• Igor Piačka

    Krisovo tajomstvo

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 106.000 CZK (4.240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2018 15:00

    olej, plátno, 2013, 100 x 150 cm, sign. PD Igor Piačka 2013, napínací rám, olejomalba Krisovo tajomstvo je dílem slovenského autora, absolventa Vysoké školy umění v Bratislavě oboru volné grafiky a knižní tvorby, Igora Piačky. Autor je členem grafické skupiny G-Bod, a uměleckého spolku Hollar. Grafi…

    Aktuální cena: 106.000 CZK (4.240 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Ewa Nemoudry

    Mám ptáky ve vlasech

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    akryl, plátno, komb., 2018, 69,5 x 69,7 cm, sign. PD E. Nemoudry 18, typická ukázka z díla vystudované architektky, která prošla rovněž ateliérem prof. Svobody na VŠUP v Praze. Nemoudry přeměňuje svou živou představivost specifickým rukopisem do figurálních kompozic s charakteristickou poetikou. Tém…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Daisy Mrázková

    (1923-2016)

    Velký sen

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 5.600 CZK (224 €)

    pastel, papír, 1942, 27 x 35,5 cm, pasparta, vzadu popsáno, antiqari.at Radhošťská, výtvarnice, ilustrátorka a autorka knih pro děti, žákyně prof. E. Frinty v Uměleckém ateliéru Emanuela Frinty v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP tamtéž, členka Tvůrčí skupiny UB 12 a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 5.600 CZK (224 €)

  • Martin Mainer

    Andělíček

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, konec 90. let, 22 x 30,5 cm, sign. na zadní straně nečitelně, rám, z rodiny přátel autora, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    Na pláži

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tempera, papír, 1962, 35,3 x 32 cm, sign. PD Liesler 62, rám, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Město

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    tuš, papír, 1952, 12,8 x 19,1 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1952, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akvarel, fix, papír, 1969, 30,5 x 22,5 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Martin Frind

    (1963)

    Babylon

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    akryl, plátno, 2001, 120 x 120 cm, sign. PD M. Frind, malíř Martin Frind vystudoval pražskou Akademii výtvarného umění, nejdříve v ateliéru prof. Jiřího Ptáčka a poté u Karla Malicha. Básník a výtvarný kritik Ivan Martin Jirous o Frindových obrazech řekl: „Mám pocit, že obrazy Martina Frinda se mají…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Ivana Lomová

    Slunce

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, plátno, 2006, 70 x 100 cm, sign. vzadu Ivana Lomová, práce české výtvarnice Ivany Lomové je široké veřejnosti známá především díky její ilustrátorské činnosti. Od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejm. pro děti a mládež, napsala a nakreslila k…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Jaroslav Valečka

    (1972)

    Asteroid

    Položka č.: 118

    olej, plátno, 2016, 80 x 110 cm, další zastánce tradiční techniky olejové malby zaujme především svou sofistikovanou souhrou barvy a světla, hlavních nositelů výrazů a emocí. Z jeho obrazů lze až „slyšet“ kontemplativní ticho. Valečkovým tématem je příroda, baladická krajina, maluje ji noční, zasněž…

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek před startem

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    kvaš, akvarel, papír, 1965, 19 x 30 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. …

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

  • Petr Schel

    (1972)

    Osudová žena - Femme Fatale

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    bronz, 2018, v. 56,5 cm, odlitek č. 2, po studiu pedagogiky absolvoval obor kamenosochařství a restaurování kamene u prof. St. Zadražila na SUPŠ Sv. Anežky České v Českém Krumlově, kde návazně působil jako pedagog. Volné tvorbě a realizacím do veřejného prostoru se věnuje od r. 1995. V témže roce zí…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Eva

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    cín, v. 71 cm, značeno v podstavci O. Zoubek, významný český sochař, který vystudoval VŠUP v ateliéru Josefa Wagnera, se celý život hlásil k modernismu a v jeho duchu budoval také většinu svých děl. Často pracoval v monumentálním měřítku. Za všechny například uznávaný a obdivovaný památník obětem ko…

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Vincent Vingler

    (1911-1981)

    Žába

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    bronz, 7 x 4 x 4 cm, značeno Vingler, Vincent Vingler byl sochařem zaměřeným téměř výhradně na tematiku zvířat, lidská figura se objevuje pouze výjimečně, většinou v kontaktu se zvířetem. V padesátých letech byly jeho sochy více realistické, později přešel k abstrahovanější stylizaci tvaru a tvarové…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Ilustrace k Danteho Božské komedii

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    kompletní cyklus 100 barevných dřevorytů, 1960, 33 x 26,2 cm, č. 2777/3900, uloženo v šesti originálních kartonových krabicích, grafiky v intaktním stavu, krabice mírně poškozeny, Antikvariát Dlážděná, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Stáří (Edades de la vida)

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    litografie, 1973, 60 x 44 cm, sign. PD Dalí, P/A, litografie vyšla nákladem 300 listů, Antikvariát Dlážděná, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jan Zrzavý

    Král Menkera

    Položka č.: 95

    tužka, papír, 21 x 14,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, lehce zažloutlý papír, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell´arte I.

    Položka č.: 94

    suchá jehla, 1942, 29,6 x 39,2 cm, sign. PD Tichý 43, č. 455/500, LD slepotiskové razítko elk, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Zátiší s karafiáty

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    lept, akvatinta, okolo r. 1900, 39,7 x 24,4 cm, sign. PD Vojt. Preissig, zažloutlý, při okraji roztržený papír, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Příjezd Orient expresu

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    litografie, 1987, 37 x 49 cm, sign. PD A Born 1987, autorský tisk, na přední straně připsáno věnování Paní Ivě Bradáčové k zaokrouhlenému jubileu s potěšením A Born 1987, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Alena Kučerová

    Sestup do jezera

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    perforace a suchá jehla, 1999, 38,3 x 52,7 cm, sign. PD Alena Kučerová 1999, č. 4/60, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Listy

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    suchá jehla, 1965, 24,2 x 20,5 cm, sign. PD Jiří John 1965, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    strukturální grafika, 1968, 49,5 x 35 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1968, rám, č. 7/12, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Pravěké živly

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 53.000 CZK (2.120 €)

    lept, kombinovaná technika, 1967, 48,5 x 34, 5 cm, sign. PD Vladimír Boudník 1967, rám, č. 4/50, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 53.000 CZK (2.120 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    strukturální grafika, 1965, 17 x 27 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1965, rám, prozkoumal a pravost potvrdil PhDr. J. Machalický. Autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimento…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Aktivní grafika

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    aktivní grafika, 1959, 10, 8 x 14, 8 cm, sign. PD V. Boudník 1959 - XI, rám, č. 20/20, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Průzkum zlatého řezu

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    tempera, papír, 2014, 50 x 69 cm, sign. PD Typlt 2014, rám, vydařená dynamická práce od čelného představitele současné české malby, který ve svém díle zhodnocuje výsledky školení u významných profesorů na českých a německých uměleckých školách, které dále zcela osobitým způsobem rozvíjí do mistrovsk…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • František Kyncl

    (1934-2011)

    Monostruktura

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 56.000 CZK (2.240 €)

    akryl, ruční papír, 1992, 107 x 78 cm, rám, František Kyncl patřil mezi naše nejvýznamnější konstruktivisty druhé poloviny 20. století. Po nechtěné emigraci v roce 1968 studoval na Akademii umění v Düsseldorfu, kde se pak také usadil a během života se stal součástí skupiny německých umělců tzv. düss…

    Aktuální cena: 56.000 CZK (2.240 €)

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, 1972, 40 x 25,5 cm, vzadu signováno Rudolf Fila 1972, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Michael Rittstein

    Jak vám dupou králíci?

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 74.000 CZK (2.960 €)

    akryl, plátno, 50 x 65,5 cm, sign. PD M. Rittstein, sign. vzadu M. Rittstein, rám, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedle ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i jeho čet…

    Aktuální cena: 74.000 CZK (2.960 €)