• Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Výtvarníkův byt

    Položka č.: 250819

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2021 14:05

    litografie, 1979, 13,7 x 19,8 cm, sign. PD Emil Kotrba 1979, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Emporium Alois Dyk

    Položka č.: 250814

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2021 14:01

    lept, 14,8 x 10,3 cm, sign. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Jiří Bouda

    Věže

    Položka č.: 250813

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2021 14:00

    litografie, 1979, 8,5 x 19 cm, sign. DU Jiří Bouda 79, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Cyril Bouda

    Fontána

    Položka č.: 250811

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:38

    litografie, 16,1 x 10,7 cm, sign. PD C Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jindřich Mahelka

    (1919-1990)

    Jihočeská krajina

    Položka č.: 250810

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:37

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Košík s broskvemi

    Položka č.: 250784

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:18

    mědirytina, 7,8 x 7 cm, sign. LN C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Hradčany od Baby

    Položka č.: 250783

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:17

    mědirytina, 5,5 x 9 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Ryby se sítí

    Položka č.: 250780

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:15

    mědirytina, 6 x 12,2 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Z válečného deníku

    Položka č.: 250779

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:14

    litografie, 1945, 15,9 x 10,6 cm, sign. PD Otakar Mrkvička 45, č. 65/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Mene, tekel

    Položka č.: 250778

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:13

    dřevoryt, 1945, 14,9 x 9,3 cm, sign. PD K. Štika 45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelování a geometrie na FF UK, člen a předseda SČUG Hollar, člen UB

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Konvalinky

    Položka č.: 250776

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:12

    litografie, 18,8 x 12,3 cm, sign. PD Karel Tondl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Láhev se skleničkami

    Položka č.: 250775

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:11

    mědirytina, 5,8 x 7,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Letní den u vody

    Položka č.: 250774

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 15:10

    litografie, 1944, 15,8 x 11,3 cm, sign. PD Emil Kotrba 1944, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Madona s dítětem

    Položka č.: 250760

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:57

    lept, 12,3 x 9,8 cm, sign. DU JVodrážka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Karneval

    Položka č.: 250759

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:56

    dřevoryt, 13,6 x 14,3 cm, sign. DU Jaroslav Šváb, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný člen Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Kytice v malované váze

    Položka č.: 250757

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:54

    dřevoryt, 18,5 x 9,5 cm, sign. DU Jaroslav Šváb, č. 25/90, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný člen Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Dušan Janoušek

    (1928-1996)

    Úspěch

    Položka č.: 250750

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:48

    dřevoryt, 18 x 9,5 cm, sign. PD DJanoušek, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně u prof. K. Langera, žák prof. E. Nevana na PF UKo v Bratislavě

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Svolinský

    Zátiší s labutí

    Položka č.: 250748

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:46

    dřevoryt, 19 x 7,5 cm, sign. PD K. Svolinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Ctibor Šťastný

    (1884-1962)

    Tomáš G. Masaryk

    Položka č.: 250743

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:43

    lept, akvatinta, 1938, 9,5 x 9 cm, sign. PD Ctibor Šťastný 38, č. 82/200, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Cesta v údolí řeky

    Položka č.: 250739

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:39

    suchá jehla, 1957, 9 x 14 cm, sign. PD Pavel Sukcolák 57, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 244608

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2021 14:04

    lept, akvatinta, akvarel, papír, 24 x 18,1 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, č. 29/108, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    PF 1933

    Položka č.: 244547

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:39

    linoryt, 10,5 x 7,5 cm, LD značeno v desce EH, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    ExLibris MH

    Položka č.: 244545

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:38

    linoryt, 9,8 x 3,2 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Manželé

    Položka č.: 243270

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:35

    lept, 19,4 x 14,4 cm, LD značeno v desce HW, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Wilhelm Maria Hubertus Leibl

    (1844-1900)

    Muž se sklenicí piva

    Položka č.: 243116

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:33

    lept, 1874, 22,2 x 15,1 cm, PD značeno v desce W. Leibl, lehce zašpiněný papír, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Ferdinand Laufberger

    (1829-1881)

    Zaujatý rozhovor

    Položka č.: 243115

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:32

    lept, 1860, 18,7 x 25 cm, DU značeno v desce F. Laufberger, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Christiána Rubena na Akademii ve Vídni, studium na AVU v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Afrika

    Položka č.: 240932

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:27

    serigrafie, 1977, 61 x 44 cm, sign. DU Hořánek 77 , č. 5/42, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných, SVU Mánes a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Běs

    Položka č.: 240931

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:26

    serigrafie, 1981, 51,6 x 40,5 cm, sign. DU Hořánek 81, č. 13/29, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných, SVU Mánes a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Útěk

    Položka č.: 240930

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:25

    serigrafie, 1978, 53,3 x 37,2 cm, sign. DU Hořánek 78, č. 16/32, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných, SVU Mánes a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Grafičanka

    Položka č.: 240929

    Vyvolávací cena: 35 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2021 15:24

    plakát, 47,5 x 64,5 cm, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných, SVU Mánes a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 35 CZK (2 €)