-
Ota Janeček
(1919-1996)
Viklan
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:39
olej, plátno, lepenka, 1986, 21,5 x 33 cm, sign. LD Ota Janeček 86, sign. vzadu Ota Janeček, rám, vzadu popsáno, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdob…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK
-
Václav Junek
(1913-1976)
Cirkus
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:40
olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Antonín Chittussi
(1847-1891)
Krajina s rybníkem a lesem v pozadí
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:41
olej, plátno, 1885-1886, 62 x 83 cm, sign. PD Chittussi , rám, přiložen posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc., přiložena restaurátorská zpráva ak. mal. Mgr. Pavla Blattného, na rubu plátna razítko z nezjištěného zdroje. Autor byl nejznámějším českým krajinářem druhé půle 19. století. Školení získa…
Aktuální cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 1 500 000 - 1 700 000 CZK
-
Egisto Lancerotto
(1847-1916)
Italka
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:42
olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Alois Wierer
(1878)
Muzikanti
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:43
olej, karton, 54 x 38 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer žil v mládí velmi bohémským životem, bydlel a nejčastěji se pohyboval na Starém městě v Praze. Přestože se výtvarník ani jeho rodina neprofilovali nijak nacionalisticky, v květnu roku 1945 vtrhla do jejich domu revoluční dobrovolnická g…
Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Souboj
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:45
tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Před snímáním z kříže (Ukřižování)
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:46
lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Otakar Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Orfeus v krajině
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:47
suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Krajina s červeným stanem
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:48
olej, plátno, 1962, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 62, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věr…
Aktuální cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 1 800 000 - 2 000 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Na obzoru plachta bílá
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:49
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK
-
František Hudeček
(1909-1990)
Květina
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:50
pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Jan Kotík
(1916-2002)
Král pije (přípitek)
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:51
lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK
-
Ivana Lomová
(1959)
Ženy - muži
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:52
akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…
Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK
-
Zdeněk Raiser
(1935)
Až mě andělé zavolají k sobě
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:53
akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK
-
David Kolovratník
(1978)
Konjunkce
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:54
akryl, olej, plátno, 2022, 160 x 180 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a o…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK
-
Filip Švehla
(1991)
Interruption III
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:55
akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Jaroslav Válek
(1954)
Událost
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:00
slepotisk, 1998, 24,5 x 24,5 cm, sign. PD J. Válek 98, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Trojúhelník
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:01
reliéfní grafika, 2003, 24 x 22 cm, sign. PD J. Válek 03, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Plot
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:02
hlubotisk, 2001, 25 x 22 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, protržené některé části tisku, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Pavouk - Nasca
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:03
slepotisk, 2001, 25 x 22,5 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Papoušek - Nasca
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:04
reliéfní grafika, 2001, 26 x 22 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Planeta
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:05
slepotisk, 2001, 28 x 28,5 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, protržené některé části tisku, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Kompozice I.
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:06
monotyp, 2002, 34 x 26,5 cm, sign. PD J. Válek 2002, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
kompozice IV
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:07
monotyp, 2002, 34,5 x 26 cm, sign. PD J. Válek 2002, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Rákosí
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:08
reliéfní grafika, 2003, 21,1 x 28,2 cm, sign. PD J. Válek 03, autorský tisk, papír z horní strany mírně pokrčen, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Záznam gravitace
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:09
kresba kyvadlem - akrylová fixa, slepotisk s barvou, hlubotiskový papír, 2022, 29,5 x 21 cm, sign. PD Válek, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Záznam gravitace
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:12
kresba kyvadlem - akrylová fixa, slepotisk s barvou, hlubotiskový papír, 2022, 29,4 x 41,8 cm, sign. PD Válek, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Labyrint v labyrintu II.
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:13
reliéfní grafika, 2022, 32,5 x 24 cm, sign. PD Válek, A.T., člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Trhlina II.
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:14
reliéfní grafika, 2022, 36,3 x 32,3 cm, sign. PD Válek, A.T., člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Válek
(1954)
Bez názvu II.
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:15
monotyp, 2002, 26,5 34,4 cm, sign. PD Válek, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO