• Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Vilém Chotaš: Nikdy

    Položka č.: 731

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis v tiráži vydavatele F.J. Müllera, dřevoryt na ob. A. Strnadel, Praha 1939, Ex. 9, vevázaná obálka, nestr. pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Stehlík

    (1908-1987)

    České jaro; Kvetoucí trnka

    Položka č.: 723

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    2x kniha, podpis L. Stehlík, vydal Fr. Borový, Praha 1940, 42 sv. České básně, 57 s., plpl. vazba bez obálkyvelmi dobrý stav; podpis L. Stehlík, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 90 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, člen Spolku západočeských umělců, Sdružení jihočesk…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Fr. Dvořák: Ilustrace Františka Tichého

    Položka č.: 720

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Koláře, podpis Fr. Dvořáka v tiráži, ilustracemi Fr. Tichého opatřil a typograficky upravil F. Šejna, soupis ilustračního díla Fr. Tichého, 5. sv. edice Obolos, pro Klub přátel výtvarného umění a speciálně pro sekci Přátel krásné knihy vydalo NČSVU, Praha 1965, sešit, 19s., ve…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Ludvík Kuba: Moje Čína

    Položka č.: 719

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha s podpisem, 31,5 x 22,5 cm, sign. na titulu s věnováním Jaromíru Doležalovi L. Kuba V Praze 5. II. 1952, Uspořádal a upravil Štěpán Jež. Praha – soukromý tisk 1946. V počtu 600 Výtisků vyd. ČESKÁ GRAFICKÁ UNIE, brož. vazba, 32 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Cipr

    (1881-1956)

    Po zákonu srdce

    Položka č.: 718

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 14 cm, podpis a věnování autora, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1933, převazba, pův. ob. vlepena, 171s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Drobná korespondece

    Položka č.: 766

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    3x dopisnice, 2x lístek s účetními záležitostmi s prodejem knih s podp. Ant. Florianové a dalším jedním neurčeným, 1x hustě popsaná třetina dopisnice (zbytek chybí); dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumír Dvorský

    (1902-1976)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 807

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1971, Rukopisný dopis s podpisem z 27.12.1971, v původní obálce s autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, soukromá škola O. Molitora, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Výtvarných umělců Moravská Ostrava, Skupiny výtvarných umělců v Brn…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumír Lifka

    (1900-1987)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou

    Položka č.: 808

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1980, Rukopisný dopis s podpisem ze 7.4.1980, v původní obálce, přiložen dřevorytový portrét B. Lifky od M. Floriana, provedený ve formátu 14 x 9 cm na ručním papíře. Redaktor, knihovník, publicista, literární historik, bibliofil., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    G. Duhamel: Tři rozhovory

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. Mahen: Kniha o českém charakteru

    Položka č.: 239

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Špála

    (1920-1970)

    Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 812

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, 19,5 x 13 cm, převyprávění, poznámky a slovník V. Karsinkin, State Text-book Publishing House, Leningrad 1958, čtvrté vydání, 73 s., brož, anglicky, úvodní stať a poznámky rusky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Vzpomínky na města, kde jsem nikdy nebyl

    Položka č.: 461

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, 2x sign. slepotisk J. Ruszelák, podpis na ob. Ludvík Kundera, bez nakl. údajů, 1988, 69/100, 2x dvojlist s básněmi a 1x grafický list v pův. ob., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Rukopis s podpisem

    Položka č.: 771

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, 10 x 15 cm, ručně psaná a podepsaná pohlednice, pohlednice i přoložená fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vilém Závada

    (1905-1982)

    Autogram

    Položka č.: 772

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    podpis, papír, 8 x 12 cm, podpis na papírové kartě, karta i přiložená fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Černý

    (1929-2001)

    Rukopis s podpisem

    Položka č.: 783

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, papír, 33 x 24 cm, rukopis s podpisem na velném listu, fotografie a pozvánka k výstavě nalepeny, r. 1971, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Hrdinové a věřící 1914-1918

    Položka č.: 520

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vstupní kresba J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1928, ex. 214/1000, upr. K. Dyrynk, pův. brož v ob., 107s., opotřebené okraje ob., jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Hledání otců

    Položka č.: 518

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, pro radost sobě, pro potěšení kamarádů v roce nchýleného jubilea s použtím několika stránek z francouzského deníku vyd. autor, ex. 40/400, nedat., volné listy v pův. ob., trochu ušpiněno, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, po…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Vlach

    (1911-1986)

    Program koncertů

    Položka č.: 696

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, na posledním listě podp. Leopold Korbař (klavírista souboru), sešit s programem prvního samostatného koncertu K. Vlacha z roku 1941, medailonky členů, 12s., přiložena pozvánka na koncert 1. června, ob. na hřbetu natržená, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Antonín Dvorský

    (1899-1966)

    Program koncertů

    Položka č.: 695

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, podp. na ob. R.A. Dvorský, sešit s medailonky členů souboru a programem koncertů v první polovině roku 1941, sešit, 12s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eliška Krásnohorská

    (1847-1926)

    Šumavský Robinson

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, redakce Jan Neruda, ed. Poetické besedy sv. 32., vydal Ed. Valečka, Praha 1887, pův. polopl. vazba, 112s., velmi dobý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Běhounek

    (1898-1973)

    Kniha Robinsonů Osudy slavných trosečníků

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1944, 338 s., plpl. převazba, vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson. jeho osudy, zážitky a dobrodružství

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež vzdělal Max Regal, vydal Jan Kobes, Praha 1932, 185 s., clpl. vazba, některé stránky uvolněné, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, edice KOD, vydalo SNDK, Praha 1963, laminátová vazba, 252 s., natržené dvě stránky, na hřbetu lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Dobrodružné příběhy jinocha na pustém ostrově

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil Jos. Hrbek, barev. frontispis, 1 barev. příloha a 1 ilustrace v textu + pérové v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest v závěru, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1946, 216 s., plpl. vazba, hřbet lehce poškozený a zkosený, odřené desky, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Jeho život a podivuhodné příhody

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravila a přeložila B. Hloušková, 2 barev. frontispis + pérové kresby v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest, obsahuje I. a II. díl, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1933, 175 s., clpl. vazba, praský hřbet, lehce zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, obsahuje pérovky z vyd. SNDK (1956) doplněné o menší drobné kresby pro vydání SPN (1958), vydalo SPN, Praha 1961, 2. vydání, 262 s., poloplátěná vazba, odřené rohy, lehce zašpiněná, skvrna na hřbetu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lubomír Přibyl

    (1937)

    Dopis s podpisem

    Položka č.: 792

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, papír, 19,5 x 21 cm, ručně psaný a signovaný dopis, r. 1960, přiloženo pf (lept, akvatitnta), volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Balaše, K. Tondla, K. Müllera, V. Rady, člen SČUG Hollar, skupiny Jiná geometrie a Klubu konkrétistů

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Adolf Šubert

    (1849-1915)

    Dopis s podpisem

    Položka č.: 797

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 17 x 11 cm, ručně psaný a podepsaný dopis F. A. Šubert, 10. srpen 1915, dobrý stav, portrétní kabinetní fotografie F. A. Šubert z ateliéru Josef Fiedler, perforováno ve spodní části , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Rukopis s podpisem

    Položka č.: 799

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, linoryt, 21 x 15 cm, rukopis s podpisem, sign. linoryt na výstavním programu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook