Jan Skorka Lauko
(1966)
Sýraři
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 2021, 80 x 70 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2021, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 Kč CZK
Jan Kratochvíl
(1941-1997)
Sudičky
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK
Pierre Spiess
(1932-?)
Intimní škála: kuřák marihuany
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
olej, plátno, 1970, 99 x 70,8 cm, sign. PN P. Spiess 70, rám, na zadní straně autorský štítek s popisem,absolvent Vysoké chemické školy v Praze se v padesátých letech věnoval průzkumu Českého krasu. Nedlouho poté se začal věnovat výtvarnému umění, v němž si už v počátcích našel vlastní osobitý pastó…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Odhadní cena: 15 000 - 30 000 Kč CZK
Tomáš Paul
(1947-2015)
Jeníček a Mařenka
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
tempera, pastel, kombinovaná technika, 1989, 68 x 97 cm, sign. PD Paul 89, rám, LD Jeníček a Mařenka, po střední uměleckoprůmyslové škole výtvarník pokračoval se studiem na pražské DAMU, kde si vybral obor Scénografie, který vedl prof. Tröster. V roce 1972 nastoupil do Jihočeského divadla, v němž pů…
František Cína Jelínek
(1882-1961)
Dubrovník
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
olej, karton, 36 x 52 cm, sign. PD Cína Jelínek, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK
Lev Šimák
(1896-1989)
Jižní Čechy
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
akvarel, papír, 1949, 30,6 x 44,2 cm, sign. LD Lev 49, rám, na zadní straně razítko Galerie Art Praha, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK
Karel Schadt
(1888-1955)
Podzimní les
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, karton, 50 x 60 cm, sign. PD K. Schadt, rám, Antikvariát Ostrovní, malíř, krajinář,žák prof. A. Kalvody
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK
Vilém Plocek
(1905-2001)
Nákladní loď na řece
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
voskovaná kombinovaná technika, karton, 1983, 39,4 x 70,3 cm, sign. PD Vilém Plocek 1983, rám, na zadní straně štítek dílo s popisem, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK
Jan Trampota
(1889-1942)
Ledeburská zahrada
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč CZK
Krištof Kintera
(1973)
One or two or crowd III
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Utagawa Kunisada
(1786-1865)
Sběr ústřic za odlivu (triptych)
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Kamil Lhoták a další
Hanácká lidová
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ruže
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
František Xaver Margold
(1887-1967)
Pohled na Pražský hrad
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč CZK
Karel Oberthor
Derby (Chuchle)
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Jan Skorka Lauko
(1966)
Nehoda
Položka č.: 173Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
olej, plátno, 2021, 70 x 60 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko, klínový rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Marc Chagall
(1887-1985)
Položka č.: 197Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
litografie, 1953, 43 x 30 cm, značeno PD na kameni Marc Chagall 1953, Antikvariát Dlážděná
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
litografie, 1979, 17 x 18,8 cm, sign. DU Sklenář 79, č. 23/120, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Jaroslav Róna
Náčelník
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK
Albín Brunovský
(1935-1997)
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
litografie, 1971, 27 x 18 cm, sign. PD A Brunovský 1971, č. 2/40, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Skříňka s poklady / Milostné povídky staré Číny
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
pastel, papír, 21 x 10 cm, sign. DU Sklenář, rám, významný český autor, který studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole, kde byl posléze i pedagogem, byl členem SVU Mánes, skupiny Bilance i Sdružení českých grafiků Hollar. Jeho tvorba je typická lineární znakovou sítí, která reálné motivy přetavu…
Aktuální cena: 111.000 CZK (4.625 €)
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 Kč CZK
Ota Janeček
Tetovaný Indián
Položka č.: 55Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
olej, dřevo, 1972, 30 x 40 cm, rám, vzadu pospáno autorem, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, kteří měli také později vliv na jeho dílo. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Svou tvorbou zasáhl nej…
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Jiří Balcar
(1929-1968)
Jaro, léto, podzim, zima
Položka č.: 205Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
lept, suchá jehla, měkký kryt, 1967, 50 x 32,5 cm, sign. PD Jiří Balcar 67, č. 1/10, lehce zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, Žák prof. F. Tichého a F. Muziky na VŠUP v Praze. Člen skupiny Máj a SČUG Hollar
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Odhadní cena: 25 000 - 40 000 Kč CZK
Ludmila Jiřincová
Položka č.: 54Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
olej, papír, 29 x 19,5 cm, sign. PD Jiřincová, rám, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace . V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tuzemských i zahrani…
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK
Adriena Šimotová
(1926-2014)
Prostor
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
lept, 1996, 16,2 x 9,8 cm, sign. PD Adriena Šimotová 96, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skupiny G, UB 12 a Nové skupiny
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč CZK
Adriena Šimotová
(1926-2014)
Listování jednou událostí
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
suchá jehla, tisk z perforovaného plechu, 1984, 54,3 x 70 cm, sign. PD Adriena Šimotová 84, rám, č. 3/15, rozměrný grafický list je vytvořen soutiskem ze tří desek, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplické…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Obrazce
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
koláž, 1978, 40 x 56 cm, PD monogr. JK 78, rám, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se i…
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Odhadní cena: 30 000 - 45 000 Kč CZK
Jiří Kolář
(1914-2002)
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
muchláž, 1961, 30 x 23,5 cm, sign. PD JK 61, rám, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Michael Rittstein
Pro dobrý pocit
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 480.000 CZK (20.000 €)
akryl, plátno, 2012, 180 x 210 cm, sign. PD M. Rittstein 2012, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: narat…
Aktuální cena: 480.000 CZK (20.000 €)
Odhadní cena: 600 000 - 700 000 Kč CZK
Václav Boštík
(1913-2005)
Kruh
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
pastel, papír, 1996, 42,5 x 38 cm, sign. DU Boštík 96, rám, pastel středního formátu z poloviny 90. let lze vnímat jako meditativní dílo esenciální barevné vibrace, jejíž nábojem je jemně roznícená světelná hmota pralátky atakující prstencový protipól temně spirituální periferie. Ukazuje na autorův …
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)