-
Jan Chaloupek
(1958)
Zdeněk Lorenc: Okolo surrealismu
No.: 247Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka Pocta Bohumlu Hrabalovi (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of M. Rostinska, P. Brazda a J. Zezula
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Skupina Ra (6. svazek edice)
No.: 246Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, sborník s texty a s vyobr. děl (Istler, Koreček, L. Kundera, B. Lacina, Z. Lorenc, V. Reichmann, V. Tikal, V. Zykmund), vyd. v Brně, 1947, při příležitosti první výstavy Skupiny, upr. V. Zykmund, ob. V. Reichmann, přiložen list se seznamem vyst. prací (76), sešit, 36s., drobné oděrky při ok…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Skupina Ra - P.F. 1947
No.: 245Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, soukromý neprodejný tisk edice Ra (sv. 5), náklad 100ks, v úpravě V. Reichmanna a s obálkou M. Korečka, vyd. v Brně, 1946, obs. 2x báseň (L. Kundera, Z. Lorenc) a 5 čb. vyobrazení děl (J. Istler, V. Zykmund, B. Lacina, V. Reichmann, V. Tikal), drobný sešit, v dobrém stavu, Aantiqari.at Radh…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
Ludvík Kundera: Výhružný kompas
No.: 244Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 16 původních bromostříbrných fotografií V. Zykmund, texty L. Kundera, pozdější tisk fotokopie textů, orig. podpis L. Kundery v tiráži, Brno, květen 1944, 20 ex., leporelo v papírových deskách a obálce,, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Edudant a Francimor
No.: 243Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
No.: 242Auction price: 8.000 CZK (334 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 8.500 CZK (355 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
No.: 241Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
No.: 240Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
No.: 239Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
No.: 238Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
No.: 237Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apli…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
No.: 236Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apl…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
No.: 811Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Špála
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 812Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
No.: 235Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Ar…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šimůnek
(1872-1939)
Udolí z městečka
No.: 1Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:00
olej, lepenka, 1929, 50 x 70 cm, sign. PD Jar. Šimůnek 1929, lehce odřené okraje
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Náměstí v Rakovníku
No.: 2Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:01
rytina z kovu, 24 x 33,5 cm, značeno PD , rám
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Krajinka
No.: 3Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:02
olej, plátno, 53,5 x 65 cm, sign. PD, rám, místy odpadlá malba
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
R. Kohout
Žně u Sedlčan
No.: 4Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:03
olej, plátno, 40 x 48 cm, sign. PD R. Kohout, rám, malba není upevněna k rámu
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Skrbek
(1888-1954)
Rodný dům Antala Staška / Stanov
No.: 5Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:04
lept, 34 x 44 cm, sign. PD Jaroslav Skrbek 19, rám, prasklé sklo, the disciple of M. Pirner, M. Svabinsky
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
A. Stašek
Senoseč
No.: 6Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:05
tisk, plátno, 43 x 50 cm, sign, PD A. Stašek , rám
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: ID8**4 History of bids
-
Neurčený autor
Krajina v zimě
No.: 7Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:06
olej, papír, 33 x 43 cm, sign. PD , rám
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Pavlík
(1901-1966)
Karafiáty
No.: 8Auction price: 7.000 CZK (292 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:07
olej, překližka, 57 x 34,5 cm, sign. PD LN V. Pavlík, rám, the disciple of prof. J. Drahonovsky, J. Maratka, J. Benda, O. Spaniel and V. H. Brunner
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Kupka
(1905-1971)
Hospodářský vývoj
No.: 9Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:08
olej, překližka překližka, 54,5 x 85,5 cm, sign. PD K. Kupka, rám, popraskáno, the member of SCVU
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: ID1**6 History of bids
-
Vladimír Antušek
(1900-1968)
Můstek na vsi
No.: 10Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:09
olej, lepenka, 53 x 68 cm, sign. PD Vlad. Antušek, rám
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Stein
(1888-?)
Žně
No.: 11Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:10
olej, plátno, 1931, 80 x 97 cm, sign. PD V. Stein, rám, mlaba místy sedřená
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Zlaté kapky
No.: 12Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:11
lept, 69 x 47 cm, sign. PD, rám, č. 2/10
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
Karel Kupka
(1905-1971)
Hospodářský vývoj
No.: 13Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 14. 05. 2024 13:12
olej, překližka, 54,5 x 85,5 cm, sign. PD Karel Kupka, rám, the member of SCVU
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids