• Josef Váchal

    (1884-1969)

    Písně o čtyřech posledních věcech člověka

    No.: 1009

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 11:47

    bibliofilie, 14 pův. dřevorytů J. Váchal (barev. ob. a titul a 12 čb. textu), typo. úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1944, 1700 výtisků, 39 s., volné listy v org. papírové obálce, zažloutlá, při okrajích lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VII.

    No.: 990

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 11:28

    bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Charles Baudelaire

    (1821-1867)

    Les Fleurs du Mal

    No.: 982

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 11:20

    kniha, předmluva Theophile Gautier, francouzsky, umělecká vazba K. Dudešek(?), Collection Manz, vydal Manz, Wien kol. 1920, polopergamen. vazba se stříbrnou linkou a třemi vazy, 279 s., dole na hřbetu drobně odřená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    André Breton: Spojité nádoby

    No.: 844

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 09:02

    kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Geogr. Verbreitung Des Mohammedanischen Staaten-systems.

    No.: 1234

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 15:32

    tisk, přelom 19. a 20. st., 29,5 x 40,5 cm, rám, geografické rozložení mohamedánského státního systému, mírně poškozeno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Maxmilian Švabinský

    (1873-1962)

    Michel Angelo

    No.: 1186

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:44

    litografie, 18,3 x 12 cm, sign. PD MŠvabinsky, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, member and chairman of the union of artists at The Czech Academy of Science …

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Svlačec

    No.: 1179

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:37

    litografie, 1956, 15,5 x 11,8 cm, sign. PD M. Švabinský, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, member and chairman of the union of artists at The Czech Academy o…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • gen. prof. JUDr. Bohuslav Ečer

    (1893-1954)

    The Czech part of Silesia and the neighbouring parts of Moravia and the Munich Agreement (Das böhmische Schlesien und die benachbarten mährischen Gegenden und das Münchner Abkommen)

    No.: 1172

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:30

    sešit, politicko-statistický dokument určený mezinárodní veřejnosti upozorňující na neoprávněnost záboru českého území v moravskoslezském prostoru podle falešně stanoveného národnostního klíče po Mnichovské dohodě, National Silesian Union, Brno 1938, 22 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiqu…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Alice´s Adventures in Wonderland

    No.: 1171

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:29

    kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Bohuslav Foerster

    (1859-1951)

    Žalm 150

    No.: 1158

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:16

    partitura, vydal Jihočeský okrsek SČME, Tábor 1932. Na titulní straně věnování: Příteli Eugenu Svatoňovi vděčně Jos. B. Foerster v Kroměříži 19/5 37

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Benjamin Jedlička: Paříž 1945

    No.: 1128

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:46

    Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Cvejn

    (1911-1986)

    Jindra Černohorský: Odjezdy

    No.: 1124

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:42

    bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém

    No.: 921

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:19

    bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arnošt Hello

    (1828-1885)

    Člověk

    No.: 961

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:59

    kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Sonety o Praze

    No.: 927

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:25

    bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    No.: 1082

    Auction price: 750 CZK (32 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:00

    kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…

    Current price: 750 CZK (32 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Édouard Manet

    (1832-1883)

    Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo

    No.: 880

    Auction price: 750 CZK (32 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 09:38

    kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 750 CZK (32 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion (Básně)

    No.: 1064

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 12:42

    Bibliofilie, obálka, frontispis, titul, viněty v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, podpis na patitulu J. Karásek ze Lvovic, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, brož, 60s., přesahy obálka pomačkané, na přední straně obálky flíček, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Maxmilian Švabinský

    (1873-1962)

    Akt zezadu

    No.: 1190

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:48

    litografie, 1929, 18 x 14,2 cm, značeno v kameni PD MŠ 29, DU pod grafikou tištěno Max Švabinský. Původní litografie, lehce tmavší horní a levý okraj papíru, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes A…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Viktor Fischl: Kniha nocí

    No.: 1136

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:54

    kniha, podpis V. Fischl, úprava a vazba L. Sutnar, vydalo vydavatelství Družstevní práce, Praha 1936, 45 s., clpl. vazba bez obálky, výborný stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Český bibliofil III. ročník

    No.: 930

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:28

    bibliofilie, lept J. Konůpek, sign., litografie K. Svolinský, sign., litografie V. Mašek, sign., obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1931, úprava M. Kaláb, K. Svolinský, 550 výtisků, brožovaná, ochranný obal , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. …

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Petr Kávon: La Cérémoie Gachée

    No.: 861

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 09:19

    kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of TT club, the group Q

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Karel Fron: Verše

    No.: 888

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 09:46

    bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of Th…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alena Antonová

    (1930-2021)

    Petr Kopta: Nevinobraní

    No.: 891

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 09:49

    bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Kořán

    (1940-2017)

    Living theatre

    No.: 1039

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 12:17

    kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Maxmilian Švabinský

    (1873-1962)

    Slunečnice

    No.: 1182

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:40

    litografie, 18,2 x 12 cm, sign. PD MŠvabinsky, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, member and chairman of the union of artists at The Czech Academy of Science …

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Za trochu lásky (K. H. Mácha)

    No.: 1178

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:36

    litografie, 17,1 x 12 cm, sign. PD M. Švabinský, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, member and chairman of the union of artists at The Czech Academy of Scienc…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Plicka

    (1902-1980)

    L. Baran: Karel Plicka. Soubor 12 pohlednic - edice Profily

    No.: 1175

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:33

    album, 12 x samostatná fotografie a kontaktní snímek na přebalu Karel Plicka, studie Ludvík Baran, fotografie K.P. na přebalu, 1. sv. edice Profily, vydala Orbis, Praha 1961, trojlist a soubor fotografií v přebalu, 13 x 17,5 cm, velmi dobrý stav fotografií, kompletní!, Provenance: Antiquarian Ostrov…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Karneval

    No.: 1157

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:15

    kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of Devetsil

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Český bibliofil V. ročník

    No.: 931

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:29

    bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.