Jan Zrzavý
Studie k poslední večeři
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
tužka, papír, 9 x 13,5 cm, monogr. PD J.Z., Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Jan Zrzavý
Studie medajlonků
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
tužka, papír, 10 x 19 cm, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Antonín František Stehlík
(1921-1989)
Pohled
Položka č.: 335Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
tisk, propiska, papír, 10,5 x 15 cm, srdečné pozdravy od přátel J. Zrzavého, Antikvariát Ostrovní, žák Otakara Nejedlého a F. Šindeláře
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Jan Zrzavý
Obálka
Položka č.: 334Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
tisk, tuš, papír, 10 x 15,5 cm, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Jules Verne
(1828-1905)
Patnáctiletý kapitán
Položka č.: 360Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, 24 x 17,5 cm, il. H. Mayer, překlad V. Beneš-Šumavský, ed. Romány Jul. Vernea (malá řada), vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1927, pův. clpl. zdobená vazba, 341 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
František Hrubín
(1910-1971)
Torzo nocí
Položka č.: 401Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
kniha, 17 x 12,5 cm, podpis F. Hrubín na titl. straně, r. 1967, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1967, pův. clpl. vazba s obálkou, 262s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Karel May
(1842-1912)
Vyznání. Spravedlnost pro Karla Maye
Položka č.: 357Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, autobiografie a anketa, kresba na obálce Saša Schneider, překlad Fr. Schörpner, vydal Toužimský, Praha 1932, 350 s., plpl. vazba, na vazbě drobné flíčky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
Alfred Parent: Očistec končí Rájem pozemským
Položka č.: 216Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
bibliofilie, 15 x 11 cm, 4x dřevoryt (včetně dvoubar. tit. listu) J. Váchal, vyd. Josef Florian, Strážnice na Moravě, 1912, tisk Kryl a Scotti, karton. vazba, 23s., vlastnické razítko na titl. straně, podpis majitele na obálce, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládajíc…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
Podpis
Položka č.: 343Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
rukopis, vlastnoruční podpis s datací na kartičce, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Leon Bloy
(1846-1917)
Syn Ludvíka XVI.
Položka č.: 587Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, podepsal a vydal Jos. Florian, Stará Říše 1904, vytiskl Rudolf Válka, ex. 381/444, 205 s., clpl. převazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Poslední sloupové církve
Položka č.: 586Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, překlad O.A. Tichý, 59. sv. Dobrého díla, vydala Stanislava Jílovská , Praha 1919, 171 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu natržená, pokrčená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Objevitel Globu, Služebník boží
Položka č.: 588Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, předmluva Jules Barbey d´Aurevilly, reprodukce podobizny K. Kolumba, překlad Jos. Florian, 34. sv. Studia, Stará Říše 1911, vytiskl Rud. Válek, 300 výtisků, X s. předmluvy, 215 s., plpl. vazba, drobné skvrny na vazbě, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Jožka Baruch
(1892-1966)
Deset bezručovských novoročenek Jožky Barucha
Položka č.: 778Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 10 sign. dřevorytů, úvodní viněta s iniciálami PB a autorská značka na obálce Jožka Baruch, úvodní text Š. Jež a ing. B. Pračka, vydal Kruh bibliofilů na Moravě, 1957, volné listy v obálce, ex. 32/100, dobrý stav velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely a E. Dítěte na…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Vratislav Hofman
(1884-1964)
K.J. Erben: Svatební košile
Položka č.: 777Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
kniha, kresba na deskách, nakladatelská viněta a 25 pérových kreseb v přílohách V. Hofman, vydal B.M. Klika, svázal Fr. Kadeřábek, 700 výtisků, 22 s. textu + 25 pérových kreseb v přílohách, karton. vazba, při okrajích lehce zašlá, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Georg Buechner: Básník Lenz
Položka č.: 776Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, titul. dvojstrana a 2 celostr. ilustrace Toyen, úprava Ant. Sochůrek, přeložil M. Drápal, vydal Jar. Podroužek, Praha 1942, 800 výtisků, 43 s., plpl. vazba s obálkou, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
František Muzika
(1900-1974)
V. Raffel: Tělové povídky
Položka č.: 775Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, přednostní výtisk s podpisem a věnováním autora, fotomontáž na obálce a úprava Fr. Muzika, 170. sv. edice Aventinum, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1928, ex. 3/50 na lepším papíře, 68 s., brož., lehce zašpiněná při okrajích pokrčená obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
František Kupka
(1871-1957)
Tvoření v umění výtvarném
Položka č.: 774Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
kniha, titul. list a frontispis dle kreseb Fr. Kupky, z francouzského rukopisu přeložila Věra Urbanová, ed. Dráhy a cíle sv. 9, vyd. S.V.U. Mánes, Praha 1923, pův. brož, 210s., přesahy obálky místy pomačkané a poškozené, ob. zažloutlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Studničky, Eisenm…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Jan Konůpek
Octavo Uzanne: Strašidla v knihách. Povídky pro bibliofily
Položka č.: 773Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, frontispis, 6 ilustrací, viněta v titulu a na obálce J. Konůpek, vybral a přeložil M. Novotný, 26. sv. ed. Čtení pro bibliofily, vytiskl a vydal J. Picka, Praha 1933, ex. 51/75, papír Pannekoek, 70s., volné listy v orig. papír. obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu
Jozef G. Cincík
(1909-1992)
Janko Kráľ: Ňeznáme básně
Položka č.: 772Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, frontispis, ilustrace v přílohách a na deskách rytinou a úprava Josef Cincík, úplné vydání do té doby neznámých a nezveřejněných poetických prací básníka Janka Kráľa přepsaných z originálních rukopisů, tištěno hlubotiskem Neografie Turč. Sv. Martin, vydala Matica Slovenská, 1943, polopl…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Martin Benka
(1888-1971)
Andrej Sládkovič: Detvan
Položka č.: 771Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, 24 kreseb úhlem v přílohách a obálka M. Benka, reliéf na deskách a úprava Josef Cincík, bibliofilské vydání, tištěno hlubotiskem Neografie Turč. Sv. Martin, vydala Matica Slovenská, 1943, polopl. vazba s ob., 90 s., obálka při okrajích lehce opotřebená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ost…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Různí autoři
K 150. výročí zveřejnění vynálezu litografie a kamenotisku 1798 - 1948
Položka č.: 768Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
brož, litografie ve frontispise M. Švabinský, litografie na obálce K. Svolinský, litografie K. Müller, kamenotisk V. Fiala a litografie E. Kotrba, obsahuje příspěvky zaměřené jak historicky tak na využití litografických technik v moderních podmínkách polygrafie 20. století, vydal ROH, Praha 1948, 11…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Eva Bednářová
(1937-1986)
Ivan Sergejevič Turgeněv: Přízraky
Položka č.: 770Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
bibliofilie, 5x lept a podpis v tiráži E. Bednářová, úprava J. Šváb, překlad Jar. Hulák, vyd. Mladá fronta, Praha 1978, 9 sv. ed. Blíženci, 300 výtisků, 48 s., volné listy v orig. papír. přebalu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, čle…
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Cyril Bouda
Konstantin Paustovskij: Noční dostavník
Položka č.: 769Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 5x litografie a podpis v tiráži C. Bouda, úprava J. Rathouský, překlad Zd. Psůtková, vyd. Mladá fronta, Praha 1977, 6 sv. ed. Blíženci, ex. 279/300, 37 s., volné listy v orig. papír. přebalu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen …
Karel Němec
Legenda o svatém Kiliánu knihomilovi
Položka č.: 767Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
bibliofilie, barev. dřevoryty na titulu, v přílohách, iniciály a viněty, písmo a úprava K. Němec, přeložil a vydal O. F. Babler, Olomouc 1927, volné listy v papírových deskách, 50ex., nestr. (14), ruční papír Zanders, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Karel Müller
(1899-1977)
A. S. Puškin: Piková dáma
Položka č.: 766Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, podpis s věnováním na patitulu, sign. litografie na obálce, 4 sign. litografie v příloze K. Müller, úprava M. Kaláb, zakázková vazba knihařství Brož, obálka vevázána vzadu, 7. sv. edice Malá veledíla, vydal V. Šmidt, Praha 1946, polokož. vazba, 54s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žá…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Cyril Bouda
Sv. Čech: Ve stínu lípy
Položka č.: 765Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, sign. barev. litografie v titulu a 8 barev. litografií v přílohách C. Bouda, úprava M. Kaláb, vydala Topičova edice, Praha 1940, polokož. vazba, 10 listů, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Klára Bočkayová
Jiří Olič: Letní romance
Položka č.: 764Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
bibliofilie, 4 sign. ilustrace na samostat. přílohách a podpis na deskách K. Bočkayová, básně a podpis na deskách J. Olič, vydala Klára Bočkayová, 1981, volné listy v obálce, ex. 25/28, 36s., lehce zažloutlá ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Ludmila Jiřincová
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
Položka č.: 762Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Antik…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Methodu Kalábovi k sedmdesátým narozeninám
Položka č.: 758Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 757Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)