• Vincent Plesnivý

    (1879-1944)

    Ženy v šátku

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 15:00

    akvarel, papír, 1933, 30,5 x 47,5 cm, sign. PN Plesnivý, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Filip Menzel

    (1970)

    Portrét

    Položka č.: 308

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    olej, plátno, 80 x 60 cm, sign. PD F. Menzl, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Náboženský výjev

    Položka č.: 305

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 58,5 x 44 cm, rám, na malbě drobná poškození, na rámu oděrky, PhDr. Michaelem Zachařem určena doba vzniku kolem roku 1790, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Anastas Procházka

    (1891-1915)

    Chalupa v krajině

    Položka č.: 304

    olej, plátno, 39 x 49,5 cm, sign. LD A. Procházka, rám, práce malíře, který byl jedním z nejtalentovanějších žáků na pražské akademii, kam byl přijat jako jeden z nejmladších a studoval zde u profesorů B. Roubalíka, V. Bukovace a ve speciálce Hanuše Schweigera, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Rou…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Armand Parmentier

    (1895-1960)

    Venkovský motiv

    Položka č.: 303

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 58 x 119 cm, sign. PD A. Parmentier, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Richard Assmann

    (1887-1965)

    Gabel (Vidly) pod Pradědem

    Položka č.: 296

    kvaš, papír, 1952, 47,5 x 47,5 cm, sign. PD R. Assmann 52, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Huláni

    Položka č.: 294

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    asfalt, papír, 1920, 19,5 x 32 cm, sign. PD JŠtursa 1920, rám, vzadu popsáno, zažloutlý papír, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Stojící akt

    Položka č.: 292

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    rudka, papír, 1931, 43,3 x 32,8 cm, LD monogr. K. Š. 1931, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Břízy

    Položka č.: 290

    tuš, papír, 18 x 17 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Vyžlovka

    Položka č.: 289

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    tužka, akvarel, papír, 1903, 23 x 37,5 cm, sign. LD Vác. Jansa 1903, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Lhoty na Akademii výtvarných umění v Praze

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Vilém Plocek

    (1905-2001)

    Břeh Jizery

    Položka č.: 288

    uhel, tempera, papír, 1965, 35 x 55 cm, sign. PD Vilém Plocek 1965, rám, vzadu razítko ČFVU a nalepen štítek s popisem, na rámu drobné oděrky, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Alois Moravec

    Na bělidle

    Položka č.: 286

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    olej, karton, 1964, 34 x 24 cm, sign. PD A. Moravec 64, rám, vzadu popsáno autorem, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západoč…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ferdinand Kotvald

    (1898-1980)

    Červená a zelená na kluzišti

    Položka č.: 281

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olejová tempera s voskem, karton, plátno, 19 x 36 cm, sign. PD F. Kotvald, rám, na zadní straně štítek s popisem a razítkem čfvu, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Nesdružení, UB Praha

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    U říčky

    Položka č.: 279

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    akvarel, papír, 1979, 28,5 x 40,5 cm, sign. PD Cyril Bouda 5. VIII. 1979, rám, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    K podzimu

    Položka č.: 278

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kvaš, papír, 1953, 37,5 x 56,5 cm, sign. LD Vojtěch Sedláček, rám, vzadu štítek s popisem, rám poškozen. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem., antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    Rybník

    Položka č.: 277

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, malířská lepenka, 26,5 x 30 cm, sign. PD Panuška, rám, na rámu oděrky. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Panuška je považován za nejoriginálnějšího žáka slavné Mařákovy školy, jenž v díle spojuje starší realistickou tradici s modernějšími impresionistickými postupy. Svou…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Antonín Waldhauser

    (1835-1914)

    Zimní výjev

    Položka č.: 275

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    olej, karton, 24,3 x 14,3 cm, monogr. PD AW (pod rámem), rám, na rámu kovový štítek Ant. Waldhauser 1835 -1913, vzadu nalepena fotografie autora s datací, na rámu drobné oděrky. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Typická intimně pojatá krajina dokládá Waldhauserův nekonvenční způsob sp…

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Bohumil Ullrych

    Ženský půlakt

    Položka č.: 259

    olej, plátno, 29,5 x 22,5 cm, sign. LD B. Ullrych, při okrajích poškozeno, antiqari.at Radhošťská

    Obličejová maska, Nigérie

    Položka č.: 255

    patinované dřevo, 20. století, v. 33,5 cm, v levé části dřevo prasklé, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

    Obličejová maska Okuyi, Punu, Gabun

    Položka č.: 254

    kolorované dřevo, 20. století, v. 30 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Obličejová kifwebe, Songye, Demokratická republika Kongo

    Položka č.: 253

    kolorované dřevo, 20. století, v. 37,5 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Položka č.: 252

    kolorované dřevo, 20. století, v. 39 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

  • Zdeněk Mézl

    Položka č.: 236

    dřevoryt, 24,5 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 21/80, lehce zažloutlý papír, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

  • Zdeněk Mézl

    Velký list svatohorský

    Položka č.: 233

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    dřevoryt, 59 x 39,5 cm, sign. PD Františkovi Zdeněk Mézl, rám, autorský tisk, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    Bakchanálie

    Položka č.: 232

    dřevoryt, 24,5 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, pasparta, autorský tisk, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

  • Zdeněk Mézl

    Bakchanálie

    Položka č.: 231

    dřevoryt, 30 x 22,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, rám, č. 24/25, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Kupec benátský

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, papír, 66 x 43 cm, sign. DU Troup, rám, zažloutlý papír, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Coriolanus

    Položka č.: 223

    tempera, papír, 65 x 43,5 cm, sign. PD Troup, rám, zažloutlý papír, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Hamlet

    Položka č.: 222

    tempera, papír, 58 x 44 cm, sign. DU Troup, rám, zvlněný, zažloutlý papír, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

  • Míla Doležalová

    (1922-1993)

    Děvčata

    Položka č.: 221

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    olej, plátno , 39 x 46 cm, rám, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)