-
Filip Švehla
(1991)
Interruption III
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:55
akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
David Kolovratník
(1978)
Konjunkce
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:54
akryl, olej, plátno, 2022, 160 x 180 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a o…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK
-
Zdeněk Raiser
(1935)
Až mě andělé zavolají k sobě
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:53
akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK
-
Ivana Lomová
(1959)
Ženy - muži
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:52
akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…
Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK
-
Jan Kotík
(1916-2002)
Král pije (přípitek)
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:51
lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK
-
František Hudeček
(1909-1990)
Květina
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:50
pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Na obzoru plachta bílá
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:49
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Krajina s červeným stanem
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:48
olej, plátno, 1962, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 62, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věr…
Aktuální cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 1 800 000 - 2 000 000 CZK
-
Otakar Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Orfeus v krajině
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:47
suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Před snímáním z kříže (Ukřižování)
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:46
lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Souboj
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:45
tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Alois Wierer
(1878)
Muzikanti
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:43
olej, karton, 54 x 38 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer žil v mládí velmi bohémským životem, bydlel a nejčastěji se pohyboval na Starém městě v Praze. Přestože se výtvarník ani jeho rodina neprofilovali nijak nacionalisticky, v květnu roku 1945 vtrhla do jejich domu revoluční dobrovolnická g…
Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK
-
Egisto Lancerotto
(1847-1916)
Italka
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:42
olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Antonín Chittussi
(1847-1891)
Krajina s rybníkem a lesem v pozadí
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:41
olej, plátno, 1885-1886, 62 x 83 cm, sign. PD Chittussi , rám, přiložen posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc., přiložena restaurátorská zpráva ak. mal. Mgr. Pavla Blattného, na rubu plátna razítko z nezjištěného zdroje. Autor byl nejznámějším českým krajinářem druhé půle 19. století. Školení získa…
Aktuální cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 1 500 000 - 1 700 000 CZK
-
Václav Junek
(1913-1976)
Cirkus
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:40
olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Viklan
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:39
olej, plátno, lepenka, 1986, 21,5 x 33 cm, sign. LD Ota Janeček 86, sign. vzadu Ota Janeček, rám, vzadu popsáno, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdob…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK
-
Josef Konečný
(1907-1989)
Kytice
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:38
olej, plátno, 41 x 33 cm, sign. LD Jos Konečný, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně a prof O. Nejedlého a V. Nechleby na AVU v Praze
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Praha
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:36
lept, 1920, 35,5 x 57 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, vzadu štítky, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionis…
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK
-
Dalibor Matouš
(1925-1992)
Zátiší s loutnou
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:35
pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , žák prof. F…
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Jan Bauch
(1898-1995)
Paganini
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:34
olej, hobra, 51 x 39 cm, rám, malba místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Josef Václav Myslbek
(1848-1922)
Kardinál Bedřich kníže Schwarzenberg
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:33
bronz, 1891 - 1892, v. 19 cm, studie k pomníku pro chrám sv. Víta na Hradčanech - portrét, Studie hlavy je původem z restituce z NG, byla součástí Waldésovy sbírky. Jedná se o původní odlitek. Nadživotní sochu kardinála Bedřicha Josefa knížete Schwarzenberga (1809-1885) modeloval Myslbek podle fotog…
Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK
-
Jeff Koons (after)
Popeye
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:32
polychromovaná galvanizovaná syntetická pryskyřice, 40 x 12 x 21 cm, Multiple (opened Edition). V letech 2009-2011 vytvořil 3 sochy Pepka námořníka z oceli, které jsou vysoké 2 metry. Tato malá socha je replikou podle Koonsových slavných modelů. Socha se dodává odděleně od podstavce ovýšce 2 cm, na …
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Jan Saudek
(1935)
Tanečnice
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:31
serigrafie, 2023, 30 x 27 cm, sign. PD Jan Saudek, rám, muzeální sklo, č. XXXV/L, Jan Saudek je znám především jako fotograf. Nejčastějším námětem jeho snímků je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. Je dobře znám také ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné le…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Jan Kristofori
(1931-2004)
Kompozice Mozart
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:30
olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
Scéna
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:29
olej, plátno, 1970, 80 x 100 cm, monogr. LD JN a sign. na zadní straně Jnovák 1970, rám, Studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimon. V kresbách často zachycoval pražská zákoutí, v grafice…
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Před výstupem
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:28
akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Černí baroni
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:27
tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Pozdrav z Litoměřic
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:26
tuš, papír, 1947, 23,5 x 17,5 cm, sign. PD Ota J. 47, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
V africkém rovníkovém pralese
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 450.000 CZK (18.750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:25
kvaš, papír, 27 x 47 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ... Nyní měl Hendrik vzácnou příležitost setkat se s nimi v jejich království. Ne, nemůže ji propást ani za cenu vlastního života. Vědec zvítězil nad člověkem. Průvod pokračoval ve směru zvuku pomalu, krok za krokem, a všichni dbali, aby na sebe neup…
Aktuální cena: 450.000 CZK (18.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 500000 - 600 000 CZK
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Tygři
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 17:24
tuš, papír, 2022, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2022, Studoval na VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Věnuje se volné grafice, kresbě a ilustraci. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby …
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK