-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Flordali I.
Položka č.: 132Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, reliéfní tisk na papíře Arches vellum, 1981, 73 x 103 cm, sign. PD Dalí, rám , č. 1154/5000, vzácně dochovaná původní adjustace se zdobeným rámem, ručně signováno autorem, celkový rozměr 90 x 120 cm, na zadní straně číslo grafiky značeno, štítek pařížské galerie Miromesnil Fine Art, Anti…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Pokušení sv. Antonína
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
barevný dřevoryt, 1912, 21 x 21 cm, sign. PD JVáchal, rám, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ukřižování
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
dřevoryt, 14,6 x 9,5 cm, sign. PD JVáchal, rám, mimo tisk hnědé skvrnky, po levém okraji papír odřený , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Portrét otce
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
lept, suchá jehla, 12 x 8,7 cm, zašpiněný, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Stromky na jaře
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
lept, akvatinta, 12,1 x 8,8 cm, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Ráno v Paříži
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
barevný lept, 25 x 27 cm, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Place Maubert v Paříži
Položka č.: 138Vyvolávací cena: 12.500 CZK (521 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
měkký kryt, 1914, 32,4 x 34,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let - secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. …
Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Portál Corte Nuova
Položka č.: 139Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, 34 x 28 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Pražský hrad od Jeleního příkopu
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, 37,5 x 32,5 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, rám, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Stavba mostu přes Seinu
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, 37,2 x 32,5 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Nábřeží u Notre Dame s dělníkem
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, 37 x 32,2 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Corte Nuova - Benátky
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, 34 x 28 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, LD popsáno imp. Miro Pegrassimu 1959, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Chrám sv. Marka v Benátkách
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
lept, 29,5 x 34,5 cm, sign. PD J.Stretti-Zamponi, rám, značeno v desce PD J.Stretti-Zamponi, pokrčený papír, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Hradčany na jaře
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, 33,5 x 31,5 cm, sign. PD Jar.Stretti-Zamponi, rám, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mario Stretti
(1910-1960)
Na jevišti
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
lept, 24,8 x 31,2 cm, sign. PD Mario Stretti, zažloutlý, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Chaloupka
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
barevný dřevoryt, 41 x 53,5 cm, sign. PD B. Jaroněk, rám, studium na Odborné řezbářské škole ve Valašském Meziříčí, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, J. U. V. a Syndikátu výtvarných umělců
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Božena Němcová
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1958, 17,7 x 11,5 cm, sign. PD MŠvabinský, LD monogram SM 58 v tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen …
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Urania paradisea
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1952, 17,8 x 12,5 cm, sign. PD MŠvabinský, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Bea…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
-
Joža Uprka
(1861-1940)
Jízda Králů
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
lept, 8,1 x 8,1 cm, PD značeno v desce JU, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
-
Joža Uprka
(1861-1940)
Dívka v kroji
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1937, 62,2 x 44,3 cm, značeno LD JU 37, rám, v dolní části poškozeno, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Panuška
(1872-1957)
Čarodějnice mezi havrany
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
lept, pozdější otisk z původní desky, 1904/2010, 19 x 24 cm, č. 6/10, Jedná se o otisk z původní desky, která byla zapůjčena přímo z rodiny autora.
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Král
(1883-1942)
Akt
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 29 x 20,5 cm, sign. PD Král, rám, žák prof. J. Preislera a Suchardy na VŠUP v Praze, poté V. Hynaise na AVU v Praze, představitel generace Osmy a Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Větrný mlýn v Kořenci
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 13.500 CZK (563 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1949, 30 x 40 cm, sign. PD O Coubine, rám, soupis Siblík č. 121, na rámu drobné oděrky
Aktuální cena: 13.500 CZK (563 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Olomouc
Položka č.: 155Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 31,7 x 42,5 cm, PD značeno na kameni C Bouda, rám, na rámu drobné oděrky, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Brno
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
lept, 25 x 81,5 cm, sign. PD C. Bouda, rám, č. 92/100, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumír Matal
(1922-1988)
Pohled na Petrov
Položka č.: 157Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1945, 46 x 29 cm, sign. PD Matal 45, rám, tento významný autor byl nejmladším členem Skupiny 42. Od zobrazování městské periferie a civilistních námětů, jak je propracovávali jeho skupinoví kolegové, se však posléze přimknul k abstrakci s geometrickými prvky, která v jeho díle zásadně r…
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Chadima
(1923)
Na Vltavě
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1986, 14,5 x 42 cm, sign. PD Chadima 86, pasparta, č. 70/75, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eugen Nevan
(1914-1967)
Na plovárně
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, akvarel, 1945, 20,5 x 21,5 cm, sign. PD E. Nevan 45, č. 3/5, Raritní litografie Na plavárni kolorovaná akvarelem ze série pěti kusů z roku 1945, každý kus měl jinak rozvržené barevné provedení, velikost celého papíru je 22,7 x 23,3, Antikvariát Dlážděná, žák W. Nowaka, člen SVU Mánes, SČ…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Černý
(1910-1960)
Milenci
Položka č.: 160Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1960, 52,2 x 41,2 cm, č. 139/200, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Richard Fremund
(1928-1969)
Milenci
Položka č.: 161Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
suchá jehla, 1956, 9,5 x 13 cm, sign. PD Fremund 56, žák prof. V. Nechleby a V. Pukla na AVU v Praze, jeden z čelních představitelů skupiny Máj
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO