-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Vinnetou I-V
Položka č.: 324Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
5x kniha, 22,5 x 16 cm, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na Válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939-1940, il. Zd. Burian, 5x pův. clpl. vazba, 377+316+378+398+385s., mírně zkosené a odřené hřbety a okraje desek, všechny svazky restaurovány, prv…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dvacet tisíc mil pod mořem
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22,5 x 16 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, po roce 1900, vazba typu stužka, v horní části je stuha s nápisem Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea, pův. vazba, zlato-červeno-černo-modrá ražba, 227s., zkosený hřbet a opotřebený hřbet, přední desky ve výborném stavu, Antikvariát Dláž…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
C.F. Merckel
Václav Kliment Klicpera
Položka č.: 802Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
rytina, 9 x 8 cm, rám, podpis V.K. Klicpery pod portrétem, poškozený papír,na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Černoš
(1982)
Christos Giannakos: Mořské panny
Položka č.: 540Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
9x mezzotinta, 2011, 34 x 25 cm, vše sign. PD Jan Černoš, 68/100, bibliofilie s devíti původními mezzotintami, autorem textů v řečtině a angličtině je řecký básník Christos Giannakos, vydalo Xotaris Art Forum v roce 2011, v původním kartonovém přebalu, kompletní, Antikvariát Dlážděná, studium na Ped…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Gabriele Mattera
(1929)
I Pescatori
Položka č.: 660Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
12x linoryt, 29,5 x 48 cm, sign. PD G. Mattera, č. XIX - XX, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
V. Nezval: Fantastická symfonie
Položka č.: 586Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a 5 x orig. litografie v přílohách J. Trnka, k vydání přípravil a ediční poznámku napsal Jiří Žantovský, úprava V. Křivka, lito. tisk J. Hrachovec, vydal Památník národního písemnictví ve spolupráci se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1963, volné listy v…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Le nouveau Robinson, pour servir a l amusement et a l instruction des enfans de l un et de l autre sexe.
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva svazky, 2 x frontispis a 30 ilustrací v přílohách vše dřevorytem, francouzsky latinkou, viněta v titulu, linky, stránkové kustody, vydal Le Prieur Libraire, Paris 1818, celokož. vazba se zlac. dekorem na hřbetu a linkami na deskách, XXIV., 341 + 328s., hrany desek odřené, hřbet 2. dílu v…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Karel Jaromír Erben: Zlatý kolovrat
Položka č.: 434Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1980, cca 17,5 x 12,5 cm, vše sign. DU J. Pileček, vydal Supraphon v roce 1980. Graficky upravil Vladimír Viener, poznámku napsal Ladislav Stehlík. Vydáno 400 číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin ve dvou variantách: první je číslována A 1/200 - A 200/200 a druhá je čís…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladislav Zadrobílek
(1932-2010)
Zadrhlo
Položka č.: 407Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, z neoznačeného strojopisu s použitím kreseb Karla Nepraše bez vědomí obou autorů vydal v počtu 20 výtisků jako svou poloročenku D.Ž. Bor (pseudonym V. Zadrobílka), Plzeň, 1981, pův. karton. desky, nestránkováno, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Příběhy Jiřího Koláře
Položka č.: 395Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, již jen vzácněji se objevující publikace o díle Jiřího Koláře, text Vladimír Karfík, Josef Hlaváček, Jan Rous, Jiří Machalický, vyd. Gallery, Praha 1999, obs. velké mn. bar. vyobr., pův. clpl. vazba s ob., 284s., jen lehce vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav, Antiqari.at Radhošťská…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Paul de Wit
(1852-1925)
Perlen aus der Instrumenten-Sammlung
Položka č.: 373Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
volné listy, 36 x 25,5 cm, 15x chromolitografie s motivy starých hudebních nástrojů, vyd. Paul de Wit, Leipzig, 1892, volné listy v pův. semišovém albu se vsazeným obrázkem hudebníků a zdobným kováním v rozích, album v kartonovém pouzdře, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi
Položka č.: 589Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barev. akvarelová kresba s věnováním C. Boudy na patitulu a podpis A. Branalda, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
F.T. Marinetti: Osvobozená slova
Položka č.: 234Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, 4 původní Marinettiho obraz. přílohy se zčeštělými hesly, klíčové dílo zakladatele futurismu, přel. J. Macák, 6. sv. edice Atom, vydali V. Petr a K. Tvrdý, Praha 1922, brož., 75 s. + 4 slož. přílohy, zažloutlé listy, obálka při okrajích jen lehce pokrčená, velmi dobrý …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Veselý přírodopis
Položka č.: 556Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Signatur 23
Položka č.: 508Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. sign. grafický list vložený v ob. J. Kolář (20x14,5 cm), vyd. Theo Rommerskirchen, 1995, ex. Autorský výtisk 33/50 (vyšlo číslovaných 990 výtisků), pův. brož s ob. a průhledným plastovým pouzdrem, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Bím75
Položka č.: 712Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
tuš, katalog, 30 x 21 cm, originální kresba s podpisem T. Bím na titl. straně katalogu Bím75, vydáno u příležitosti výstavy v Novoměstské radnici v Praze konané k 75. narozenimám autora, 87s., zlomený přední dolní růžek, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Bohumil Říha: Vítek na výletě
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1977 a původní perokresba 4,5 x 5,5 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1975, 1. vydání, pův. pevná vazba, 92s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Žízně
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1921, úprava (titulní a obálková kresba) František Vik, 500 výtisků, 106 s., clpl. vazba, vevázaná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Apollinaire: Prsy Tiresiovy
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace v přílohách technikou dokreslované koláže J. Šíma, dvoubarev. titulní list, typografická úprava a obálka K. Teige, přel. J. Seifert, vytiskli Kryl a Scotti, 15. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, pův. brož., ex. 724/1000, 72 s., japan Banzay, velmi dob…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Cochem von
(1634-1712)
Weliký Žiwot Pána a Spasytele Nasseho Krysta Gežjsse, A geho neyswětěgssý a neymilegssý Matky Marye Panny
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vylíčení života Ježíšova od populárního náboženského spisovatele a teologa Martina z Kochemu, přeložil, úvodem opatřil a k vydání připravil P. Edelbert Nymburský (1697) ,dvoubarev. text titulního listu, český text frakturou, živé záhlaví, koncová viněta, zdobné linky, iniciály, tisk Jezuitská…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jacob Ferdinand Wrba Nymburský
(1646-1714)
Kurtzer Extract Der Stadt-Recht In Königreich Böheimb / Mit Anführung der Königl: Vern: Lands-Ordnung / Novell: Declarat: Rescripten
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, právní příručka městských práv v Království českém, v příloze rozkládací dřevořez Baum der Bluts=Freundschafft, přívazek Johann Jacob Weingarten: Manuduction Zum Rechts-Proceß, Sowohl Bey denen Höhern als Stattgerichtlichen Instantien, im Erb-Königreich Böheimb, und Erb-Marggraffthumb Mähren…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
François Henri Turpin
(1709-1799)
La France illustre, ou le Plutarque français III.
Položka č.: 165Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 26 x 20 cm, biografie generálů, ministrů a významných úředníků zákona, 10x celostr. portrétní mědiryt, vyd. Des Lauriers, Paris, 1777, pův. kožená vazba, zdobený hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 11,5 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1870, edice: Národní bibliotéka (4.), Sebrané spisy Boženy Němcové (2.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 275s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Natalia Rolleczková: Škaredkovic rodina a já
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14,5 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 4 x 4,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Albatros, Praha 1977, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 106s., na zadní straně obálky skvrna, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslov…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Máj báseň od Karla Hynka Máchy
Položka č.: 423Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18 cm, 4 ilustrace Toyen, vydala Družstevní práce, Praha 1936, 69 s., clpl. vazba, lehce zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Boris Polevoj
(1908-1981)
Příběh opravdového člověka
Položka č.: 310Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 14 cm, raritní vydání, vyd. SNDK, Praha, 1954, il. Nikolaj Žukov, edice Knihy odvahy a dobrodružství - KOD, č. 1, pův. brož, 352s., drobná natžení při horní i spodní části hřbetu, jinak výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joan Miró
(1893-1983)
Miro - Fondation Maeght
Položka č.: 606Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, 3 x orig. barev. litografie (obálka, samostatná a dvoustranná příloha) a 1x čb. litografie v příloze J. Miró, texty v úvodu Paul Eluard, Tristann Tzara, Renè Char, Jacques Prevert, Raymond Queneau, Michel Leiris, Andrè Breton, Shuzo Takiguchi, vydal Fondation Maeght, Saint Paul 1968, orig. …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Richard Fischer
(1968)
Město za soumraku
Položka č.: 453Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
giclée tisk, 2020, 28,5 x 39 cm, sign. PD Richard Fischer , A.T. 5/8, ilustrace ze zadní strany prvního dílu grafického románu Rváčov
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ema Destinová
(1878-1930)
Fotografie s podpisem
Položka č.: 790Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8 cm, podpis na fotografii E. Destinnová, r. 1925, foto Ionka, Zagreb, zadní strana nese zbytky nalepeného papíru, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Krejčí
(1942)
E. A. Poe: Havran Krkavec
Položka č.: 557Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 31 x 21 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. aut. list., na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO