• František Hudeček

    (1909-1990)

    Do prostoru

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 05. 2020 18:09

    perokresba, papír, 1931, 14,5 x 13,5 cm, sign. LD Fr. Hudeček 31, rám, František Hudeček patřil spolu s Františkem Grossem a Ladislavem Zívrem k nejstarším členům Skupiny 42. Nabízená kresba z roku 1931 patří do malého cyklu kreseb nazvaných "Do prostoru". Hudeček zde řešil spojení věcí po…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Jan Vik: Míša Kulička v cirkuse

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:38

    kniha, ilustrace, předsádka J. Trnka, vydal Melantrich, Praha 1948, 2. vydání, 32 s., poloplátěná vazba, při okrajích a místy desky odřené, lehce zašpiněné, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Helena Chvojková: Zuzanka objevuje svět

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:33

    kniha, ilustrace J. Trnka, vydal Melantrich, Praha 1944, 4. vydání, 102 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem bez obálky, na vazbě drobné skvrny, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    František Hrubín: Říkejte si se pohádky

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:32

    kniha, litografiemi vyzdobil J. Trnka, vydal Melantrich, Praha 1943, 1. vydání, nestr., poloplátěná vazba, desky odřené a popsané, lehce poškozený hřbet, lepená předsádka, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    František Hrubín: Říkejte si se mnou

    Položka č.: 32

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:31

    kniha, litografiemi vyzdobil J. Trnka, vydal Melantrich, Praha 1944, 2. vydání, nestr., poloplátěná vazba, desky odřené, lehce poškozený hřbet, lepená předsádka, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    K.V. Rais: Zvířátka a lidé

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:30

    kniha, ilustrace J. Trnka, vydalo nákladatelství České grafické Unie, Praha 1947, 8000 výtisků, nestr., poloplátěná vazba bez obálky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Marie Kvěchová - Fischerová

    (1892-1984)

    Poupata

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:26

    kniha, sestavil Jos. Kožíšek, ilustrace Marie Kvěchová - Fischerová, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1929, 1. vydání, 128 s., poloplátěná vazba, na vazbě drobné skvrny, prasklá předsádka, slepený list, stránky ohmatané, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki II.

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:17

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 7. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1970, 75 000 výtisků, 32 s., brož., na obálce skvrny, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki

    Položka č.: 17

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:16

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 1. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1968, 100 000 výtisků, 32 s., brož., obálka zašpiněná a potrhaná, listy lehce zašpiněné, ohnuté rohy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Říkám, říkám říkadlo

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:12

    kniha, vydalo nakladatelství K. Synek, Praha 1947, 5500 výtisků, nestr., poloplátěná vazba, prasklá vazba, vypadlé listy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Bidlo

    (1895-1945)

    Vladimír Thiele: Třesu, třesu z rukávu

    Položka č.: 11

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:10

    kniha, ilustrace Fr. Bidlo, restaurováno, vydalo nakladatelství Rudolfa Kmocha, Praha 1945, nestr., plátěná vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Černý - Klatovský

    (1919-1997)

    Jarmila Kaslová: Tulák Kváček

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:08

    kniha, ilustrace J. Černý - Klatovský, restaurováno, vydalo nakladatelství B. Smolíková - Mečířová, Praha 1943, 23 s., poloplátěná vazba, mírně odřené rohy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Artuš Schneiner

    V.J. Lounek: Kočičky

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:06

    kniha, ilustrace A. Schneiner, vydal Alois Hynek, Praha 1931, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá předsádka, lehce zašpiněná vazba, zažloutlé, ohmatané listy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Michálek

    Lidé a loutky

    Položka č.: 6

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:05

    kniha, 45 původních dřevorytů Fr. Michálka, vydal Vítězslav Majer, Hradec Králové 1944, 79 s., poloplátěná vazba bez obálky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Rudolf Adámek

    (1882-1953)

    Fr. Kučera: Perníková chaloupka

    Položka č.: 5

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:04

    kniha, vzácné, ilustrace R. Adámek, vydala Henclova tiskárna a nakladatelství, Praha 1945, nestr., kartonová vazba, ohmatané listy, některé kresby vybarvené, vzadu vazba zašpiněná, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ženíška na AVU v Praze, člen uměleckého sdružení Sursum a SVU Myslbek

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    V.B. Třebízský: Národní pohádky a pověsti

    Položka č.: 4

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:03

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal F. Kosek, Praha 1946, 91 s., poloplátěná vazba s obálkou, obálka při okraji roztržená, slepená, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    J.V. Sládek: Sládek dětem

    Položka č.: 3

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:02

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal Melantrich, Praha 1943, nestr., poloplátěná vazba bez obálky, vazba lehce rozvolněná, desky při okrajích lehce odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Marcel Hudec

    Pohádky o sedmi věžích

    Položka č.: 2

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:01

    kniha, ilustrace Zd. Hampejs, vydalo Evropské vydavatelstvo, Praha 1946, edice JITRO, knihovna mládeže, 5500 výtisků, 128 s., poloplátěná vazba bez obálky, lehce zašpiněná, místy odřená vazba, zažloutlé některé ohmatané listy, jeden roztržený list (str. 13), zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Ludvík Páleníček

    (1904-1991)

    Pampelišky

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 14:00

    kniha, ilustrace A. M. Macourek, vydala národní správa nakladatelství Hejda & Zdroj, Mladá Boleslav 1947, 5000 výtisků, 81 s., poloplátěná vazba, okraje a rohy vazby lehce poškozené, zažloutlá, při okrajích pokrčená, potrhná, slepená obálka, místy skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Josef Vyleťal

    (1940-1989)

    Obrazy

    Položka č.: 35

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 15:42

    Plakát - katalog, vyd. k výstavě v galerii Mladá Fronta, Praha, 1988, 1 list, 43,5 x 31 cm, v polovině přeložen, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Hoffmeistera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Antonín Pacák

    (1941-2007)

    Kresby, dřevořezy a několik obrazů

    Položka č.: 11

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 14:52

    Plakát - katalog, vyd. k výstavě v galerii Mladá Fronta, Praha, 1986, 1 list, 43,5 x 31 cm, v polovině přeložen, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a A. Paderlíka, člen SČUG Hollar, Tolerance

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Kamil Lhoták

    Grafika

    Položka č.: 36

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 14:40

    Plakát - katalog, vyd. k výstavě v galerii Mladá Fronta, Praha, 1989, 1 list, 43,5 x 31 cm, v polovině přeložen, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Obrazy a grafika

    Položka č.: 10

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 14:36

    Plakát - katalog, vyd. k výstavě v galerii Mladá Fronta, Praha, 1986, 1 list, 43,5 x 31 cm, v polovině přeložen, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Obrazy, kresby, grafika (Z let 1939-1989)

    Položka č.: 34

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 14:22

    Plakát - katalog, vyd. k výstavě v galerii Mladá Fronta, Praha, 1989, 1 list, 43,5 x 31 cm, v polovině přeložen, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 18:06

    suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Rastr

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 18:05

    suchá jehla, 1971, 7 x 8,5 cm, sign. PD Boštík 71, rám, č. XVIII/XXI, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 18:04

    suchá jehla, 8 x 8 cm, sign. DU Boštík, rám, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Body

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 18:03

    suchá jehla, 11 x 10, 5 cm, sign. PD Boštík, rám, autorský tisk, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 13.100 CZK (524 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Růžovo-zelená

    Položka č.: 3

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 18:02

    pastel, papír, 9,5 x 9,5 cm, sign. DU Boštík, rám, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Čtverec

    Položka č.: 2

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 05. 2020 18:01

    pastel, papír, 10 x 10 cm, sign. DU Boštík, rám, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny