Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
16. 9. - 20. 9. 2019 | 10-12 a 13-18
23. 9. - 25. 9. 2019 | 10-18
26. 9. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 26. 9. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky budou rozeslány následující den, tj. 27. 9. 2019

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Chalupa

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

    olej, karton, 39 x 39,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, zažloutlá malba, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ladislav Ehrlich

    (1886-1965)

    Matterhorn

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Jaroslav Votruba

    (1889-1971)

    Lomnický štít

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, plátno, 38 x 49 cm, sign. PD Jaroslav Votruba, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Schikanedra a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko MINERVA Odborný závod malířských potřeb Praha 1, malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní inte…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Chalupy v krajině

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, lepenka, 35,5 x 51 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, na rámu štítek s věnováním, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • František Úprka

    (1868-1929)

    Dívka v kroji

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    pálená hlína, v. 52,5 cm, značeno F. Úprka

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Lívia

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    bronz, v. 20,5 cm, značeno Horejc, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20. století. Bronzový odlitek Lívia je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtvarného umění, p…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

    Dekorativní tykev

    Položka č.: 98

    tykev, reliéfní řezba, pásy s obchodními a vojenskými výjevy, 1878, d. 48 cm, nápis: ANO DE 1878 FRUTO SOY DEL ARBOL DE SERVICIOS MI OBJETO DICHOSO ES // SOLAMENTE DEDICADO PARA EL USO DE D. BONIFACIO LOPEZI, vlasová trhlina

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postavy v interiéru

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Interiér (Město při náletu)

    Položka č.: 100

    litografie, 1946, 33,8 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, č. 20/25, lehce zvlněný papír, na rámu drobné oděrky, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • František Gross

    (1909-2000)

    Postava

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    Položka č.: 102

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Gross, člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20. století. Grossův rozpoznatelný výtvarný projev je čitelný i v kresbě Zátiší s k…

  • Kamil Lhoták

    Ženská záda

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    tuš, papír, 1962, 15,3 x 10,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 77, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Kamil Lhoták

    Anička z profilu

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Kamil Lhoták

    Hovory u krbu (O. Neff - V. Neff)

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    perokresba, běloba, papír, 1981, 10 x 10 cm, ilustrace Kamila Lhotáka, příloha deníku PRÁCE 14. 3. 1981, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ať se loutky hejbají!

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    autorský soutisk, papír, 1994, 24,5 x 20 cm, monogr. vzadu J.K. 94, lehce poškozený papír, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Kavárna

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olejová tempera, karton, 1955, 29,5 x 19 cm, sign. LN Matal 55, pasparta, rám, dílo od jednoho z nejmladších členů Skupiny 42 a významného představitele brněnské poválečné malby 20. století pochází z období, kdy Matal spolu s Jánušem Kubíčkem založil tzv. brněnskou skupinu, později zvanou Brno 57, č…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Portrét dívky

    Položka č.: 108

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Skica k reliéfu

    Položka č.: 109

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Úřední výlov padlého anděla

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    koláž, papír, 1973, 32 x 21,9 cm, sign. PD AH73, Adolf Hoffmeister, muž mnoha talentů a jedna z nejvýraznějších osobností české meziválečné avantgardy, sice vystudoval práva, ovšem dnes je znám spíše jako spisovatel, publicista, dramatik, ilustrátor, malíř, kreslíř, scénograf, karikaturista, překlad…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    dřevořez, 32,5 x 21,5 cm, sign. PD B Kopecký, rám, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 10,5 x 15 cm, sign. s věnováním PD Ludvíkovi Bohdan, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Lávová pole II

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 21 x 28 cm, sign. PD BKopecký, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    akvarel, papír, 1970, 52 x 35,8 cm, sign. vzadu ve výřezu Robert Hliněnský 1970, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Položka č.: 116

    pastel, papír, 1986, 29 x 21 cm, sign. PD J. Válová 86, rám

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jánuš Kubíček

    (1921-1993)

    Břehy v Rosarveru

    Položka č.: 117

    olej, tuš, papír, 1962, 49,5 x 30,5 cm, sign. LD Januš Kubíček 62, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, razítko ČFVU, na rámu drobné oděrky. Kubíčkův výtvarný názor vykrystalizoval postupně do osobité imaginativní abstrakce. Významné pro něj bylo celoživotní přátelství s Bohumírem Matalem, s nímž a někol…

  • František Říha

    (1910-1986)

    Stroj

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 11.500 CZK (460 €)

    olej, sololit, 23 x 50 cm, sign. PD František Říha, rám, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak bývalí…

    Aktuální cena: 11.500 CZK (460 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Noční nábřeží

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (660 €)

    olej, sololit, 50 x 33 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 16.500 CZK (660 €)