-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Kniha vzpomínek na Petra Bezruče a jeho dílo
No.: 653Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby a typo. úprava K. Svolinský, vydal Vilém Šmidt, Praha 1937, Ex. 75/400 Van Gelderu, 69 s., polopergamen. vazba, vel,i dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Jirko
(1900-1961)
Znící svět. Básně z let 1920 - 1921
No.: 652Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, 4. sv. edice Bystřina, úprava J.R. Marek, vazba Rajman, 1000 výtisků, 39 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladislav Hřímalý
(1895-1936)
K.M. Čapek - Chod: Deset deka
No.: 651Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x lept V. Hřímalý, vydala Družstevní práce, Praha 1927, 1. sv. edice Slunovrat, lepty vytiskl Alessandro de Pian, 370 výtisků, 99 s., polopergamen. vazba se zlatým písmem na hřbetu, při okrajích vybledlá vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Václav Krška: Chlapec a kozlonoh
No.: 641Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept P. Dillinger, podpisy autorů v tiráži, vydal Jos. Hladký, Hranice na Moravě 1929, 13 sv. edice Amfora, Ex. 44/300, 55 s., pl. kožená vazba se zl. reliéfem, vazba lehce vybledlá jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secon…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pavel Kápé Terin
Nádeje
No.: 686Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a úprava autor?, vydal nákladem vlastním, Bratislava 1934, 32 s., brož, lehce zašpiněná, při okraji lehce poškozená obálka, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Kapinus
(1900-1968)
Pupava
No.: 681Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, linoryty a úprava J. Kapinus, vydala M. R. Junová, Tasov 1939, 39 s., brož, obálka přo okrajích zažloutlá, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Smrt Pavly Kytlicové
No.: 679Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Deml, vydal sám autor, Tasov 1932, 3 reprod. fotogr. P. Kytlicové, reprod. Markova exlibris, inic., tit. viněta, ob., 1000 výtisků, 104 s., brož, obálka při okrajích zašpiněná, pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Opolský
(1875-1942)
Dědictví
No.: 739Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal L. Bradáč, Královské Vinohrady 1923, 44 s., vevázaná obálka, pergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Rabas
(1885-1954)
Jaroslav Seifert: Přilba hlíny
No.: 737Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby V. Rabas, vydalo nakladatelství Práce, Praha 1945, 91 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. B. Roubalik, V. Bukovac, H. Schwaiger and M. Svabinsky, member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Maxmilián Robespierre
No.: 733Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal Otto Girgal, Praha 1927, 221 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Kašpar
(1877-1934)
A. Jirásek: Ballada z rokoka
No.: 732Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 x lept, 16 kreseb a návrh vazby Adolf Kašpar, vydal J. Otto, Praha 1926, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a ořízkou, 43 s., papír van Gelder, svázal A. Jelínek, celofánový přebal při krajích potrhaný, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. M. Pirner…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Strnadel
(1910-1975)
Vilém Chotaš: Nikdy
No.: 731Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis v tiráži vydavatele F.J. Müllera, dřevoryt na ob. A. Strnadel, Praha 1939, Ex. 9, vevázaná obálka, nestr. pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and M. Svabinsky at T…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Stehlík
(1908-1987)
České jaro; Kvetoucí trnka
No.: 723Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x kniha, podpis L. Stehlík, vydal Fr. Borový, Praha 1940, 42 sv. České básně, 57 s., plpl. vazba bez obálkyvelmi dobrý stav; podpis L. Stehlík, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 90 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Fr. Dvořák: Ilustrace Františka Tichého
No.: 720Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Koláře, podpis Fr. Dvořáka v tiráži, ilustracemi Fr. Tichého opatřil a typograficky upravil F. Šejna, soupis ilustračního díla Fr. Tichého, 5. sv. edice Obolos, pro Klub přátel výtvarného umění a speciálně pro sekci Přátel krásné knihy vydalo NČSVU, Praha 1965, sešit, 19s., ve…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Ludvík Kuba: Moje Čína
No.: 719Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha s podpisem, 31,5 x 22,5 cm, sign. na titulu s věnováním Jaromíru Doležalovi L. Kuba V Praze 5. II. 1952, Uspořádal a upravil Štěpán Jež. Praha – soukromý tisk 1946. V počtu 600 Výtisků vyd. ČESKÁ GRAFICKÁ UNIE, brož. vazba, 32 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. P…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Cipr
(1881-1956)
Po zákonu srdce
No.: 718Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14 cm, podpis a věnování autora, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1933, převazba, pův. ob. vlepena, 171s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Drobná korespondece
No.: 766Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
3x dopisnice, 2x lístek s účetními záležitostmi s prodejem knih s podp. Ant. Florianové a dalším jedním neurčeným, 1x hustě popsaná třetina dopisnice (zbytek chybí); dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumír Dvorský
(1902-1976)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 807Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1971, Rukopisný dopis s podpisem z 27.12.1971, v původní obálce s autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the private school of O. Molitor, the disciple of prof. O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, the member of The Moravian-Silesian Association of Fine Artists, Th…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumír Lifka
(1900-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou
No.: 808Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1980, Rukopisný dopis s podpisem ze 7.4.1980, v původní obálce, přiložen dřevorytový portrét B. Lifky od M. Floriana, provedený ve formátu 14 x 9 cm na ručním papíře. Redaktor, knihovník, publicista, literární historik, bibliofil., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
No.: 241Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
No.: 239Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Špála
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 812Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
No.: 133Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, 19,5 x 13 cm, převyprávění, poznámky a slovník V. Karsinkin, State Text-book Publishing House, Leningrad 1958, čtvrté vydání, 73 s., brož, anglicky, úvodní stať a poznámky rusky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Vzpomínky na města, kde jsem nikdy nebyl
No.: 461Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 2x sign. slepotisk J. Ruszelák, podpis na ob. Ludvík Kundera, bez nakl. údajů, 1988, 69/100, 2x dvojlist s básněmi a 1x grafický list v pův. ob., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Bezruč
(1867-1958)
Rukopis s podpisem
No.: 771Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 10 x 15 cm, ručně psaná a podepsaná pohlednice, pohlednice i přoložená fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vilém Závada
(1905-1982)
Autogram
No.: 772Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, papír, 8 x 12 cm, podpis na papírové kartě, karta i přiložená fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Černý
(1929-2001)
Rukopis s podpisem
No.: 783Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 33 x 24 cm, rukopis s podpisem na velném listu, fotografie a pozvánka k výstavě nalepeny, r. 1971, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Hrdinové a věřící 1914-1918
No.: 520Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vstupní kresba J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1928, ex. 214/1000, upr. K. Dyrynk, pův. brož v ob., 107s., opotřebené okraje ob., jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miroslav Houra
(1933-2006)
Hledání otců
No.: 518Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pro radost sobě, pro potěšení kamarádů v roce nchýleného jubilea s použtím několika stránek z francouzského deníku vyd. autor, ex. 40/400, nedat., volné listy v pův. ob., trochu ušpiněno, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Academy of Arts, Architecture and…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Vlach
(1911-1986)
Program koncertů
No.: 696Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, na posledním listě podp. Leopold Korbař (klavírista souboru), sešit s programem prvního samostatného koncertu K. Vlacha z roku 1941, medailonky členů, 12s., přiložena pozvánka na koncert 1. června, ob. na hřbetu natržená, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED