• Josef Jambor

    (1887-1964)

    Lovecké zátiší

    Položka č.: 241977

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Plánované ukončení: 20. 01. 2020 18:34

    olej, plátno, 1921?, 55 x 72 cm, sign. LD Jambor 1921?, rám, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Ludvík Kuba?

    (1863-1956)

    Na Balkáně

    Položka č.: 241978

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 20. 01. 2020 18:35

    olej, karton, 27 x 33 cm, sign. PD Kuba, rám, rám poškozen , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Ewa Nemoudry

    Oslava

    Položka č.: 241979

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 20. 01. 2020 18:36

    kombinovaná technika, akryl, plátno, 2016, 100 x 80 cm, sign. PD E. Nemoudry 16, typická ukázka z díla vystudované architekty, která prošla rovněž ateliérem prof. Svobody na VŠUP v Praze. Nemoudry přeměňuje svou živou představivost specifickým rukopisem do figurálních kompozic s charakteristickou p…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Zdeněk Daněk

    Do lesa jde tma II

    Položka č.: 241980

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    Plánované ukončení: 20. 01. 2020 18:37

    akryl, papír, 2015, 40,3 x 57,9 cm, Daněk v 90. letech studoval na výtvarné škole Václava Hollara v Praze, a poté působil v ateliérech malby a filmové a televizní grafiky na Vysoké škole umělecko-průmyslové. Následně se usadil v ateliéru prof. Berana na Akademii výtvarných umění. Umělcově tvorbě dom…

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Rudolf Janák

    (1985)

    Niečo medzi nebom a zemou 01-04-14

    Položka č.: 241981

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Plánované ukončení: 20. 01. 2020 18:38

    akryl, plátno, 2014, 50 x 60 cm, sign. LD Janák 14, Rudolf Janák studoval u prof. Stanislava Balka v Banskej Bystrici a u prof. Michaela Rittsteina na AVU v Praze, kde v současnosti i žije a tvoří. Ve své tvorbě spojuje abstraktní formálnost s reálnou skutečností, čímž vzniká přirozená autentická zp…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Jaroslav Válek

    Fantaskní krajina

    Položka č.: 241983

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:00

    reliéf, nerez, ocel, 2018, 50 x 55 cm, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

  • Jasan Zoubek

    Objekt č. 3

    Položka č.: 241984

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:01

    bronz, 34 x 34 x 13 cm

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Jasan Zoubek

    Objekt č. 4

    Položka č.: 241985

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:02

    bronz, 1981, 34 x 34 x 13 cm, sign. J. Z. 81

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Pohled do kraje

    Položka č.: 241986

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:03

    olej, plátno, 1942, 88 x 123 cm, sign. lD Jambor 1942, rám, restaurováno, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Řeka v krajině

    Položka č.: 241987

    Vyvolávací cena: 290.000 CZK (11.600 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:04

    olej, karton, 70 x 100 cm, sign. LD Radimský

    Aktuální cena: 290.000 CZK (11.600 €)

  • Augustin Satra

    (1877-1909)

    Detva

    Položka č.: 241988

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:05

    akvarel, tuš, papír, 45 x 37,5 cm, sign. LD Aug. Satra 1905, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Položka č.: 241989

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:06

    olej, plátno, 90 x 60 cm, sign. PD Jiroudek, rám, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 241990

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:07

    olej, plátno, 2013, 46 x 55 cm, sign. PD Načeradský, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 241991

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:08

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. PD Načeradský, rám, Načeradského kudlanky se staly od poloviny sedmdesátých let poznávacím znamením malířovy tvorby a nejvyhledávanějším námětem mezi sběrateli. Autorův oblíbený slogan, že žena je silnější pohlaví, můžeme v nabízeném obraze číst velmi přesvědči…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

  • František Hodonský

    Průtok

    Položka č.: 241992

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:09

    olej, plátno, 2004 - 2005, 80 x 100 cm, sign. PD Hodonský 05, lištováno, na rubu plátna autorem napsán název díla, Vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčke…

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Letní krajina na Vysočině

    Položka č.: 241993

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:10

    olej, plátno, 1953, 19 x 29 cm, sign. PD Jambor 1953, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, dílo významného "malíře Vysočiny." Autor vystudoval Akademii výtvarných umění, chvíli žil v Praze a posléze hodně cestoval. Vrátil se na Vysočinu a celou svou prací po zbytek života …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 Kč CZK

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Vesnička v zimě

    Položka č.: 241994

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:11

    olej, plátno, 1939, 35 x 50 cm, sign. PD Jambor 1939, rám, nabízená položka pochází z raného období autorovy tvorby a představuje sice méně typický výjev, ale zato velice přesvědčivý. Krásná zimní scenérie, bravurně provedená malba s tajemným nádechem, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 130 000 Kč CZK

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Položka č.: 241997

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:14

    olej, karton, kolem 1918, 51 x 67 cm, sign. PD J. Ullmann, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem; malíř Josef Ullmann patří k těm zajímavějším z "Mařákovců". Narodil se roku 1870 v Nekmíři na Plzeňsku. Své studium Josef Ullmann nejdříve začal na Mnichovské akademii odkud po …

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    Odhadní cena: 130 000 - 150 000 Kč CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Krajina s řekou

    Položka č.: 241998

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.000 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:15

    olej, karton, cca 1930-35, 69 x 98 cm, sign. LD Radimský, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara. S …

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.000 €)

  • Jaro Procházka

    (1872-1958)

    Kampa

    Položka č.: 241999

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:16

    olej, karton, 49 x 56 cm, sign. PD Jaro Procházka, rám , konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, na několika místech při okraji drobné dírky po adjustaci. Jaro procházka byl žákem prof. Jakesche na UMPRUM v Praze, jednatel a výstavní komisař J.U.V., malíř městských námětů, žánrů, krajinář. …

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Luděk Marold

    (1865-1898)

    Líbánky

    Položka č.: 242000

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:17

    pero, papír, 33 x 26 cm, sign. PD L. Marold, rám, přiložena kniha L. Marold - Album, Luděk Marold byl významný český malíř, který studoval na pražské a mnichovské Akademii výtvarných umění, posléze se školil a působil ve Francii, kde byl ve styku s V. Hynaisem. Byl vynikajícím talentem, který svou b…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

  • Luděk Marold

    (1865-1898)

    Podobizna synáčka Maroldova

    Položka č.: 242001

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:18

    akvarel, papír, 22. maje 96, 41,5 x 30 cm, sign. LD L Marold, rám, vzadu štítek Majetek Dra Bedřicha Jahna, přiložena kniha Památce L. Marolda, Luděk Marold byl významný český malíř, který studoval na pražské a mnichovské Akademii výtvarných umění, posléze se školil a působil ve Francii, kde byl ve …

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Zápas

    Položka č.: 242002

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:19

    pero, tuš, papír, 15 x 20,5 cm, monogr. LD AP, rám, Antonín Procházka byl už od ukončení studií na UMPRUM a posléze na AVU (prof. Schwaiger, Švabinský) jedním z našich nejaktivnějších a nejvýraznějších umělců. Na podzim 1906 se vydal s Emilem Fillou a Bedřichem Feiglem na studijní cestu do Berlína, …

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 Kč CZK

  • Otto Mizera

    (1919-1951)

    Položka č.: 242003

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:20

    kvaš, papír, 1946, 40 x 29 cm, sign. PD Mizera 14. 11. 46, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, autor patřil ke třetí generaci surrealistů, kteří tvořili během války. Podílel se na aktivitách žižkovského a spořilovského okruhu surrealistů, spolupracoval také se Skupinou Ra, které přispíval do sborníků…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Kamil Lhoták

    Jak se člověk naučil létat

    Položka č.: 242004

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:21

    tuš, akvarel, papír, 21,5 x 28,5 cm, rám, kresba k filmu Jak se člověk naučil létat, režie J. Brdečka, námět a výtvarník Kamil Lhoták, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Astra bilobé

    Položka č.: 242005

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:22

    tuš, akvarel, papír, 1987, 16 x 24 cm, sign. PD Kamil Lhoták 87, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Odhadní cena: 90 000 - 110 000 Kč CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Pocta Maxu Ernstovi

    Položka č.: 242006

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:23

    tužka, akvarel, papír, 1930, 12 x 16, 5 cm, PD monogr. G. F., rám, člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20. století, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČU…

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Anděl

    Položka č.: 242007

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:24

    proláž, papír, 1992, 14,5 x 10,5 cm, monogr. vzadu JK 92, rám, autor byl významný český umělec s evropským přesahem, jehož práce jsou vystaveny i ve stálé kolekci pařížského Centre de Georges Pompidou. Vynikl jako básník, ale především jako invenční autor nepřeberného typu koláží - mezi takové práce…

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Lampář

    Položka č.: 242008

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:25

    kvaš, inkoust, papír, 1947, 25 x 17 cm, sign. PD Reichmann 47, vzadu popsáno Ludvíkem Kunderou, Reichmann absolvoval své studium na Vysoké škole technické v Brně obor architektura. Postupně však rozšiřoval oblast svých zájmů na pole literární, básnické a výtvarné. Významným způsobem se také zapsal…

    Odhadní cena: 35 000 - 40 000 Kč CZK

  • Václav Tikal

    (1906-1965)

    Nalezená prehistorie

    Položka č.: 242009

    Plánované ukončení: 21. 01. 2020 18:26

    kvaš, akvarel, papír, 1942, 19 x 23 cm, sign. LD V. Tikal 42, rám, vzadu štítek a popsáno Ludvíkem Kunderou. Významný český autor, který studoval na Akademii výtvarných umění, navázal v době II. světové války prostřednictvím Otty Mizery kontakty s českými surrealisty a postupně se spřátelil se členy…