• Michael Rittstein

    Mídas / Midas

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě M. Rittstein (A4), vyd. nákladem autora, 1985, ex. 44/100, 5. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Vo…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Josef Liesler

    Jaroslav Seifert: Noční divertimento

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 3x barevný lept J. Liesler (vše signováno), podpis J. Seiferta na tit. listě a Fr. Janáse v tiráži, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1984, ex. XXIX, ruční papír, ed. 33 (Fr. Janás), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Krá…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Praha stověžatá

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bibliofilie, soubor 9 leptů (vše signováno) s motivy pražských věží, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    J.A. Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské

    Položka č.: 228

    bibliofilie, 3x sign. dřevoryt a úprava Fr. Bílek, vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha, 1940, ex. 155/250 na ručním papíře Pannekoek, upr. M. kaláb, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 3x mědirytina a podpis v tiráži K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, ex. 174/220, ed. Polyhymnia, ruční papír z Velkých Losin, pův. polokožená vazba, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Vladimír Raffel: Pathetické povídky

    Položka č.: 246

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 33/50 na lepším papíře, brož, 112s., mírné úbytky obálky při okrajích, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Theodor Fontane

    (1819-1898)

    Der deutsche Krieg von 1866. Band I. Der Feldzug in Böhmen und Mähren. Band II. Der Feldzug in West-und Mitteldeutschland. Anhang Die Denkmäler.

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    kniha, 1871, 23,5 x 17 cm, s ilustracemi Ludwiga Burgera, 17 portrétů, 19 vyobrazení bitvních scén, 383 vyobrazení v textu a 65 dřevořezových map a plánků druhé vydání, vydal Verlag der Königlichen Geheimen Ober-Hofbuchdruckerei, Berlín, vazba původní, polokožená, 735 stran, stav dobrý, odřené hřbet…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Robert E. Howard

    (1906-1936)

    Král Conan: Kamenný démon

    Položka č.: 119

    sešit, volně na libreto R.E. Howarda napsali Roy Thomas a Jack Kirby, kresba John Buscema a Vince Coletta, bez nakl. údajů, cca 1988-89, sešit, 34s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Všecky krásy světa

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    strojopis, rozšířený text, podzim 1980, dodatky podle rukopisu k 1. vydání v ČS v Praze roku 1982, 30 volných listů, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Nejstarší řecká filosofie

    Položka č.: 117

    kniha, strojopis, Praha, 1981, 2. vydání, clpl. vazba, 294s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Konvolut čtyř strojopisů

    Položka č.: 116

    strojopis, obs.: Leszek Kolakowski - Téze o naději a beznaději, 9s.; Igor Kljamkin - Proč je tak těžké říkat pravdu (vybraná místa z dějin jedné choroby), Novyj mir 2/1989 - zkráceno, 9s.; Řeč Eugena Ionescu k zahájení salcburského festivalu 1975, 4s.; Doba žádá opravdovost (diskusní příspěvek M. Ko…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jiří Pechar

    Nad knihami a rukopisy

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, strojopis, 27s., volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Koniklec / Básník Jakub Deml v Tasově

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    kniha, 2x strojopis, text J. Demla a Stanislava Vodičky o J. Demlovi, volné listy, zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Egon Bondy

    (1930-2007)

    Knížka o tom, jak se mi filosofovalo

    Položka č.: 113

    kniha, 1980, strojopis, 45s., zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Rosický

    Květiny letní se zvláštním zřetelem ku květeně domácí

    Položka č.: 133

    kniha, 19 x 13 cm, 77 barevných obrazů J. Schermaulová, 172 dřevorytů, vyd. F. Tempský, Praha, 1888, plpl. vazba s koženým a zdobeným hřbetem, 319s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Rinaldo di Capua

    (1710-1780)

    Il Turno Atto

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kniha, 20 x 28 cm, ručně psaný notový zápis pravděpodobně samotným autorem, stará kartonová vazba, ruční papír, rozpadlý hřbet, uvolněný knižní blok, stránky mírně zvlněné, stav odpovídá stáří, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Karel Sudimír Šnajdr

    (1766-1835)

    Okus w básněnj českém, zbirka druhá

    Položka č.: 149

    kniha, vyd. Jan Pospjssil, Hradec Králové, 1830, novodobější polokožená převazba, 166s., místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Šumava umírající a romantická - originální předsádka

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Der Zauberer von Notre dame de Vie

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    kniha, 12 barev. litografických tisků tužových kreseb P. Picassa, Éditions Cercle ď Art, Paris 1966, vydala Artia, Praha 1971, pl. vazba s bar. reliéfem podle Picassovy kresby, 198s., velmi dobrý stav, ob. na hřbetu drobně opotřebená,  ochranné pouzdro, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Tomáš Kempenský

    (1380-1471)

    o Nasledowánj Pána Krysta: s přjdawkem o spůsobu knižky této mjsto modlitebnj knjžky vžiwati

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, slavný spis holandského náboženského myslitele z 15. století, který patřil mezi nejpřekládanější a nejčtenější díla pozdního středověku, jednalo se průvodce člověka duchovním životem a křesťanskou zbožností, spis je rozdělen na čtyři knihy a doplněn krátkým ponaučením o mši svaté a zbožnostec…

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Soubor 8 linořezů

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    8x linořez, vše značeno razítkem Dobré dílo, vše č. 31/100, soubor obsahuje novotisky z původních štočků Josefa Čapka vytvořené okolo roku 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, 5 linorytů bylo doprovodnou ilustrací ke knize Román zajícův, vbývající 3 jsou samostatné ilustra…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Jan Baleka: Pekelník Josef Váchal

    Položka č.: 172

    7x dřevoryt, 1970, sto neprodejných výtisků na ručním losinském papíru pro sebe a své přátele vydal Ing. Jiří Oliva, tento výtisk má č. 87, otisky z původních štočků, zažloutlá obálka, na obálce drobné skvrnky, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraiko…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Zrzavý

    Jan Zrzavý 1963 - 1965 Obrazy a kresby

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    bibliofilie, katalog výstavy  Praha 13. května - 13. června 1965, Kabinet architektury na Příkopě (Purkyně), 3x čtyřbarevná litografie J. Zrzavý (Loretánské náměstí, Najáda a Loďka na moři), úvodní litografované slovo a podpis J. Seifert, úprava R. Fischer, vytiskl Jos. Hrachovec, volné listy v přeb…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ovidius: Příběhy Orfeovy

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    bibliofilie, 6x kombinovaná technika A. Brunovský, vše sign., přebásnil Ferdinand Stiebitz, grafická úprava Vl. Viener, vydal Supraphon, 62. publikace edice Lyry Pragensis, Praha 1980, Ex. A67/200, ruční papír z Velkých Losin, volné listy v papírovém přebalu, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvar…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Josef Hora - Mít křídla

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    bibliofilie, 25 x 17 cm, 2x lept Fr. Muzika, vyd. K. Jánský, Praha, 1928, podpisy F. Muziky a J. Hory za tiráží, ex. 42/120, pův. pevná vazba s obálkou, 34s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Otokar Březina - Větry od pólů

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    bibliofilie, 39,5 x 30 cm, 11x sign. vernis-mou, 1x dřevoryt na ob. František Kobliha, vyd. J. Pohořelý, Praha, 1946, 2 sv. edice Vltava, ex. 218/250, volné archy v ob. 66s., krycí pergamenový papír zašlý, lehce potrhaný, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Viktor Karlík

    Jednou nohou/Revolver Revue

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    samizdat, 10 výtisků samizdatové kulturní revue, č.1/85; 2/85; 3-4/86; 5/86; 6/87; 7/87; 8/87 ; 9/88; 13/89, vychází č. 1-4 pod názvem Jednou nohou, č.5 a 6. Revolver Revue Jednou nohou, od č. 7 Revolver Revue, ob. V. Karlík, založili Viktor Karlík, Jáchym Topol a Ivan Lamper, 1. číslo revue bylo de…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Svatby v domě

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, dobová xeroxová kopie prvního vydání z r. 1987 v edici Prostor, Hradec Králové, cca 40s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Postřižiny

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, podpis B. Hrabala na tit. listě, strojopis, edice Petlice, 1970, brož, 258s., mírně očteno, zašlé desky, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • Boris Vian

    (1920-1959)

    Výbor z díla

    Položka č.: 53

    kniha, vybral, přeložil a uspořádal Patrik Ouředník, fotodokumentace J. Kučera,  ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.4, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 155s., okraje obálky odřené a pomačkané, povrch vybledlý, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)