• Neurčený autor

    Zimnní krajina s vodní hladinou

    Položka č.: 237

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:56

    akvarel, papír, 21 x 29 cm, sign. LD, rám

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zbyněk Kučera

    (1934)

    Amare humanum est

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:10

    dřevořez, 1992, 52 x 40 cm, sign. PD Zbyněk Kučera 1992, rám, č. 2/25, žák prof. A. Strnadela a J. Malejovského na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šnobl

    (1884-?)

    Kostel sv. Jindřicha

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:34

    akvarel, papír, 1937, 40 x 26,5 cm, sign. PD Jaroslav Šnobl 1937, rám

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Ludmila Rambouská Jarešová

    Švadleny

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:27

    rudka, papír, 29 x 28 cm, rám

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Jaroslav Skrbek

    (1888-1954)

    Rodný dům Antala Staška / Stanov

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:04

    lept, 34 x 44 cm, sign. PD Jaroslav Skrbek 19, rám, prasklé sklo, studium na VŠUP v Praze, poté žák M. Pirnera a M. Švabinského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • B. Jelínek

    Stavení

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:00

    akvarel, papír, 21,5 x 29,5 cm, sign. PD B. Jelínek, rám

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Krajina

    Položka č.: 236

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 16:55

    akvarel, papír, 1945, 21 x 29 cm, sign. PD, rám

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan John

    (1925-?)

    Trnka

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:43

    litografie, 1991, 60 x 43 cm, sign. PD D. John 91, rám, č. 5/25

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Miroslav Houšť

    (1953)

    Hrad Kašperk

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:11

    lept, 22,5 x 19,5 cm, sign. Mir. Houšť, rám, č. 87/115, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, člen Jednoty českých výtvarných umělců

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Náměstí v Rakovníku

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:01

    rytina z kovu, 24 x 33,5 cm, značeno PD , rám

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Krajina v zimě

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:06

    olej, papír, 33 x 43 cm, sign. PD , rám

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Davril

    Zimní potok

    Položka č.: 308

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:07

    grafický list, 15,5 x 21,2 cm, sign. PD Davril, rám

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Joža Úprka

    Pouť svatého Antonína

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 14:12

    tisk, papír, plátno, 56 x 95 cm, zašlé

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Neurčený autor

    Na dvorku

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:36

    tisk, 36,5 x 31,5 cm, sign. LD v tisku, rám

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • A. Stašek

    Senoseč

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:05

    tisk, plátno, 43 x 50 cm, sign, PD A. Stašek , rám

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Joža Úprka

    (1861-1940)

    Sbíraní brambor

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 15:51

    tisk, lepenka, 59 x 88,5 cm, PD monogr. JÚ 27, rám, tisk zkrakelováný a zašlý, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Stanisalv Kulhánek

    Partie z Kladna

    Položka č.: 273

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:32

    tisk, 16 x 20 cm, sign. PD Stan. Kulhánek 1938, rám

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Stanislav Kulhánek

    Partie z Kladna

    Položka č.: 271

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:30

    tisk, 14 x 20 cm, sign. LD Stan. Kulhánek 1935, rám

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Plátěný drak a červený trojboký jehlan

    Položka č.: 281299

    Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:24

    olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatímco v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější…

    Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Po koupeli

    Položka č.: 281529

    Vyvolávací cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:32

    olej, překližka, 1987, 182,5 x 122 cm, sign. PD Načeradský 87, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato…

    Aktuální cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jezabel Čarodějka

    Položka č.: 281510

    Vyvolávací cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:13

    akryl, plátno, 140 x 180 cm, monogr. vzadu A. L., Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě symb…

    Aktuální cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Starý klaun

    Položka č.: 281500

    Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:03

    olej, sololit, 1985, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 85, rám, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Vskutku všestranný umělec…

    Aktuální cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Nůše podzimu

    Položka č.: 281291

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:16

    olej, akryl, karton, 1978, 62 x 50 cm, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod …

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Jádro

    Položka č.: 281532

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:35

    olej, plátno, 1993, 160 x 146 cm, sign. PD I. Ouhel 93, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším ná…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Rytmy

    Položka č.: 281304

    Vyvolávací cena: 176.000 CZK (7.334 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:29

    olej, plátno, 2008, 155 x 160 cm, sign. vzadu Ivan Ouhel, lišta, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina…

    Aktuální cena: 176.000 CZK (7.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Tma

    Položka č.: 281288

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (7.084 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:13

    olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení 1…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (7.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Hlava

    Položka č.: 281530

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:33

    olej, malířská lepenka, 1980, 34 x 24 cm, sign. LD Ota Janeček, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Růže

    Položka č.: 281541

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:44

    akryl, plátno, 2004, 130 x 100 cm, sign. vzadu Jakub Špaňhel, malíř Jakub Špaňhel je jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény. Ve svých obrazech zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí. Výrazným prvkem v jeho malbě je světlo které p…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Frotáž

    Položka č.: 281389

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.625 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:54

    frotáž, 1942, 36,5 x 47 cm, sign. PD istler 42, rám, vzadu popsáno Ludvíkem Kunderou, tato práce představuje vzácnou ukázku z počátku autorovy tvorby, kdy umělec zpracovával podněty z tvorby Joana Miró i Paula Klee a pokoušel se nalézt vlastní výraz i prostřednictvím experimentu. Vzácnost díla podtr…

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Poklad Inků (Pštros)

    Položka č.: 281300

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:25

    kvaš, papír, 21 x 18 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ilustrace ke knize Karla Maye - Odkaz posledního Inky, str. 133, nakl. Jan Toužimský Praha 1932, Jeli. Hlad se dostavil, a žízeň nedala na sebe také dlouho čekati. Jezdci přitahovali opasky, aby jim žaludek nekručel a zmlkli. Čas postoupil již až do …

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook