Obličejová maska, Bembe, Demokratická republika Kongo

    Položka č.: 236333

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:34

    patinované dřevo, 20. století, v. 31,5 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Maska, Songye, Demokratická republika Kongo

    Položka č.: 236334

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:35

    patinované dřevo, 20. století, v. 32,5 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Maska, Idoma, Nigérie

    Položka č.: 236335

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:36

    patinované dřevo, 20. století, v. 26,5 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Maska, Ibibio, Nigérie

    Položka č.: 236336

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:37

    patinované dřevo, 20. století, v. 27 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

  • Dimitrij Kadrnožka

    Štvanci - návrh na plakát

    Položka č.: 236337

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:38

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Dimitrij Kadrnožka

    Bariéra - návrh na plakát

    Položka č.: 236338

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:39

    bromostříbrná fotografie, koláž, tuš, karton, 1980, 42,6 x 31 cm, sign. PN Kadrnožka 80, bulharský film, režie Christo Christov, Antikvariát Dlážděná, žák A. Strnadela na VŠUP v Praze a F. Tröstera na AMU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Dimitrij Kadrnožka

    Bariéra - návrh na plakát

    Položka č.: 236339

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:40

  • Dimitrij Kadrnožka

    Zátah - návrh na plakát

    Položka č.: 236340

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:41

    koláž, akvarel, karton, 1985, 43 x 30,5 cm, sign. PD Kadrnožka 85, československý film, režie: Stanislav Strnad, Antikvariát Dlážděná, žák A. Strnadela na VŠUP v Praze a F. Tröstera na AMU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Maja Parfumes

    Položka č.: 236341

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:42

    akvarel, papír, 1920, 38,5 x 25.7 cm, sign LD Šimůnek 1920, návrh na reklamní plakát, zažloutlý papír, u horního okraje jen nepatrně otřepen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Albert Jonáš

    (1893-1974)

    Ottovo mýdlo rakovnické

    Položka č.: 236342

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:43

    kombinovaná technika, papír, 68 x 45 cm, sign. PN arch. Jonáš, návrh reklamního plakátu, 20.-30. léta 20. stol., autorem je známý architekt a průmyslový grafik, který projektoval mj. pasáž Rokoko na Václavském náměstí, lázeňské objekty v Jáchymově a Toušni nebo třeba salonní železniční vagony, Antik…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Albert Jonáš

    (1893-1974)

    Ottův Otamýr

    Položka č.: 236343

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:44

    kombinovaná technika, papír, 67,5 x 44 cm, sign. PD arch. Jonáš, návrh reklamního plakátu, 20.-30. léta 20. stol., autorem je známý architekt a průmyslový grafik, který projektoval mj. pasáž Rokoko na Václavském náměstí, lázeňské objekty v Jáchymově a Toušni nebo třeba salonní železniční vagony, Ant…

  • Zdenek Rykr

    (1900-1940)

    Vyplatí se chtít PALABA

    Položka č.: 236344

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:45

    plakát, 1936, 95 x 61 cm, rám, originální reklamní plakát na téma baterie Palaba (tehdejší výrobce plochých baterií a článků), přeloženo, v prasé dolní části na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK, výtvarně samouk, jako host vystavoval s Tvrdošíjnými

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Z. Filip

    Závazky ke XII. sjezdu KSČ splníme

    Položka č.: 236347

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:47

    plakát, tisk, 1962, 69 x 47 cm, sign. v tisku PD Z. Filip 62, vydalo Nakladatelství politické literatury, květen 1962

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Mezinárodní sekretariát nové socialistické internacionály

    Položka č.: 236348

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:48

    tisk, plakát, 44,8 x 59,5 cm, plakát k Mezinárodnímu sicialistickému sjezdu v Amsterodamu, vydáno nákladem Tiskového výb. českoslov. soc.-dem. strany děln. v Praze, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Oslavy svatováclavského tisíciletí v Praze

    Položka č.: 236349

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:49

    plakát, tisk, 1929, 50 x 62 cm, vydáno ku příležitosti svatováclavské jubilejní výstavy konané 15. května - 10. října 1929 ve Vladislavském sále na Pražském hradě

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Marie Hlobilová - Mrkvičková

    (1903-1999)

    Vlhavy

    Položka č.: 236350

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:50

    akvarelový pastel, papír, 1977, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    (1903-1999)

    Krásný den ve Vlastiboři

    Položka č.: 236351

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:51

    akvarelový pastel, papír, 1981, 30 x 42 cm, sign. LD M. Hlobilová, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní

    (1903-1999)

    Lomany u Františk. lázní

    Položka č.: 236352

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:52

    akvarelový pastel, papír, 1985, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní

  • Julie Winterová - Mezerová

    (1893-1980)

    Lekníny

    Položka č.: 236353

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:53

    olej, plátno, 46 x 61 cm, sign. PD J. W. Mezerová, rám, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Beneše a H. Jakesche na VŠUP v Praze, členka Salónu neodvislých v Paříži a Kruhu výtvarných umělkyň

  • Julie Winterová - Mezerová

    (1893-1980)

    Tráva

    Položka č.: 236354

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:54

    olej, plátno, 1946, 81 x 65 cm, sign. LD J. W. Mezerová 1946, rám, na zadní straně štítek autorky s popisem, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Beneše a H. Jakesche na VŠUP v Praze, členka Salónu neodvislých v Paříži a Kruhu výtvarných umělkyň

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Josef Schmitt

    (1896-1976)

    Za Českým Krumlovem

    Položka č.: 236355

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:55

    olej, karton, 35 x 50,5 cm, sign. PD Joža Schmitt, rám, vzadu nalepen štítek s popisem, na rámu oděrky

  • Josef Schmitt

    (1896-1976)

    Krkonoše - Pod Kotlem

    Položka č.: 236356

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:56

    olej, plátno, karton, 20,3 x 22,5 cm, sign. PD Joža Schmitt, rám, vzadu nalepen štítek s popisem, na rámu drobné oděrky

  • Karel Schauer

    (1925)

    Z Jindřichohradecka

    Položka č.: 236357

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:57

    olej, karton, 1946, 27,5 x 36 cm, sign. LD Schauer, rám, na zadní straně záruční list Salonu výtvarného umění Miroslava Moučky z roku 1947, Antikvariát Dlážděná

    Podkrkonoší

    Položka č.: 236358

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:58

    olej, lepenka, 23 x 30 cm, rám

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • František Antonín Jelínek

    Sázava pod Mrskovicemi

    Položka č.: 236359

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 17:59

    olej, karton, 43 x 60 cm, sign. PD Fr. A. Jelínek, rám, na zadní straně popsáno a signováno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a H. Schwaigera na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Tomáš Hrdinka

    (1901-?)

    Na Sázavě

    Položka č.: 236360

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 18:00

    olej, karton, 41 x 59,5 cm, sign. LD Hrdinka, rám, na zadní straně štítek autora s popisem, Antikvariát Dlážděná, žák Fr. Podešvy a Jos. Šilhavého, studium na VŠUP v Praze

  • Čeněk Fousek

    (1894-1983)

    Beskydy - výhled z okna

    Položka č.: 236361

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 18:01

    olej, plátno, 1959, 45,5 x 56 cm, sign. PD Č. Fousek 59, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. B. Wachsmanna, žák prof. Krattnera na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Tadeusz Kulisiewitz

    (1899-1988)

    Břehy nad Dunajem

    Položka č.: 236362

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 18:02

    tuš, papír, 1953, 21,5 x 28,5 cm, sign. LD Kulisiewitz 52, vzadu popsáno: Dar polského Výboru pro kulturní styky se zahraničím, předáno 13. I. 1955, nalepeno na papíře, antiqari.at Radhošťská

  • Gustav Reiter

    (1895-?)

    Horská krajina

    Položka č.: 236364

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 18:04

  • Leopold (Leoš) Soběský

    (1904-1969)

    Alej

    Položka č.: 236365

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 18:05

    olej, plátno, 84 x 100,5 cm, sign. PD Leoš Soběský, rám, na rámu drobné oděrky

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)