-
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Osamělci
No.: 631Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept A.J. Alex, úprava A. Chvála, vydala Jednota umělců výtvarných, Praha 1934, similijapan, 39 s., polopergamen. vazba, zlatá ořízka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and pro…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Brdečka
(1917-1982)
K.H. Borovský: Král Lávra
No.: 632Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby J. Brdečka, vydal Jos. Hladký, Hranice 1940, Ex. 52/55, 29 s., karton vazba, místy vybledlá vazba, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Sestrám
No.: 633Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt, 3x viněta, 4x ilustrace a obálka Fr. Bílek, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1924, plpl. vazba, vevázaná obálka, na hřbetu natržená, desky lehce zvlněné, drobné skvrny na listech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
No.: 634Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
V. B. Nebeský: Protichůdci
No.: 635Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Minář
(1901-1973)
J.V. Sládek: Selské písně - Nové selské písně
No.: 636Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, tříbarevný sign. dřevoryt K. Minář, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Praha 1936, Ex. 61/200, vazba A.L. Jirout, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner, J. Obrovsky, V. Bukovac, member of JUV in Prague, The Hollar As…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
No.: 637Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Dívčí válka. Zlomek z Dalemilovy Kroniky české
No.: 638Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kaligrafoval, vyzdobil titul, frontispis, iniciály Old. Menhart, vydal Ot. Zahradník, Praha 1931, Ex. 38/498, nestr., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Václav Krška: Chlapec a kozlonoh
No.: 641Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept P. Dillinger, podpisy autorů v tiráži, vydal Jos. Hladký, Hranice na Moravě 1929, 13 sv. edice Amfora, Ex. 44/300, 55 s., pl. kožená vazba se zl. reliéfem, vazba lehce vybledlá jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secon…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivo Rublič
(1917)
S.K. Neumann: Sedm vybraných básní
No.: 642Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, dřevoryty I. Rublič, vydal F.J. Müller, Praha 1946, 9. sv. sbírky 7 vybraných básní, Ex. 22/200, 41 s., polopergamen. vazba, obálka vevázaná, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dílo Rudolfa Majera
No.: 643Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept V. Silovský, vydal Arthur Novák, Praha 1927, Ex. 49/135, 128 s., polopergamen. vazba, vybledlé okraje, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Šnobr: Spirála dní
No.: 644Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava, sign. lept C. Bouda, vydal St. Minařík, Smíchov 1926, 3 sv. edice Kytice, Ex. 54/340 na japanu, 57 s., kožená vazba se zl. reliéfem a písmem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Assoc…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Stěpan Ščipačov: Sloky lásky
No.: 645Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie, vazba, předsádka a věnování M. Švabinský, úprava. M. Kaláb, vydal Svět sovětů, Praha 1959, 500 výtisků, 98 s., kožená vazba se zl. reliéfem, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dana Puchnarová
(1938)
Gítáňdžali
No.: 646Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 8x litografie D. Puchnarová, z bengálského originálu přeložil profesor PhDr. Dušan Zbavitel, autorka vydala vlastním nákladem, vše signováno, Ex. 28, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Soucek, L. Cepelak, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Král Lávra; Chlapec hrající si s hlinou; Nachový vítr; Fantasie
No.: 647Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, K.H. Borovský: Král Lávra: ilustrace V. Rada, vydal V. Pour, Praha 1940, Ex. 119/240, 32 s.; M. Bureš: Chlapec hrající si s hlinou: podpis a věnování autora, frontispis Toyen, soukromé tisky, edice SVM, Liberec 1936, Ex. 110, 13 s.; M. Bureš: Nachový vítr: podpis a věnování autora, kres…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Konstantin Biebl: Zrcadlo noci
No.: 648Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby (kolorovaná v titulu) V. Tittelbach, vydal F. J. Müller, Praha 1939, nestr., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Otakar Březina: Hudba pramenů
No.: 649Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5 dřevorytů a 5 kreseb Fr. Bílek, Odkaz, Praha 1918, 51 s., plpl. dobová převazba, zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Křížová cesta
No.: 650Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 51 x 34 cm, 28 velkoformátových tabulí s reprodukcemi děl F. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, 12. svazek edice Umělecké snahy, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, desky zhotovil Ant. Jelínek, ochranné pouzdro, dobrý stav, Provenance: An…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladislav Hřímalý
(1895-1936)
K.M. Čapek - Chod: Deset deka
No.: 651Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x lept V. Hřímalý, vydala Družstevní práce, Praha 1927, 1. sv. edice Slunovrat, lepty vytiskl Alessandro de Pian, 370 výtisků, 99 s., polopergamen. vazba se zlatým písmem na hřbetu, při okrajích vybledlá vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Jirko
(1900-1961)
Znící svět. Básně z let 1920 - 1921
No.: 652Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, 4. sv. edice Bystřina, úprava J.R. Marek, vazba Rajman, 1000 výtisků, 39 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Kniha vzpomínek na Petra Bezruče a jeho dílo
No.: 653Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby a typo. úprava K. Svolinský, vydal Vilém Šmidt, Praha 1937, Ex. 75/400 Van Gelderu, 69 s., polopergamen. vazba, vel,i dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hora
Italie
No.: 654Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ve frontispise reproduce obrazu Ot. Nejedlého, vydal Fr. Borový, Praha 1925, XVIII. kniha Zlatokvětu, úprava A. Chlebeček, 1200 výtisků, 60 s., polokožená vazba se zlatým písmem na hřbetu, v horní části lehce vybledlá vazba, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian O…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jiří Wolker: Balady
No.: 655Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Noha
(1908-1966)
Dvanáct májů
No.: 656Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1938, 350 výtisků, 92 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Gayer
Miloš Jirko: Duben. Básně
No.: 657Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 dřevoryty O. Gayer, vydal B. Kočí, Praha 1919, 205. sv. Uměl. Snah, 1000 výtisků, 50 s., brož, obálka při okraji pokrčená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Štika
(1898-1975)
K. H. Borovský: Tyrolské elegie
No.: 658Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty K. Štika, vydal Vilém Šmidt, Praha 1940, 6. sv. edice Kytice, Ex. 8/200, papír Pannekoek, vevázaná obálka, 21 s., polopergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem na hřbetu, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Wolker
(1900-1924)
Tři hry; A.M. Píša: Hvězdy ve vlnách; J. Hůlka: Vrah; F. Branislav: Bílý kruh
No.: 659Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, frontispis O. Mrkvička, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1923, 182 s., brož, na hřbetu poškozená, dobrý stav; dřevoryt ve frontispisu J. Rambousek, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1924, 38 s., brož, na hřbetu cca 1cm poškozená, dobrý stav; linoryt ve frontispisu J…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Gabriele Mattera
(1929)
I Pescatori
No.: 660Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
12x linoryt, 29,5 x 48 cm, sign. PD G. Mattera, č. XIX - XX, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED