• Richard Janthur

    (1883-1956)

    Der Goldene Esel des Apulejus

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:53

    kniha, 26 x 19,5 cm, 12x sign. lept R. Janthur, vyd. Franz Schneider, Berlin, 1924, ex. 162/200, podpis v tiráži, plpl. vazba, 87s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Clara Istlerová

    Edouard Jaguer - Dějiště stávky

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:50

    bibliofilie, 30,5 x 22 cm, 4x orig. dřevoryt Clara Istlerová, 58. sv. edice Speciály F. Muziky na Umprum, Praha, 1968, studijní práce autorky, ex. 22/35, clpl. vazba, 32s. , kartonové pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, postgraduální studium na Ce…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Cyril Bouda

    Legenda o svatém Václavu

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:49

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x sign. mědiryt Cyril Bouda, podpis autora s věnováním V. Žilkovi, vyd. Lyra Pragensis, 1. sv. bibliofilské edice Polyhymnia, Praha, 1971, ex. 489/1000, ruční papír, brož, 16s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělec…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Liesler

    Vítězslav Nezval - Sloky o Praze

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:48

    bibliofilie, 43 x 31 cm, pův. litografie J. Lieslera, vyd. ČSVU, Praha, 1956, volné listy v ob., 28s., obálka mírně ušpiněná, razítko redakce Obrany lidu v tiráži, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Litógrafo I

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:39

    soupis díla s 11 originálními litografiemi, Vázaná publikace na 231 stranách slovem i obrazem představuje dílo Joana Miro vytvořené do roku 1952. Vydalo vydavatelství Maeght Paříž v roce 1972, vytiskla Poligrafa Barcelona, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    J. Richardson: A Life of Picasso

    Položka č.: 28

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:27

    kniha, 1907-1917. The Painter of Modern Life, vol. II., angl. text, vydala Pimlico, London 1997, brož.,, 500s., velmi dobrý stav, drobné opotřebení na hřbetu, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Academia de San Fernando v Madridu

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Frauen von Mougins

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:26

    kniha, 1 barev. litografie za titulem a 1 litografie v příloze kresby P. Picassa, Éditions Cercle ď Art, Paris 1964, vydala Artia, Praha 1970, pl. vazba s bar. reliéfem podle Picassovy kresby, 212s., velmi dobrý stav,  ochranné pouzdro, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Acad…

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Der Maler und sein Modell

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:25

    kniha, 2 orig. litografie z kreseb P. Picassa, vytiskl Fernand Chenot, Intimes aus einem Atelier, vydal Werner Dausien Verlag, Hanau 1969, pl. vazba s bar. reliéfem, 195s., velmi dobrý stav, skvrny na hřbetu obálky, ochranné pouzdro, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Academi…

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • Alexandre Dumas

    (1802-1870)

    Le Comte de Monte-Christo ½

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 15:15

    kniha, 1853, 26 x 17 cm, z knih Emmy Destinnové Stráž nad Nežárkou, 2 díly, bohatě ilustrované, vlepena dedikace, nakl. Dufour et Mulat, Paris, vazba původní, polokožená, 479 + 499 stran, stav dobrý, vazby mírně opotřebené, listy mírně skvrnité, razítko soukromého vlastníka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Hodiny (PF 1986 Věra a Vladimír Mikulovi)

    Položka č.: 230

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 17:40

    dřevoryt, 10,8 x 7,5 cm, sign. DU VKomárek , s básní Jaroslava Seiferta: Píseň o dětsví, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Ptáci v korunách stromů (PF 1989 Věra a Vladimír Mikulovi)

    Položka č.: 227

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 17:34

    dřevoryt, 10,8 x 7,3 cm, sign. DU VKomárek , s básní Jaroslava Seiferta: Je ticho v kraji, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Halla

    (1926-1988)

    Rybáři (PF 1960 Vlasta a Vladislav Kohoutovi)

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 15:20

    dřevoryt, 13,4 x 8,8 cm, sign. DU Jan Halla, antiqari.at Radhošťská, studoval na AVU v Praze u prof. K. Pokorného a J. Laudy a na VŠUP v Praze u prof. K. Svolinského

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Zlatý strom (P.F. 70)

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 14:22

    kresba zlatým fixem, 8 x 13 cm, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Ženy (PF 1969 PhDr. Miloslav Bělohlávek s rodinou)

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 13:58

    dřevoryt, 1968, 10,2 x 7 cm, sign. PD Emil Kotrba 1968, antiqari.at Radhošťská, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Alois Moravec

    Chovatelka s chovancem (PF 1955)

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 13:14

    litografie, akvarel, 1954, 14,5 x 21 cm, sign. PD AMoravec, rám, vzadu popsáno, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských v…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Miroslav Šimek a Luděk Sobota se svým novým ředitelem s. Antonínem Hardtem (PF 1981)

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 12:40

    fotografie, 1980, 6,5 x 12,9 cm, fotografie nalepena na papíru s přáním a signaturou, pod fotografií podpis Miloslava Šimeka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Amsterodamské tulipány (PF 1962)

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 11:28

    dřevoryt, 1961, 13,8 x 7,3 cm, sign. PD J. Vodrážka, papír uprostřed přeložen jako přání, na pravé straně grafika, nalevo text: P. F. 1962 ing. Otakar a Zdenka Hradečných, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besed…

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Josef Zavřel

    (1910-1980)

    Kočár (PF 1968)

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 11:14

    tisk, 1967, 5 x 11,5 cm, sign. PD Zavřel, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1 CZK (1 €)

  • Jiří Horník

    (1916-1961)

    Loď (PF 1947)

    Položka č.: 32

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 11:04

    suchá jehla, 1940, 6,1 x 7,6 cm, sign. PD Horník, č. 5/28, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. W. Nowaka, J. Loukoty a prof. Obrovského na AVU v Praze, soukromý žák R. Vejrycha, studium na École des Beaux-Arts v Paříži, člen Umělecké besedy a SČVU

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Antonín Řehák

    (1902-1970)

    Kytice růží (PF 1934)

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 10:54

    fotografie, 1933, 13,1 x 9,9 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Cyril Chramosta

    (1908)

    Vánoční kapr (PF 1968)

    Položka č.: 19

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 10:38

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Vladimír Pechar

    Muž s vousy (PF 1992)

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 10:12

    dřevoryt, 1991, 10,5 x 15,9 cm, sign. PD V. Pechar, uprosřed papír přeložen (mimo tisk), nepatrně pokrčen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Uchytilové - Kučové, J. Kaisera a J. Mahelky na SOŠV v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců

    Aktuální cena: 60 CZK (3 €)

  • František Ringo Čech

    PF 1980 s podpisem

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 10:07

    tisk, 1979, 10,5 x 14,5 cm, vlastnoruční podpis Ringo, zašpiněno, ohnuté rohy, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 655 CZK (27 €)

  • Jiří Korn

    PF 1978

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2020 10:06

    tisk, 14,8 x 10,3 cm, DU podpis Jiřího Korna, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Štěpán Mareš

    Evropa se brání terorizmu

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2020 18:53

    kresba tuší, 28 x 40 cm

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Veronika Vašková

    (1980)

    z cyklu "Žižkov v pastelu"

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2020 18:28

    autorský tisk, 30 x 40 cm, Výtvarnice a žižkovská vlastenka. Absolvovala obor Galernictví a muzejnictví na VOŠIS Praha a obor Arts Management na IT Sligo. Od roku 2003 pracovala jako asistentka v AP atelieru Josefa Pleskota, od roku 2015 si užívá na mateřské dovolené. Fotografuje „neobyčejnou obyčej…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Veronika Vašková

    (1980)

    z cyklu "Žižkov v pastelu"

    Položka č.: 148

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2020 18:27

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Svatohorská madona

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2020 18:20

    polychromovaná sádra, 28 x 95 x 45 cm, darovala K. Lažanská

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Pavel Reisenauer

    (1961)

    Pripjat 1

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 8.800 CZK (352 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2020 18:08

    olej, sololit, 43 x 56 cm, Novinář, originální kreslíř a výtvarník, autor nevšedních obálek týdeníku Respekt, získal mj. novinářskou cenu K. H. Borovského za rok 2008, a to za jedinečnou výtvarnou reflexi společenských událostí na stránkách týdeníku Respekt. Vydal knihu 209 kreseb a 33 obrazů (Respe…

    Aktuální cena: 8.800 CZK (352 €)

  • Mario Pospíšil

    Stopy v poušti

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2020 18:04

    fotografie, 40 x 59, 8 cm, cliprám, fotografií se zabývá s přestávkami od mládí. V letech 1980 až 1988 několik autorských a kolektivních výstav v Čechách, účast na 2 kolektivních výstavách v Holandsku. Na přešlomu 1989/1990 se stává členem českobudějovické umělecké skupiny Kruh 89, výstava skupiny v…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)