• Karel Čapek

    (1890-1938)

    Hovory s T. G. Masarykem

    Položka č.: 252877

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2021 16:17

    kniha, 19,5 x 12,5 cm, podpis autora, iniciály K.Č., obálka J. Čapek, nakl. Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum - Čin, brožovaná vazba s obálkou, 115 stran, kniha restaurována, slepý hřbet, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Podepsaná pohlednice

    Položka č.: 252875

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2021 16:15

    pohlednice, 10 x 15 cm, pohlenice zaslaná a podepsaná A. Bornem a Emmou Bornovou, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Bill Clinton

    My Life

    Položka č.: 252870

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2021 16:10

    kniha, 24 x 16 cm, podpis B. Clintona na vizitce z Energy Gas Storage Summit 2012 vlepený na titl. listě, vyd. A. A. Knopf, New York, 2004, pův. pevná vazba s obálkou, 957s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Lovis Corinth

    (1858-1925)

    Gesammelte Schriften

    Položka č.: 252862

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2021 16:05

    kniha, 29,5 x 24 cm, 8x celostr. čb. litografie různí autoři, vyd. Fritz Gurlitt, Berlin, 1920, clpl. vazba, 111s, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Eva Kmentová

    (1928-1980)

    In memoriam

    Položka č.: 252863

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2021 16:03

    katalog, sborník k poctě sochařky E. Kmentové, vydala Jazzová sekce, Praha 1982, 64 čb. a 9 barevných vyobrazení v přílohách, 74 s., brožovaná, zašpiněná obálka, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Wagnera na VŠUP v Praze, členka Umělecké besedy a skupiny Trasa 54

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Anatolij Ivanovič Kalašnikov

    (1930-2007)

    Jičínsko

    Položka č.: 252848

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 19:08

    13x dřevoryt, 1979, 29,7 x 21 cm, vše monogramováno ve štočku, kompletní cyklus 13 dřevorytů zachycujících oblast Jičína a okolí (Sobotka, Humprecht, hrad Kost, Hořice, Lázně Bělohrad, Nová Paka), volné listy v papírovém přebalu, Sobotka 1979, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    J. Seifert: Píseň o Viktorce

    Položka č.: 252839

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:59

    bibliofilie, 3x mědirytina, dřevoryt na ob. a podpis na patitulu C. Bouda, podpis J. Seiferta na patitulu, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1955, volné listy v ob., 59s., obálka ušpiněná a při okrajích lehce opotřebená, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Ho…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Hlaváček

    (1874-1898)

    Mstivá kantiléna

    Položka č.: 252838

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:58

    bibliofilie, pův. autorova mědirytina ve frontispisu (desková kresba Miloše Klicmana), vyd. Moderní Revue, Praha, 1916, ex. 73/250 na holandu, pův. polopergam. vazba, 20s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Karel Kryl

    (1944-1994)

    Konvolut 5 exilových tisků (PmD - Poezie mimo domov)

    Položka č.: 252835

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:55

    5x kniha, 1) Robert Vlach: Tu zemi krásnou, 2) Jarmila Malendová: Sobí barva stesku, 3) Olga Pražáková: Všechnu lásku slunce, 4) Jaroslav Kovaříček: Chvíle přeměny, 5) Petr Sacher: Zapovězená cesta,; vše vyd. PmD (Poesie mimo domov), Mnichov, 1980, dřevoryty na obálkách Karel Kryl, 5x volné listy v …

  • Vladimír Komárek

    J. Seifert: U malíře Vladimíra Komárka

    Položka č.: 252833

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:53

    bibliofilie, 2x sign. dřevoryt V. Komárek, podpis autora, soukr. tisk bez nakl. údajů, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 1985 MUDr. Lad. Loubal

    Položka č.: 252827

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:47

    bibliofilie, obs. 4 serigrafie A. Born, M. Holý, M. Barták a Fr. Nepil?, vyd. L. Loubal, Moravská Třebová, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Aus Tagebüchern / Z deníků 1910-1923

    Položka č.: 252821

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:41

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Josef Hora: Rekviem

    Položka č.: 252812

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:32

    bibliofilie, 3x sign. mědirytina a úprava V. Mašek, podpis básníka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1940, ex. 4/150 na ručním papíře Pannekoek, listy svázané nití v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Georg Trakl: Lidský žal

    Položka č.: 252811

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:31

    bibliofilie, 4x sign. suchá jehla J. Klápště, vyd. Památník nár. písemnictví, Praha, 1987, ruční papír, volné listy v obálce, 21s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Lumír Čivrný: Sonety paní

    Položka č.: 252807

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:27

    bibliofilie, 7x litografie v textu 1x na obálce J. Bauch, podpis autora a výtvarníka na patitulu, vyd. F.J. Müller, Praha, 1943, ex. 192/300, listy svázané nití v obálce, nestránkováno, okraje obálky nepatrně odřené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na U…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    Grafické dílo

    Položka č.: 252803

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:23

    bibliofilie, litografie M. Švabinského ve frontispise, uspořádal a text napsal PhDr. L. Páleníček, Výstava 100 let českého národního života, Kroměříž 1948, 5000 výtisků, 31 s. + 8 s. čb. příloh, brož., výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Demel

    A. Nevečeřal: Alchymie duše

    Položka č.: 252801

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:21

    bibliofilie, 2 x sign. kombin. technika K. Demel, podpis autora v tiráži, tisk Dřímalovi, úprava, sazba a ob. A. Holub, vydal Aleš Nevečeřal a Karel Demel, Praha 2008, volné listy v deskách, ex. 61/200, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČ…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Maria: Werther

    Položka č.: 252798

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:18

    kniha, ob. a 12 dřevorytů Fr. Kobliha, podpis J. Maria na patitulu, vazba J. Mergl, tisk a vydal Fr. Obzina, Vyškov 1925, polokož. vazba, 178s., zlac. ořízka, domácí japan, ob. vevázána, vazba lehké opotřebení, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v P…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    K. Čapek: Dášeňka

    Položka č.: 252787

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:07

    bibliofilie, návrh ob. a úprava K. Teige, fotografie a ilustrace K. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1934, orig. polopl. vazba, 2. vydání, 93s., velmi dobrý stav, plátýnko hřbetu restaurováno, lehce odřené hrany desek, skvrny na listech str. 8-9, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Pr…

    Poslední dražitel: ID2*** Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Doma je doma

    Položka č.: 252786

    Vyvolávací cena: 5.900 CZK (236 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:06

    soubor 8 litografií, 19 x 24 cm, sign. na zadní straně souboru M. Rittstein, Edice Folio,svazek č. 4, výtisk č. 9 litografie vytiskl Vratislav Ševčík, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení No…

    Aktuální cena: 5.900 CZK (236 €)

  • Různí autoři

    Pocta Karlu Tutschovi

    Položka č.: 252780

    Vyvolávací cena: 8.400 CZK (336 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:00

    soubor 11 litografií, 2010, 30 x 21 cm, č. 62/80, Vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařkovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)

    Aktuální cena: 8.400 CZK (336 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    V. Majakovskij - 150, 000.000

    Položka č.: 252756

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 17:36

    kniha, 21 x 13 cm, obálka V. Mašek, vyd. V. Petr, Praha, 1925, edice Atom, pův. brož s obálkou, 113s., opotřebená obálka, několik listů uvolněno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Emil František Burian

    (1904-1959)

    Pojďte lidé na divadlo

    Položka č.: 252750

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 17:30

    kniha, 1940, 18,5 x 12 cm, Praha, svazek knižnice Umělci o sobě a o všech, vazba původní, brožovaná, 180 stran, s obálkou, stav dobrý, obálka opotřebená, listy zažloutlé, pár listů uvolněno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Frixos na zlatém beranu (Dobrodružství Argonautů)

    Položka č.: 252626

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2021 18:46

    akvarel, kvaš, tužka, tuš, papír, sign. PD VK., 18 x 22,5 cm, reprodukováno v knize Folk Tales and Legends (vyd. Octopus Books, London, 1981) a v dalších jazykových mutacích knihy, str. 34 (kopie přiložena), na zadní straně potvrzení pravosti od vnuka autora R. Kubašty, razítko s inventárním číslem …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Henry Winkles

    (1801-1860)

    Čluny a lodě

    Položka č.: 252597

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2021 18:17

    mědirytina, 20 x 25 cm, značeno PD Henry Winkles sculp, LD G. Heck dir., v pravém horním rohu skvrna od vody, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Henry Winkles

    (1801-1860)

    Lodě

    Položka č.: 252596

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2021 18:16

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Henry Winkles

    (1801-1860)

    Lodě na moři

    Položka č.: 252592

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2021 18:12

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Henry Winkles

    (1801-1860)

    Lodě

    Položka č.: 252591

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2021 18:11

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Thomas Sutherland

    (1785-1820)

    Meeting at cover

    Položka č.: 252588

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2021 18:08

    lept, akvatinta, 8,2 x 36,6 cm, značeno PD T. Sutherland sculp., LD Alken pinx., rám, nepatrně zažloutlý papír, mírně zvlněný, DU mimo tisk skvrna od vody, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Thomas Sutherland

    (1785-1820)

    Breaking cover

    Položka č.: 252587

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 01. 2021 18:07

    lept, akvatinta, 8,2 x 36,5 cm, značeno PD T. Sutherland sculp., LD Alken pinx., rám, nepatrně zažloutlý papír, mírně zvlněný, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)