 s., poloplátěná vazba, lehce zašpiněné desky, ohmatané listy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Říkám, říkám říkadlo

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:12

    kniha, vydalo nakladatelství K. Synek, Praha 1947, 5500 výtisků, nestr., poloplátěná vazba, prasklá vazba, vypadlé listy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Vojta Merten

    Pohádky z Kašpárkova ranečku

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:13

    kniha, ilustrace F. Fiala, vydal Melantrich, Praha 1929, 118 s., poloplátěná vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Alena Klugarová: Sluníčkova dobrodružství

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:14

    kniha, ilustrace V. Kubašta, restaurováno, vydal nakladatel Gustav Voleský, Praha 1944, 95 s., plátěná vazba, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Petr Souček

    Lilly Hodáčová: Naše říkanky

    Položka č.: 16

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:15

    kniha, kresby P. Souček, vydalo nakladatelství PAMIR, Praha 1946, nestr., poloplátěná vazba, při okrajích a místy odřené desky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki

    Položka č.: 17

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:16

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 1. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1968, 100 000 výtisků, 32 s., brož., obálka zašpiněná a potrhaná, listy lehce zašpiněné, ohnuté rohy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki II.

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:17

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 7. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1970, 75 000 výtisků, 32 s., brož., na obálce skvrny, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Vladimír Kýn

    (1923-2004)

    Jiří Binek: Made in Popletov

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 350 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:18

    sešit, vydala Mladá fronta, 2. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1969, 48 s., brož., zašpiněná a potrhaná obálka, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Vojtěch Steklač: Boříkovy lapálie

    Položka č.: 20

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:19

    sešit, napsal V. Stekač, ilustrace V. Renčín, vydala Mladá fronta, 7. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1970, 64 s., brož., lehce zašpiněná a při okraji roztržená obálka, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)