• Vladislav Hřímalý

    (1895-1936)

    K.M. Čapek - Chod: Deset deka

    No.: 651

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 6x lept V. Hřímalý, vydala Družstevní práce, Praha 1927, 1. sv. edice Slunovrat, lepty vytiskl Alessandro de Pian, 370 výtisků, 99 s., polopergamen. vazba se zlatým písmem na hřbetu, při okrajích vybledlá vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Král Lávra; Chlapec hrající si s hlinou; Nachový vítr; Fantasie

    No.: 647

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, K.H. Borovský: Král Lávra: ilustrace V. Rada, vydal V. Pour, Praha 1940, Ex. 119/240, 32 s.; M. Bureš: Chlapec hrající si s hlinou: podpis a věnování autora, frontispis Toyen, soukromé tisky, edice SVM, Liberec 1936, Ex. 110, 13 s.; M. Bureš: Nachový vítr: podpis a věnování autora, kres…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Křížová cesta

    No.: 650

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 51 x 34 cm, 28 velkoformátových tabulí s reprodukcemi děl F. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, 12. svazek edice Umělecké snahy, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, desky zhotovil Ant. Jelínek, ochranné pouzdro, dobrý stav, Provenance: An…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otakar Březina: Hudba pramenů

    No.: 649

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 5 dřevorytů a 5 kreseb Fr. Bílek, Odkaz, Praha 1918, 51 s., plpl. dobová převazba, zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Konstantin Biebl: Zrcadlo noci

    No.: 648

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, kresby (kolorovaná v titulu) V. Tittelbach, vydal F. J. Müller, Praha 1939, nestr., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy…

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dana Puchnarová

    (1938)

    Gítáňdžali

    No.: 646

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 8x litografie D. Puchnarová, z bengálského originálu přeložil profesor PhDr. Dušan Zbavitel, autorka vydala vlastním nákladem, vše signováno, Ex. 28, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Soucek, L. Cepelak, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Stěpan Ščipačov: Sloky lásky

    No.: 645

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. litografie, vazba, předsádka a věnování M. Švabinský, úprava. M. Kaláb, vydal Svět sovětů, Praha 1959, 500 výtisků, 98 s., kožená vazba se zl. reliéfem, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jan Šnobr: Spirála dní

    No.: 644

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, úprava, sign. lept C. Bouda, vydal St. Minařík, Smíchov 1926, 3 sv. edice Kytice, Ex. 54/340 na japanu, 57 s., kožená vazba se zl. reliéfem a písmem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Assoc…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Silovský

    (1891-1974)

    Dílo Rudolfa Majera

    No.: 643

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, lept V. Silovský, vydal Arthur Novák, Praha 1927, Ex. 49/135, 128 s., polopergamen. vazba, vybledlé okraje, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivo Rublič

    (1917)

    S.K. Neumann: Sedm vybraných básní

    No.: 642

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, dřevoryty I. Rublič, vydal F.J. Müller, Praha 1946, 9. sv. sbírky 7 vybraných básní, Ex. 22/200, 41 s., polopergamen. vazba, obálka vevázaná, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Václav Krška: Chlapec a kozlonoh

    No.: 641

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept P. Dillinger, podpisy autorů v tiráži, vydal Jos. Hladký, Hranice na Moravě 1929, 13 sv. edice Amfora, Ex. 44/300, 55 s., pl. kožená vazba se zl. reliéfem, vazba lehce vybledlá jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secon…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Florian

    (1873-1941)

    A. Maurois: Mlčení plukovníka Brambla

    No.: 693

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis naproti titulu J. Florian, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1920, karton. převazba, 155s., poškozený hřbet, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Miriam

    No.: 691

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla naproti titulu, dřevorytová viněta na tit. listě a kresby na ob. a před tiráží Fr. Bílek, vyd. Marie Rosa Junová, Tasov, 1937, v 500 exemplářích, pův. brož, 198s., několik uvolněných archů, lehce ušpiněná o při okrajích pomačkaná obálka, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Ra…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi

    No.: 689

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1933, tit. list z litografie Fr. Bílka, pův. brož, 208s., lehce rozvolněná vazba, na několika listech při spodním okraji a na zadní straně obálky stopa po zateklině, mírně opotřebený hřbet, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Malíři básní

    No.: 692

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x podepsaná reprodukce ilustrací (Adolf Born, Jiří Šalamoun a Vladimír Suchánek), vyd. jako příležitostný tisk Mladá Fronta, Praha, 1987, celkem 8 vložených listů s reprod. v pův. ob., lehce opotřebené okraje ob. s flíčkem na přední straně, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Mohyla

    No.: 690

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla za titulem, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1926, pův. brož, 207s., lehce opotřebené obálka, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi

    No.: 688

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, na patitulu ruční přípis + Pavla Kytlicová prosí o Memento J. Demla, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1932, pův. brož, 126s., lehce opotřebená papírová obálka, místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Vanutí

    No.: 687

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě V. Holan, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 42s., částečně odlepený hřbet obálky od bloku listů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Kápé Terin

    Nádeje

    No.: 686

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka a úprava autor?, vydal nákladem vlastním, Bratislava 1934, 32 s., brož, lehce zašpiněná, při okraji lehce poškozená obálka, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ľudovít Fulla

    (1902-1980)

    Slovo o pluku Igorovom, Igora syna Sviatoslava, vnuka Oléga

    No.: 685

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dvoubarev. dřevoryt ve frontispisu, dřevoryt v titulu a týž na obálce, koncová viněta, iniciály a dekorat. výzdoba barev. dřevorytem L. Fulla, překlad, úvodní studie a poznámky univ. prof. dr. A. V. Isačenko a doslov J. Komorovský, vydal Ján Horáček, Bratislava a Turč. Sv. Martin 1947,…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Pštross

    (1885-1954)

    Antický dům obytný: příspěvek k poznání rodinného domu v době hellenistické a římské.

    No.: 684

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, díl I., Dům řecký, 26 tabulí a 200 dokument. vyobrazení v textu, studie podle vlastních pozorování a nálezů ve výkopech na Delu, Theře, v Prieně a v Pompejích doplněná o architektonické nákresy, plány a schémata, původní model antického domu na tab. 25 a 26 modeloval dle návrhu autora m…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Klára Bočkayová

    (1948)

    Jiří Olič: Letní romance

    No.: 683

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4 sign. ilustrace na samostat. přílohách a podpis na deskách K. Bočkayová, básně a podpis na deskách J. Olič, vydala Klára Bočkayová, 1981, volné listy v obálce, ex. 25/28, 36s., lehce zažloutlá ob., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Tekoucí světlo božství Sestry Mechtildy Magdeburské

    No.: 682

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryt a úprava Jar. Benda, vydala Marta Floriánová, Stará Říše na Moravě 1920, 257 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Hofbauer at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Kapinus

    (1900-1968)

    Pupava

    No.: 681

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, linoryty a úprava J. Kapinus, vydala M. R. Junová, Tasov 1939, 39 s., brož, obálka přo okrajích zažloutlá, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Moji přátelé

    No.: 680

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x dřevoryt Fr. Bílek, vydal autor, Jinošov na Moravě 1917, II. vydání, Ex. 462/500, 58 s., karton. vazba, natržený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Smrt Pavly Kytlicové

    No.: 679

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Deml, vydal sám autor, Tasov 1932, 3 reprod. fotogr. P. Kytlicové, reprod. Markova exlibris, inic., tit. viněta, ob., 1000 výtisků, 104 s., brož, obálka při okrajích zašpiněná, pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Václ. Bol. Nebeský: Protichůdci

    No.: 678

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x lept a vazba J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex-libris, Praha 1924, 1 sv. sbírky Zlatá stezka, Ex. 76/300, svázal Ant. Tvrdý, 46 s., karton vazba, lehce vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukov…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    E.A. Poe: Dvě povídky

    No.: 677

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept Jan Konůpek, typo. úprava Karel Dyrynk, vydal Arno Sáňka, Brno 1926, 6. sv. knihovny 200, Ex. 17/200 na pravém japonu, 59 s., karton vazba, na hřbetu poškozená, vybledlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pir…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edgar Allan Poe

    (1809-1849)

    Havran - The Raven

    No.: 676

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, česko anglický text, přel. O.F. Babler, viněta za titulem R. Michalik, tisk Kryl a Scotti, vydal Stanislav Vrbík, Olomouc 1930, pův. brož, 22s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edgar Allan Poe

    (1809-1849)

    Maska červené smrti a jiné novelly

    No.: 675

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka linorytem, dekorativní rámec titulu, nakl. značka a úprava Petr Dillinger, 1. sv. Knihy času a ducha, vydal Arnošt Kvasnička, Praha 1918, pův. brož, 92s., ob. zašlá a přeložená, okraje pokrčené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.