-
Neurčený autor
Zimnní krajina s vodní hladinou
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:56
akvarel, papír, 21 x 29 cm, sign. LD, rám
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zbyněk Kučera
(1934)
Amare humanum est
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:10
dřevořez, 1992, 52 x 40 cm, sign. PD Zbyněk Kučera 1992, rám, č. 2/25, žák prof. A. Strnadela a J. Malejovského na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šnobl
(1884-?)
Kostel sv. Jindřicha
Položka č.: 215Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:34
akvarel, papír, 1937, 40 x 26,5 cm, sign. PD Jaroslav Šnobl 1937, rám
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Ludmila Rambouská Jarešová
Švadleny
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:27
rudka, papír, 29 x 28 cm, rám
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu
-
Jaroslav Skrbek
(1888-1954)
Rodný dům Antala Staška / Stanov
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:04
lept, 34 x 44 cm, sign. PD Jaroslav Skrbek 19, rám, prasklé sklo, studium na VŠUP v Praze, poté žák M. Pirnera a M. Švabinského na AVU v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
B. Jelínek
Stavení
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:00
akvarel, papír, 21,5 x 29,5 cm, sign. PD B. Jelínek, rám
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Krajina
Položka č.: 236Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:55
akvarel, papír, 1945, 21 x 29 cm, sign. PD, rám
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dušan John
(1925-?)
Trnka
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:43
litografie, 1991, 60 x 43 cm, sign. PD D. John 91, rám, č. 5/25
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Miroslav Houšť
(1953)
Hrad Kašperk
Položka č.: 132Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:11
lept, 22,5 x 19,5 cm, sign. Mir. Houšť, rám, č. 87/115, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, člen Jednoty českých výtvarných umělců
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Náměstí v Rakovníku
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:01
rytina z kovu, 24 x 33,5 cm, značeno PD , rám
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Krajina v zimě
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:06
olej, papír, 33 x 43 cm, sign. PD , rám
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Davril
Zimní potok
Položka č.: 308Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:07
grafický list, 15,5 x 21,2 cm, sign. PD Davril, rám
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Joža Úprka
Pouť svatého Antonína
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 14:12
tisk, papír, plátno, 56 x 95 cm, zašlé
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Neurčený autor
Na dvorku
Položka č.: 37Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:36
tisk, 36,5 x 31,5 cm, sign. LD v tisku, rám
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu
-
A. Stašek
Senoseč
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:05
tisk, plátno, 43 x 50 cm, sign, PD A. Stašek , rám
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Joža Úprka
(1861-1940)
Sbíraní brambor
Položka č.: 172Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:51
tisk, lepenka, 59 x 88,5 cm, PD monogr. JÚ 27, rám, tisk zkrakelováný a zašlý, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Stanisalv Kulhánek
Partie z Kladna
Položka č.: 273Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:32
tisk, 16 x 20 cm, sign. PD Stan. Kulhánek 1938, rám
Aktuální cena: 40 CZK (2 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Stanislav Kulhánek
Partie z Kladna
Položka č.: 271Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:30
tisk, 14 x 20 cm, sign. LD Stan. Kulhánek 1935, rám
Aktuální cena: 40 CZK (2 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Plátěný drak a červený trojboký jehlan
Položka č.: 281299Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:24
olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatímco v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější…
Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Po koupeli
Položka č.: 281529Vyvolávací cena: 750.000 CZK (31.250 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:32
olej, překližka, 1987, 182,5 x 122 cm, sign. PD Načeradský 87, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato…
Aktuální cena: 750.000 CZK (31.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Jezabel Čarodějka
Položka č.: 281510Vyvolávací cena: 330.000 CZK (13.750 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:13
akryl, plátno, 140 x 180 cm, monogr. vzadu A. L., Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě symb…
Aktuální cena: 330.000 CZK (13.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Starý klaun
Položka č.: 281500Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.750 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:03
olej, sololit, 1985, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 85, rám, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Vskutku všestranný umělec…
Aktuální cena: 210.000 CZK (8.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Nůše podzimu
Položka č.: 281291Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:16
olej, akryl, karton, 1978, 62 x 50 cm, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod …
Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Jádro
Položka č.: 281532Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:35
olej, plátno, 1993, 160 x 146 cm, sign. PD I. Ouhel 93, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším ná…
Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Rytmy
Položka č.: 281304Vyvolávací cena: 176.000 CZK (7.334 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:29
olej, plátno, 2008, 155 x 160 cm, sign. vzadu Ivan Ouhel, lišta, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina…
Aktuální cena: 176.000 CZK (7.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Tma
Položka č.: 281288Vyvolávací cena: 170.000 CZK (7.084 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:13
olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení 1…
Aktuální cena: 170.000 CZK (7.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Hlava
Položka č.: 281530Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:33
olej, malířská lepenka, 1980, 34 x 24 cm, sign. LD Ota Janeček, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Špaňhel
(1976)
Růže
Položka č.: 281541Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:44
akryl, plátno, 2004, 130 x 100 cm, sign. vzadu Jakub Špaňhel, malíř Jakub Špaňhel je jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény. Ve svých obrazech zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí. Výrazným prvkem v jeho malbě je světlo které p…
Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
Frotáž
Položka č.: 281389Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.625 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:54
frotáž, 1942, 36,5 x 47 cm, sign. PD istler 42, rám, vzadu popsáno Ludvíkem Kunderou, tato práce představuje vzácnou ukázku z počátku autorovy tvorby, kdy umělec zpracovával podněty z tvorby Joana Miró i Paula Klee a pokoušel se nalézt vlastní výraz i prostřednictvím experimentu. Vzácnost díla podtr…
Aktuální cena: 135.000 CZK (5.625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Poklad Inků (Pštros)
Položka č.: 281300Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:25
kvaš, papír, 21 x 18 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ilustrace ke knize Karla Maye - Odkaz posledního Inky, str. 133, nakl. Jan Toužimský Praha 1932, Jeli. Hlad se dostavil, a žízeň nedala na sebe také dlouho čekati. Jezdci přitahovali opasky, aby jim žaludek nekručel a zmlkli. Čas postoupil již až do …
Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO