• Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Karel Havlíček Borovský

    Položka č.: 246384

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (93 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 19:06

    pálená hlína, v. 42 cm, z boku značeno V. Makovský, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.500 CZK (93 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Božena Němcová

    Položka č.: 246383

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 19:05

    pálená hlína, v. 33 cm, dole značeno V. Makovský, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes

  • Harry Hall

    Závodní kůň

    Položka č.: 246382

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (2.963 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 19:04

    olej, plátno, 50 x 60 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 80.000 CZK (2.963 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 160 000 CZK

  • Stanislav Feikl

    (1883-1933)

    Tání

    Položka č.: 246381

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (315 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 19:03

    olej, lepenka, 52 x 67 cm, sign. LD feikl, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 8.500 CZK (315 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Karel Chaloupka

    (1889-1969)

    Ženský půlakt

    Položka č.: 246380

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (371 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 19:02

    olej, plátno, 1943, 50 x 35 cm, sign. na zadní straně K. Chaloupka 1943, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Nejedlého, Obrovského a Švabinského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 10.000 CZK (371 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Vladislav Mirvald

    (1921-2003)

    Pod Smolnicí

    Položka č.: 246379

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (482 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 19:01

    olej, lepenka, 1955, 25 x 31 cm, sign. vzadu VL. Mirvald, rám, nabízené dílo je prací člena významné skupiny Křižovatka, který se stal výrazným představitelem neokonstruktivních tendencí 60. let. Malba spadá do období před vznikem skupiny Křižovatka, kdy autor společně s malířem Zdeňkem Sýkorou vyjí…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (482 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Václav Stratil

    (1950)

    Položka č.: 246378

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.704 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 19:00

    olej, plátno, 1978, 70 x 70 cm, sign. PD Huhaba 78, rám, Václav Stratil se řadí mezi významné osobnosti domácí výtvarné scény posledních čtyřiceti let. Jeho tvorba by se dala označit jako existenciální. Stratilův tvůrčí proces je osobitý a expresivní. Obraz Bez Názvu z roku 1978 svým vrstevním pastó…

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.704 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK

  • Jakub Stretti

    (1967)

    Voda

    Položka č.: 246377

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (926 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:59

    akryl, plátno, 2017, 55 x 72 cm, sign. zezadu J. Stretti 2017, Jakub Stretti je z umělecké rodiny, kde se um dědí doslova z generace na generaci. Jakub se věnuje moderní malbě a jeho obrazy jsou koncipovány v duchu lyrické abstraktnosti a vycházejí z reálných podnětů s výraznou osobní poetikou a ž…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (926 €)

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Interiér (Město při náletu)

    Položka č.: 246376

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (149 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:58

    litografie, 1946, 33,8 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, č. 20/25, provenience: z pozůstalosti autora, vzadu razítko galerie Vltavín, 8.2.-20.3.2005, lehce zvlněný papír, na rámu drobné oděrky, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (149 €)

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    August Gaul modeluje vydru

    Položka č.: 246375

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:57

    suchá jehla na ručním papíru, kolem 1921, 33 x 22,8 cm, sign. PD Orlik, Malíř a výborný grafik se narodil v Praze poblíž židovského ghetta do rodiny krejčovského mistra. Když se u něj v ranné dospělosti projevily malířské schopnosti, otec mu dovolil odjet do Mnichova, aby vystudoval výtvarnou akadem…

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    Valdštejnova smrt

    Položka č.: 246374

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (186 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:56

    mědirytina, 27 x 34 cm, značeno LD v desce M. Merian fecit, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (186 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Brno

    Položka č.: 246373

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (1.852 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:55

    olej, plátno, 1900-1905, 29 x 39 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, vzadu potvrzení od Maximiliána Ducheka, přiložen původní paragon, autor byl mimořádně talentovaným žákem profesora J. Mařáka, který jej na pražskou AVU přijal už v 16 letech. Po absolutoriu si Kalvoda založil vlastní krajinářskou speciá…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (1.852 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 90 000 CZK

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zelené břízy

    Položka č.: 246371

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.038 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:53

    olej, plátno, 1905, 30,5 x 30,5 cm, sign. LD Al. Kavloda, rám, přiložen původní paragon, Alois Kalvoda byl absolventem Mařákovy krajinářské školy, ale už jako student se značně odlišoval od  ostatních spolužáků. Nepřikláněl se k  melancholickému pojetí zasněné krajiny jako jeho spolužáci. Zachycoval…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.038 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Řeka v krajině

    Položka č.: 246370

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (10.371 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:52

    olej, karton, 70 x 100 cm, sign. LD Radimský, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara.S Claudem Monetem po…

    Aktuální cena: 280.000 CZK (10.371 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Podzimní les

    Položka č.: 246369

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (704 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:51

    olej, lepenka, po roce 1925, 43 x 60 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 19.000 CZK (704 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Miloš Urbásek

    (1932-1988)

    Kompozice II.

    Položka č.: 246368

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:50

    serigrafie, 1975, 68,5 x 54,5 cm, sign. PD Urbásek 75, rám, Miloš Urbásek je výrazným představitelem abstraktní geometricky orientované tvorby a lettrismu. Narodil se v Ostravě Zábřehu a s tímto regionem byl po celý svůj tvůrčí život významně spojen životním přátelstvím s Eduardem Ovčáčkem a Rudolfe…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 246367

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:49

    monotyp, 1944, 26 x 29 cm, sign. DU Istler 44, rám, Josef Istler je zapsán v dějinách umění nejen jako člen surrealistické skupiny Ra, ale také jako účastník prvních výstav mezinárodního sdružení CoBrA. Vedle malířské tvorby autor rozvíjel také grafické dílo. Istlerovy monotypy, které stojí mezi mal…

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Jiří (Georg) Dokoupil

    Křižování

    Položka č.: 246366

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:48

    serigrafie, 1986, 80 x 60 cm, sign. PD Dokoupil 86, č. 1/90, typická ukázka grafické tvorby významného představitele české, a především německé umělecké scény, který tvoří v rámci postmoderně koncipované malby. Je sběratelsky vyhledávaným autorem draženým ve všech evropských aukčních síních

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Zasněžený hrob

    Položka č.: 246365

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:47

    olej, plátno, 2011, 70 x 60 cm, sign. zezadu Vetengl 2011, olej, plátno, Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Jeho hřbitovy jsou posmrtnými městy. Ta jsou plná světla, meditace a ticha, které k těmto místům patří. Zároveň zde můžeme vnímat p…

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Město snů

    Položka č.: 246364

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.112 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:46

    akryl, plátno, 2017, 70,5 x 50,3 cm, sign. PD Grimmich 17, Igor Grimmich navazuje na umělecké generace malířů 80. let a reflektuje ho „bezčasí“, které nás upoutá při prvním pohledu na jeho dílo. Igor je malíř, který koncipuje své obrazy na základě vyprávění pravidelné městské krajiny. Jeho uměleck…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.112 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Martin Salajka

    (1981)

    Chameleoni

    Položka č.: 246363

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.075 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:45

    akryl, plátno, 2020, 75 x 75 cm, sign. zezadu Martin Salajka 2020, Salajka, absolvent ateliéru Malby III pod vedením Michaela Rittsteina, ve svých obrazech rád používá kombinovanou techniku. Kromě vodní krajiny, která ho fascinovala s celou její bohatou faunou, ho stejně fascinuje také život zvířat…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.075 €)

  • Pavel Dušek

    (1992)

    Položka č.: 246362

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:44

    olej, akryl, plátno, 2018, 80 x 80 cm, sign. zezadu DUŠEK 2018, Pavel Dušek se řadí mezi nejmladší uměleckou generaci, která právě opustila práh Akademie a nabyté zkušenosti přetransformovala do osobitého projevu. Ve středu Duškova zájmu stojí imaginární krajina, silně ovlivněná grafikou počítačovýc…

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Leoš Suchan

    (1989)

    Barokní hádanka - Studie IX

    Položka č.: 246361

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:43

    olej, plátno, 2018, 60 x 60 cm, sign. zezadu Leoš Suchan, ve své tvorbě se Leoš Suchan zaměřuje na dvě krajní polohy malby. Je to malba realistická a malba čistě abstraktní, někdy se tyto dva odlišné přístupy snaží kombinovat na jednom díle. U malby popisné si vybírá témata zcela všední, která ho ob…

  • Aleš Růžička

    Boží muka

    Položka č.: 246360

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:42

    akryl, plátno, 2018, 110 x 130,5 cm, sign. zezadu A. Růžička 2018, akryl, plátno, Aleš bere malbu jako určitou fyzickou činnost, ale zároveň rituál, který přináší vyčerpání, ale i následnou obnovu sil a všechny tyto stránky v jeho díle spatřujeme. Můžeme doslova cítit napětí mezi extatičností a roz…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.334 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 140 000 CZK

  • Ladislav Kuklík

    Panter

    Položka č.: 246359

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (889 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:41

    tuš sépia, 2017, 52 x 84 cm, sign. DU L. Kuklík 2017, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat, žák prof. J. …

    Aktuální cena: 24.000 CZK (889 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Ladislav Kuklík

    Tygr

    Položka č.: 246358

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (834 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:40

    kresba tuší, 2018, 66,7 x 54 cm, sign. LD L. Kuklík 2018, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 22.500 CZK (834 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 246356

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (3.630 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:38

    olej, plátno, 2008, 97 x 130 cm, sign. PD Načeradský 31.12.2008, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece, Jiří Načeradský, studoval od roku 1957 do roku 1963 na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastim…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (3.630 €)

    Odhadní cena: 140 000 - 160 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    Milenci (Virtuálové)

    Položka č.: 246355

    Vyvolávací cena: 230.000 CZK (8.519 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:37

    olej, plátno, 2010, 130 x 150 cm, sign. DU Načeradský 2010, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato …

    Aktuální cena: 230.000 CZK (8.519 €)

    Odhadní cena: 300 000 - 350 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    Enšpígl

    Položka č.: 246354

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:36

    dřevo, (jasan, jabloň, lípa), 2019, v. 87 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

  • Jan Chaloupek

    Na pláži

    Položka č.: 246353

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.445 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 08. 2020 18:35

    bronz, 2018, v. 33 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.445 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 CZK