-
Stefan Milkov
(1955)
Voyeur
Položka č.: 281629Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:12
akryl, plátno, 2015, 100 x 130 cm, sign. LD Milkov 15 a na zadní straně Milkov, blindrám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, Nové skupiny a skupiny Česká alternativa
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Tanec
Položka č.: 281512Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:15
olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, malba významného českého představitele expresivní malby, člena sdružení 12/15, někdejšího pedagoga na AVU v Praze a FaVU v Brně. Autor byl známý svým originálním pojetím figury, kterou limituje pouze hlavními fyziognomickými znaky a vzt…
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Budil
(1943-2021)
Transformace
Položka č.: 281301Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:26
olej, plátno, 1993, 72 x 72 cm, sign. B Budil 93, rám, Bedřich Budil je český malíř a výrazná postava českého výtvarného umění. Jeho život i tvorba jsou spojeny s oblastí kolem Jindřichova Hradce. Budilovy malby často zachycují krajinné a zvířecí výjevy v nezvyklých barevných a dějových kombinacích.…
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Hlava
Položka č.: 281349Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:14
bronz, v. 38,8 cm, pozdější odlitek, autor byl významný sochař první poloviny 20. století - první sochař, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy. Školení získal na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, posléze v Paříži v ateliéru A. Bourdella. Přátelil se také s A. Rodinem. Jeho tvorba byla přeruše…
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Patrik Hábl
(1975)
Kompozice
Položka č.: 281542Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.167 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:45
akryl, plátno, 121 x 90 cm, sign. vzadu Hábl
Aktuální cena: 100.000 CZK (4.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Patrik Hábl
(1975)
Abstraktní krajina
Položka č.: 281522Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:25
akryl, plátno, 2012, 90 x 70 cm, sign. vzadu Patrik Hábl, tato působivá ukázka starší tvorby od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award, patří mezi reprezentativní…
Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Patrik Hábl
(1975)
Černá hora
Položka č.: 281538Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:41
akryl, plátno, 2014, 120 x 60 cm, sign. vzadu Hábl, tato reprezentativní ukázka starší tvorby od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award, patří mezi reprezentativn…
Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Filip
(1962)
Stroje
Položka č.: 281740Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 18:03
papír, pryskyřice, akryl, 2012, 95,5 x 65 cm, sign. PD P. Filip 2012, rám, žák prof. J. Soukupa a L. Růžičky na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Opočenský
(1954)
Ze souboru Nucleus
Položka č.: 281628Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:11
pastelky, papír, 2015, 70 x 100 cm, sign. zezadu Opočenský, rám, Vývoj autorovy kresličské tvorby sledujeme ve třech souborech s názvy “Nucleus” a “Evoluce” na poliklinice v Kartouzské ulici a Ringhofferově vile a “Underground” v Ringhofferově vile. Kresbám předcházely technické výkresy k sochám a š…
Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Placht
(1962)
Motýlí žena
Položka č.: 281305Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.750 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:30
olej, plátno, 2001, 100 x 70 cm, sign. vzadu Otto Placht 2001, Otto Placht se narodil v Čechách r. 1962, studoval zde i pražskou Akademii výtvarných umění, ale od první výpravy do města Pucallpa r. 1993 žije převážně v Peru. Peruánský prales ho oslovil natolik, že se stal ústředním výjevem jeho male…
Aktuální cena: 90.000 CZK (3.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Salajka
(1981)
Hnízdo
Položka č.: 281544Vyvolávací cena: 76.000 CZK (3.167 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:47
akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Martin Salajka 2023, rám, žák prof. M. Rittsteina
Aktuální cena: 76.000 CZK (3.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roman Trabura
(1960)
Nábřeží
Položka č.: 281435Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:40
akryl, plátno, 2019, 80 x 110 cm, sign. vzadu Roman Trabura 2019, Roman Trabura patří ke generaci, která vstoupila na výtvarnou scénu již v 80. letech. Jeho počátky jsou spjaty s prostředím undergroundu, ve kterém se věnoval hudbě. Jako výtvarník se účastnil dnes již legendárních ilegálních Konfront…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dan Trantina
(1965)
Secret 80
Položka č.: 281528Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:31
akryl, plátno, 195 x 155 cm, žák prof. Načeradského na AVU v Praze
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ověnčená hlava
Položka č.: 281284Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:09
litografie, 35 x 26,5 cm, sign. PD Zrzavý Jan, rám, č. 37/100, list z II. alba vydaného Galerií Platýz v Praze k poctě A. Senefeldera r. 1973 v nákladu 100 výtisků. Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kte…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Přízračný kámen
Položka č.: 281519Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:22
olej, plátno, 2004, 60 x 50 cm, sign. PD I. Ouhel 04, rám, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, někd…
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roman Franta
(1962)
Černá váza
Položka č.: 281536Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:39
olej, plátno, 2022, 60 x 50 cm, sign. vzadu R.F. 2022, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze
Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roman Franta
(1962)
Nenech se omezovat
Položka č.: 281308Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:33
akryl, plátno, 2021, 50 x 70 cm, sign. vzadu R.F. 2021, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech B. Dlouhého a A. Veselého. Od roku 2008 působil v ateliéru malby M. Rittsteina na pražské AVU, kde léta vyučoval kresbu. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresio…
Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Grygar
(1926)
Antifona
Položka č.: 281564Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:07
serigrafie, 1999, 99,5 x 69,5 cm, sign. DU Grygar 1999, rám, č. 13/30, vzadu štítek Galerie Gema, žák prof. J. Nováka a E. Filly na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čsl. výtvarných umělců, Výtvarné skupiny Jiná geometrie a Tvůrčího kolektivu Index
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Spěváček
(1973)
Vlhké schody
Položka č.: 281631Vyvolávací cena: 62.000 CZK (2.584 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:14
olej, plátno, 2021, 140 x 138 cm, sign. PD J.Spěváček 2021, lišta, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž
Aktuální cena: 62.000 CZK (2.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Saudek
(1935)
Hommage a Valerie
Položka č.: 281759Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 18:22
fotografie, 40 x 31 cm, sign. LD Jan Saudek, rám, studium na Státní grafické škole v Praze
Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Brodící se koně
Položka č.: 281540Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:43
pastel, papír, 2022, 51,5 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2022, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Bradáček
(1922-1984)
Hlava
Položka č.: 281605Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:48
patinovaná opuka, 1973, 37 x 20 x 25 cm, sign. J. Bradáček 73
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Yitt Kampak
Anima Mundi I.II. (diptych)
Položka č.: 281451Vyvolávací cena: 51.000 CZK (2.125 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:56
olej, akryl, sololit, 95 x 47 cm, LD monogr. Y.K., původem česká autorka vystudovala pražskou AVU, ale již během studií se poprvé vydala do Indonésie, která ji uchvátila natolik, že tam následně žila 12 let. Během svého pobytu studovala indonéskou kulturu a jazyky a vytvořila sbírku inspirovanou ind…
Aktuální cena: 51.000 CZK (2.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Stretti
(1967)
Shovívavý stín
Položka č.: 281686Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 17:09
akryl, plátno, 2017, 95 x 74 cm, sign. vzadu J.Stretti, Jakub Stretti je současný český malíř, pochází z rodiny malířů a grafiků Strettiů, kteří do Čech přišli již v 18. století. Vystudoval krajinomalbu na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. F. Hodonského a prof. K. Malicha a v průběh…
Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Heres
(1992)
Póza II
Položka č.: 281645Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:28
akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Jan Heres 2023, Jan Heres studoval na Akademii výtvarných umění v Praze nejdříve v ateliéru malířství I u Jiřího Sopka (2015–16) a posléze v ateliéru malířství III u Michaela Rittsteina. Svou tvorbu nadále posouval skrze stáže a rezidence v zahraničí. V…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Perič
(1957)
Burning heads - Yellow flame
Položka č.: 281626Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:09
akryl, sprej, plátno, 2023, 100 x 70 cm, sign. vzadu Milan Perič 23
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Stretti
(1967)
Na moři
Položka č.: 281449Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:54
olej, plátno, 2019, 92 x 73 cm, sign. vzadu J.Stretti, Jakub Stretti je současný český malíř, pochází z rodiny malířů a grafiků Strettiů, kteří do Čech přišli již v 18. století. Vystudoval krajinomalbu na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. F. Hodonského a prof. K. Malicha a v průběhu…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Růžička
(1977)
Kouř I.
Položka č.: 281526Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:29
akryl, plátno, 2023, 65 x 90 cm, sign. vzadu A. Růžička 2023, Aleš Růžička studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chad…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bořek Šípek
(1949-2016)
Váza Chimera
Položka č.: 281606Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:49
sklo, v. 54 cm, přiložen certifikát pravosti signovaný Bořkem Šípkem, přiložen doklad o koupi z roku 2001
Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Andy Warhol
(1928-1987)
Torsos
Položka č.: 281383Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:48
plakát, 150,5 x 101 cm, sign. DU Andy Warhol, rám
Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO