-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
No.: 1242Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
No.: 1243Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů
No.: 1244Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:28
bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Žemlička
(1934)
Francois Villon: Balady
No.: 1245Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:29
bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Helena Konstantinová
(1946)
J. Giono: Muž, který sázel stromy
No.: 1246Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:30
bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The S…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan C. Vondrouš
(1884-1970)
20. let Štenclova grafického závodu
No.: 1247Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:31
bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Jones, E. M. Ward and G. W. Maynard in the USA
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
No.: 1248Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů
No.: 1249Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:33
bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
No.: 1250Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:34
bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jaromír Rašín: Kleopatra
No.: 1251Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:35
bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of F…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem
No.: 1252Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:36
kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID2**2 History of bids
-
František Gross
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
No.: 1253Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:37
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architectur…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Ruská láska
No.: 1254Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:38
bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl
(1901-1977)
Petr Bezruč: Já
No.: 1255Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:39
bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Richard Marek
(1883-1951)
Jakub Deml: Domů
No.: 1256Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:40
bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emmerich Alois Hruška
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
No.: 1257Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:41
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
No.: 1258Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:42
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
No.: 1259Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:43
Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
No.: 1260Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Mode d´emploi
No.: 1261Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:45
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
No.: 1262Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:46
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Hommage á Meissonier
No.: 1263Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:47
bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
No.: 1264Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:48
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of Th…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu
No.: 1265Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:49
bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
No.: 1266Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:50
bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof.…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
No.: 1267Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Kolíbal
(1925)
Torquatto Tasso: Šeptání noci
No.: 1268Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:52
bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Proven…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Vladimír Vokolek: První blahoslavenství
No.: 1269Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:53
bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
No.: 1270Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:54
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 1271Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED