• Jan Konůpek

    Eros a Psyche (Ex libris)

    Položka č.: 217049

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 04. 2019 16:15

    lept, 15,6 x 11,3 cm, sign. Konůpek, jemně znečištěný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    Grafické sbírky Jaroslava Picky

    Položka č.: 217019

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 04. 2019 16:10

    litografie, 21,2 x 14 cm, monogr. KPK, zažloutlý, jemně znečištěný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Zahrada s fontánou

    Položka č.: 217008

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 04. 2019 15:30

    suchá jehla, 9,3 x 13 cm, sign. PD Petr Dillinger, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Portrét dámy

    Položka č.: 234183

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2019 18:02

    olej, plátno, 36,5 x 30 cm, rám, v horní části plátno poškozeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Antonín Homolka

    (1909-1964)

    Akt dívky

    Položka č.: 228593

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2019 16:25

    litografie, 26 x 34,5 cm, sign. PD Antonín Homolka, rám, mírně zvlněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bendy na UPŠ v Praze, prof. W. Nowaka a T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Položka č.: 226255

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2019 16:10

    frotáž, papír, 1965, 46 x 37 cm, sign. PD VHejna 65, mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Akt mladé ženy

    Položka č.: 204207

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2019 15:15

    tuš, papír, 29,6 x 21 cm, sign. PD Bělocvětov, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Váza s kyticí

    Položka č.: 233777

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 19:05

    dřevoryt, 11 x 6,5 cm, sign. PD Vik, pf 1933, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Trenčianská brána

    Položka č.: 233775

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 19:03

    dřevoryt, 9,7 x 6,5 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Dřevěný most na Slovensku

    Položka č.: 233774

    Vyvolávací cena: 160 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 19:02

    dřevoryt, 1933, 11,5 x 16 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK-33, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie vě…

    Aktuální cena: 160 CZK (7 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Kohoutek

    Položka č.: 233773

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 19:01

    dřevoryt, 1939, 11,6 x 8,8 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK 39, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie v…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Mohyla M. R. Štefánika na Bradle

    Položka č.: 233769

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:57

    dřevoryt, 1932, 9,2 x 17 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK-32, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Aleša Vaic

    (1920-2010)

    Hlava kance

    Položka č.: 233743

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:31

    suchá jehla, 29,5 x 23,5 cm, sign. PD Aleša Vaic, č. 10/50, Antikvariát Ostrovní, studoval soukromě u svého otce Josefa Vaice

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Karel Novák

    Položka č.: 233742

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:30

    dřevoryt, 1923, 5,9 x 5,9 cm, sign. PD J.Váchal, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. J. Svatop. Procházka

    Položka č.: 233738

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:26

    dřevoryt, 1925, 10 x 9,8 cm, sign. PD J.Váchal 25, Dr. J. S. Procházka byl přírodovědcem, pracovníkem Národního muzea a jedním z prvních ochránců přírody. Kromě vydaných ex libris doprododil J. Váchal v roce 1920 třemi dřevoryty Procházkovu knihu Atlantis (vydána pod preudonimem Dr. Svante Kosmos).,…

    Aktuální cena: 1.350 CZK (54 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Pohled na vesnici

    Položka č.: 233721

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:09

    litografie, 1952, 28 x 40 cm, sign. PD Karel Tondl, zažloutlý papír, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, P…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Hlavy Geuzů (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 233720

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:08

    suchá jehla, 1948, 11,1 x 8,4 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Vilém Závada

    Položka č.: 233718

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:06

    litografie, 1960, 18,5 x 14,2 cm, sign. PD MŠvabinský, soupis Páleníček, Švabinská č. 810, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Hanuš Schwaiger

    Položka č.: 233716

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:04

    lept, 1907, 13,8 x 13,8 cm, sign. PD MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Max Švabinský

    Poledne

    Položka č.: 233715

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:03

    lept, 23,5 x 28,5 cm, sign. PD M Švabinský, rám

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Max Švabinský

    Ráno

    Položka č.: 233714

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:02

    lept, 24,5 x 29 cm, sign. PD M Švabinský, rám

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    V podhradí

    Položka č.: 233703

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:51

    dřevoryt, 16 x 12,3 cm, sign. PD T. F. Šimon, pasparta, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Jiří Šalamoun

    Položka č.: 233695

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:43

    litografie, 56,5 x 73,5 cm, rám, 35/35, na rámu drobná poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jiří Šalamoun

    Abece

    Položka č.: 233694

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:42

    litografie, 1993-1996, 55 x 70 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 93-96, rám, 12/60, na rámu drobná poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Zátiší s lahví a melounem

    Položka č.: 233672

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:20

    fotografie, 27,5 x 21,3 cm, vyšlo v edici mezinárodní forografie - Josef Sudek, vydalo Pressfoto nakladatelství ČTK Praha 1976, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Gustav Mahler

    Položka č.: 233670

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:18

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Položka č.: 233660

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:08

    litografie, 31,5 x 36,5 cm, sign. PD Viktor Stretti, rám, na rámu drobné oděrky, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Ctirad Stehlík

    (1938-2003)

    Pobřeží

    Položka č.: 233654

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 17:02

    litografie, 49 x 38 cm, sign. PD Ctirad Stehlík, 43/89, Antikvariát Dlážděná, studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Sušení sena

    Položka č.: 233640

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 16:48

    tempera, kvaš, papír, 27,5 x 33 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze

  • Jiří Salajka st.

    (1933-2008)

    Hokejista

    Položka č.: 233618

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 16:26

    akvarel, papír, 1982, 14 x 9 cm, sign. LD Salajka J. 82, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)