• Eva Bednářová

    (1937-1986)

    Snová krajina

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:09

    olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    (1958)

    Z kroniky starých vikingů

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:10

    akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Petr Nikl

    (1960)

    Růžový pták

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:11

    olej, plátno, 2003, 135 x 120 cm, sign. na zadní straně Petr Nikl 2003, rám, Petr Nikl se věnuje divadlu, fotografii, hudbě, výtvarnému umění, loutkářství, psaní a ilustrování knih. Ve všech oborech se výrazně odlišuje a tvoří skutečně osobitá díla. Charakteristickým rysem jeho výtvarných děl je dec…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 220 000 - 280 000 CZK

  • Frank Malina

    (1912-1981)

    Kinetic object

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:12

    tisk, koláž, asambláž, 1966, 24,5 x 26,5 cm, sign. DU Malina, rám, Frank Joseph Malina (1912 – 1981) byl významný americký vědec, raketový inženýr, vynálezce a vizuální umělec s českými předky. Studoval a získal tituly magistra a leteckého inženýra na Kalifornském technickém institutu. Malina byl je…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Vladimír Kopecký

    (1931)

    Geometrie prostoru

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:13

    serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kaplického

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Niki de Saint Phalle

    (1930-2002)

    Help

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:14

    serigrafie, 1969, 32 x 41 cm, sign. PD Niki de St. Phalle, rám, č. 197/200, PD přípis: pour Phillipe, love Niki, Bonne année 1974. Byla francouzsko-americkou vizuální umělkyní – sochařkou, malířkou a filmařkou. Autorka se stala známou v době 60. let, kdy patřila do skupiny Nových realistů. Ve své tv…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Změna předpovědi počasí

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:15

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, ž…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Karel Demel

    (1942)

    Pro Gustava Mahlera III.

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:16

    lept, akvatinta, 1999, 66 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 99, rám, Narodil se v Praze roku 1942. Studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze u profesorů Sklenáře a Anderleho. Jeho grafické dílo je především figurální, ovlivněno jeho vztahem k hudbě. Je členem SČUG Hollar. Jeho práce jsou mimo …

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Bella Italia III

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:17

    lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil ro…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Sen z Galerie Pitti

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:18

    litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Pocta Zdeňku Sklenářovi

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:19

    litografie, 1975, 26,2 x 37,3 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, č. 4/7, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2002)

    Únos

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:20

    litografie, 1984, 67,5 x 42,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 84, rám, č. 69/75, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvor…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Menhir

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:21

    litografie, 1980, 47 x 64 cm, sign. PD Kamil Lhoták 80, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Paříž, kterou Lhoták navštívil v roce 1938, se stala jeho trvalou inspirací. V duchu Skupiny …

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK

  • Jaroslav Róna

    (1957)

    Portrét manželů B.

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:22

    litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jan Hísek

    (1965)

    Úsvit

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 18.500 CZK (771 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:23

    mezzotinta, 1996, 35,2 x 59,5 cm, sign. PD Jan Hísek 1996, č. 19/29, Studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (1984–1990), ateliér knižní kultury a písma u profesora Milana Hegara a docenta Jan Solpera. Místo Jana Híska v kontextu současné malby a grafiky je zcela svébytné. Jedná se o byto…

    Aktuální cena: 18.500 CZK (771 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    Tygři

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:24

    tuš, papír, 2022, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2022, Studoval na VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Věnuje se volné grafice, kresbě a ilustraci. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    V africkém rovníkovém pralese

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 450.000 CZK (18.750 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:25

    kvaš, papír, 27 x 47 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ... Nyní měl Hendrik vzácnou příležitost setkat se s nimi v jejich království. Ne, nemůže ji propást ani za cenu vlastního života. Vědec zvítězil nad člověkem. Průvod pokračoval ve směru zvuku pomalu, krok za krokem, a všichni dbali, aby na sebe neup…

    Aktuální cena: 450.000 CZK (18.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 500000 - 600 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Pozdrav z Litoměřic

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:26

    tuš, papír, 1947, 23,5 x 17,5 cm, sign. PD Ota J. 47, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Černí baroni

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:27

    tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Před výstupem

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:28

    akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Scéna

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:29

    olej, plátno, 1970, 80 x 100 cm, monogr. LD JN a sign. na zadní straně Jnovák 1970, rám, Studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimon. V kresbách často zachycoval pražská zákoutí, v grafice…

    Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Kompozice Mozart

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:30

    olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Jan Saudek

    (1935)

    Tanečnice

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:31

    serigrafie, 2023, 30 x 27 cm, sign. PD Jan Saudek, rám, muzeální sklo, č. XXXV/L, Jan Saudek je znám především jako fotograf. Nejčastějším námětem jeho snímků je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. Je dobře znám také ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné le…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • Jeff Koons (after)

    Popeye

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:32

    polychromovaná galvanizovaná syntetická pryskyřice, 40 x 12 x 21 cm, Multiple (opened Edition). V letech 2009-2011 vytvořil 3 sochy Pepka námořníka z oceli, které jsou vysoké 2 metry. Tato malá socha je replikou podle Koonsových slavných modelů. Socha se dodává odděleně od podstavce ovýšce 2 cm, na …

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Josef Václav Myslbek

    (1848-1922)

    Kardinál Bedřich kníže Schwarzenberg

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:33

    bronz, 1891 - 1892, v. 19 cm, studie k pomníku pro chrám sv. Víta na Hradčanech - portrét, Studie hlavy je původem z restituce z NG, byla součástí Waldésovy sbírky. Jedná se o původní odlitek. Nadživotní sochu kardinála Bedřicha Josefa knížete Schwarzenberga (1809-1885) modeloval Myslbek podle fotog…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:34

    olej, hobra, 51 x 39 cm, rám, malba místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Dalibor Matouš

    (1925-1992)

    Zátiší s loutnou

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:35

    pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , žák prof. F…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Praha

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:36

    lept, 1920, 35,5 x 57 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, vzadu štítky, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionis…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Josef Konečný

    (1907-1989)

    Kytice

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:38

    olej, plátno, 41 x 33 cm, sign. LD Jos Konečný, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně a prof O. Nejedlého a V. Nechleby na AVU v Praze

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Viklan

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:39

    olej, plátno, lepenka, 1986, 21,5 x 33 cm, sign. LD Ota Janeček 86, sign. vzadu Ota Janeček, rám, vzadu popsáno, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdob…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

Instagram

Facebook