• Jan Merta

    (1952)

    Servis

    Položka č.: 281935

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:02

    serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Frank Malina

    (1912-1981)

    Kinetic object

    Položka č.: 282003

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:10

    tisk, koláž, asambláž, 1966, 24,5 x 26,5 cm, sign. DU Malina, rám, Frank Joseph Malina (1912 – 1981) byl významný americký vědec, raketový inženýr, vynálezce a vizuální umělec s českými předky. Studoval a získal tituly magistra a leteckého inženýra na Kalifornském technickém institutu. Malina byl je…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Tereza Zichová

    (1992)

    Hra na chobotnici

    Položka č.: 281986

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:53

    olej, plátno, 2021, 30 x 40 cm, sign. vzadu Zichová 2021, Absolventka Akademie výtvarných umění v Praze, kde studovala v ateliérech Jiřího Petrboka a Michaela Rittsteina. Ve své tvorbě pracuje často se zvířecími motivy, které však klade do surreálních až bizarních situací. Jakousi spojující linkou j…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Pavel Dušek

    (1992)

    Po dešti

    Položka č.: 281609

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:52

    olej, akryl, plátno, 2018, 50 x 50 cm, sign. zezadu DUŠEK 2018

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Přemysl Straka

    (1926-2003)

    Staré Litoměřice (z ateliéru)

    Položka č.: 275161

    Vyvolávací cena: 11.200 CZK (467 €)

    Plánované ukončení: 12. 06. 2024 15:26

    olej, plátno, 1984, 100 x 115 cm, sign. PD Straka 84, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, člen UVU Teplice

    Aktuální cena: 11.200 CZK (467 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Přemysl Straka

    (1926-2003)

    V galerii

    Položka č.: 275160

    Vyvolávací cena: 11.200 CZK (467 €)

    Plánované ukončení: 12. 06. 2024 15:24

    olej, plátno, 1980, 105 x 115 cm, sign. PD Straka 80, rám, Antikvariát Ostrovní, člen UVU Teplice

    Aktuální cena: 11.200 CZK (467 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Janouškovec

    (1961)

    Krajina za ostnatým drátem

    Položka č.: 281655

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:38

    akryl, plátno, 2020, 90 x 85 cm, sign. DU Janouškovec, klínový rám, na zadní straně popis díla a signatura autora, na rámu autorský štítek, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Černí baroni

    Položka č.: 282018

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:25

    tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Spirály

    Položka č.: 281964

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:31

    voskovky, papír, 2004, 84 x 60 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce v atypickém provedení voskovkami od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Richard Fischer

    (1968)

    Město za soumraku

    Položka č.: 281617

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:00

    kresba, koláž, 2020, 24 x 33 cm, sign. PD Rich, originální ilustrace ze zadní strany prvního dílu grafického románu Rváčov, v koláži je použitý papír z barokního období. Richard Fischer studoval obor Propagační grafika na škole Umění a managementu. Od té doby se věnuje volné tvorbě, která zahrnuje k…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Merta

    (1952)

    Cukrová vata

    Položka č.: 281936

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:03

    serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Alois Wachsman

    (1898-1942)

    Surrealistická postava

    Položka č.: 281951

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:18

    tužka, papír, 20,8 x 13,5 cm, rám, LN razítko z pozůstalosti Aloise Wachsmana 421, vzadu razítko vystaveno v Mánesu 1947 (průsvitá na lícovou stranu), kresba je dílem významného českého malíře, scénografa a architekta. Studoval architekturu nejprve na ČVUT, poté u Josefa Gočára na AVU. Od roku 1923 …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Kolumbárium mystické

    Položka č.: 281982

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:49

    akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růžička 2010, Studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chada. Aleš Růži…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Hlava

    Položka č.: 281515

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:18

    kvaš, tuš, papír, 1972, 42 x 30 cm, sign. PD Vě. Jan. 72, rám, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb. Nabízená položka představuje vzácnou ukázku tvorby z počátku 70…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2022)

    Kontradikce

    Položka č.: 281572

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:15

    litografie, 1990, 37,5 x 54 cm, sign. PD Jiří Šalamoun 90, rám, č. 16/65, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jana Reinerová

    (1946)

    Nový Svět

    Položka č.: 281673

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (521 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:56

    olej, plátno, 25,5 x 30,5 cm, sign. PD Reinerová, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Sutera a Stanulise na École des Beaux Arts v Ženevě

    Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bernard Buffet

    (1928-1999)

    Město

    Položka č.: 281565

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (521 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:08

    litografie, 65,5 x 45,5 cm, sign. DU Bernard Buffet, rám

    Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Souboj

    Položka č.: 282033

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:40

    tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Příběh v kůře

    Položka č.: 281981

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:48

    akryl, plátno, zlato, 2023, 50 x 60 cm, sign. vzadu Havlín, Zbyněk Havlín absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde se zpočátku věnoval studiu klasických technik, od nichž během studia přešel k intermediálnímu způsobu uvažování a školu absolvoval v ateliéru prof. Milana Knížáka. V posledníc…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Report No. 3

    Položka č.: 281974

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:41

    lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    It will be much more different to escape

    Položka č.: 281973

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:40

    lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Temptation

    Položka č.: 281972

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:39

    lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    There goes a vision of the future !

    Položka č.: 281971

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:38

    lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Back

    Položka č.: 281970

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:37

    lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Oh, my guardian Angel

    Položka č.: 281969

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:36

    lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Tereza Zichová

    (1992)

    Mazlík

    Položka č.: 281537

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:40

    olej, plátno, 2023, 30 x 40 cm, sign. vzadu Zichová 2023

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Pražan

    (1979)

    Bez názvu

    Položka č.: 281647

    Vyvolávací cena: 13.900 CZK (580 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:30

    olej, plátno, 2009, 111 x 190 cm, sign. vzadu Pražan 09

    Aktuální cena: 13.900 CZK (580 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Vůně travin

    Položka č.: 281937

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:04

    suchá jehla, 1968, 34,8 x 23,4 cm, PD monogr. J. J. 68, E. A., Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik prestižních…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Před snímáním z kříže (Ukřižování)

    Položka č.: 282034

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:41

    lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Leoš Suchan

    (1989)

    Rukavice

    Položka č.: 281989

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:56

    olej, plátno, 2021, 60 x 50 cm, sign. vzadu Leoš Suchan, Leoš Suchan je současným mladým výtvarníkem, který studoval na AVU pod vedením M. Rittsteina a Z. Berana. Jeho hlavním námětem je zpodobňování každodenních situací a předmětů hyperrealistickým stylem. Zaměřuje se tak na různé působení povrchů …

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 40 000 CZK

Instagram

Facebook