-
František Janula
(1932-2020)
Akt s rukama nad hlavou
Položka č.: 301Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
uhel, papír, 62 x 41 cm, sign. PD Janula, rám
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Janula
(1932-2020)
Akt
Položka č.: 300Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
uhel, papír, 86 x 57 cm, sign. LD Janula, rám
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Encyklopedie: Dálek
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 12 x 34 cm, sign. PN Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Janoušek
(1922-1986)
Kyvadlo
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, tuš, papír, 1965, 45 x 62,5 cm, sign. PD V. Janoušek 1965, rám, nedílnou součástí díla sochaře Vladimíra Janouška jsou jeho kresby, a to jak volná tvorba, tak studie k sochám. Tušové kresby kyvadel a černých figur v prostoru jsou paralelou k jeho variabilním plastikám. Nabízená práce je vzá…
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Spěváček
(1973)
Čekání
Položka č.: 255Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2016, 60 x 80 cm, sign. PD Jan Spěváček 2016, lišta, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hendrych
(1936)
Bysta stykač
Položka č.: 60Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, žák prof. J. Wagnera a J.Kavana na VŠUP v Praze, aspirantura na AVU u prof. Hladíka
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Bez názvu
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tereza Kohoutová
(1975)
Vila
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2015, 53 x 53 cm, sign. zezadu Kohoutová
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Commedia dell arte
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Foltýn
(1891-1976)
Domky
Položka č.: 268Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1944 - 1945, 37 x 63 cm, sign. vzadu Fr. Foltýn 1944 - 45, rám, František Foltýn byl žákem prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na VŠUP v Praze, studoval na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, byl členem výtvarné skupiny Cercle et Carré a spoluzakladatelem SVU v Brně a skupiny Abstra…
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Velikonoce
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Foltýn
(1891-1976)
Krajina se stromy
Položka č.: 267Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1949, 47,5 x 61 cm, sign. vzadu Foltýn, rám, František Foltýn byl žákem prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na VŠUP v Praze, studoval na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, byl členem výtvarné skupiny Cercle et Carré a spoluzakladatelem SVU v Brně a skupiny Abstraction-Création ve F…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Ecce homo No. 3
Položka č.: 166Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1994, 48 x 59 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1994, rám, č. 59/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Saudek
(1935)
Children #1903
Položka č.: 370Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
kolorovaná fotografie, 38,3 x 30,2 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, český umělecký fotograf, malíř a spisovatel. Patří mezi nejznámější české umělecké fotografy. Jeho práce ovlivnila celosvětovou fotografii. Jedním z příkladů je jeho originální nápad vyfoti…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Saudek
(1935)
Sestry (Sisters #852/2)
Položka č.: 369Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
kolorovaná fotografie, 40,5 x 29,7 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, český umělecký fotograf, malíř a spisovatel. Patří mezi nejznámější české umělecké fotografy. Jeho práce ovlivnila celosvětovou fotografii. Jedním z příkladů je jeho originální nápad vyfoti…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šlitr
(1924-1969)
Pláž
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
fix, papír, 1960, 24 x 31,5 cm, sign. PD Šlitr 60, rám
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lukáš Miffek
(1978)
Punks not dead II
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2023, 60 x 50 cm, sign. vzadu Lukáš Miffek, Absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou styl…
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Krása mládí ve svém boji
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
bronz, pozdější odlitek, 1910, v. 35 cm, plastika je zastoupena ve 2 variantách v GHMP, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Umělecké besedy
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Igor Malijevský
(1970)
Brána, Budapešť 2006
Položka č.: 355Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
autorská bromostříbrná zvětšenina na matném papíře, tónováno selenem, 2006, 43,5 x 55 cm, sign. PD monogr., ediční číslo 1/3, autorské razítko na rubu
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Igor Grimmich
(1979)
Hnědý hřbitov
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2024, 40 x 50 cm, sign. vzadu Igor Grimmich, Absolvoval pražskou AVU v ateliéru malby u M. Rittsteina. Jeho tvorba má několik poloh, ale pravděpodobně nejznámější jsou jeho snové záznamy spících figur a městské výjevy. Grimmichovy malby se vyznačují bravurním zvládnutím perspektivy a …
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Prozatímní řešení
Položka č.: 74Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1990, 37,5 x 48,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun, rám, č. 73/90, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvorbě …
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Únos ze Serailu
Položka č.: 71Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcový…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Lukavský
(1947-2024)
Stará škola
Položka č.: 256Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1991, 43,5 x 43,5 cm, sign. DU A. Lukavský 91, rám, vzadu popsáno a připsáno věnování Mnoho štěstí Danieli Tonda
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kristián Kodet
(1948)
Snění
Položka č.: 297Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, deska, 1997, 39 x 28,5 cm, sign. PD Kristian Kodet 97, rám, studium na Akademii des Beaux Arts v Bruselu
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kundera
(1911-2005)
Les Sardines
Položka č.: 222Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1969, 27,5 x 41,5 cm, sign. PD Kundera 69, rám, vzadu razítko Galerie E. Gaors z Marseille, vzadu na rámu číslo soupisu No 62 RK
Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Andrea Forsterová
(1958)
Vesmírný pes
Položka č.: 308Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, pastel, olej, plátno, 2023, 70 x 60 cm, sign. vzadu Andrea Forsterová, studium na AVU Praha /1978-1984/, ateliér prof. Karla Součka
Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Jelínek
(1930)
Nadja
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 22.500 CZK (938 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
barevné křídy, 55,5 x 42 cm, sign. DU O.Jelínek
Aktuální cena: 22.500 CZK (938 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Chaloupek
(1958)
Hra je ve finále
Položka č.: 262Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Jach. 2023, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kyncl
(1934-2011)
Kompozice
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, kresba na reliéfně strukturovaném papíře, 1990, 40 x 29,5 cm, sign. na zadní straně F. Kyncl 90, rám, František Kyncl, významný český malíř a sochař, se narodil 21. listopadu 1934 v Pardubicích. Jeho umělecká kariéra nesla výrazný konstruktivistický rukopis a patřil mezi klíčov…
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kristián Kodet
(1948)
Tváře
Položka č.: 296Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, deska, 30,5 x 28 cm, sign. PD Kristian Kodet, rám, studium na Akademii des Beaux Arts v Bruselu
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO