• Václav Bláha st.

    (1922)

    Odrazy

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:00

    perokresba, papír, 1985, 42,5 x 62 cm, sign. PD V. Bláha 85, žák K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a skupiny Radar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Čáp

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:01

    lept, 2005, 18 x 13 cm, sign. DU V. Bláha, č. 5/5, žák K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a skupiny Radar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Znak 1

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:02

    kolorovaný lept, 2005, 18 x 13 cm, sign. DU V. Bláha, č. 1/5, žák K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a skupiny Radar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Kmen

    Položka č.: 4

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:03

    lept, 2005, 18 x 13 cm, sign. DU V. Bláha, č. 2/5, žák K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a skupiny Radar

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Znak 5

    Položka č.: 5

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:04

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Břeh v zimě

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:05

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Tíseň 1

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:06

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Přelivy

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:07

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Pozorovatel

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:08

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Slza

    Položka č.: 10

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:09

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Poesie

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:10

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Trojúhelník

    Položka č.: 12

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:11

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Terč

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:12

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Souhvězdí II.

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:13

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Červen

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 27. 10. 2021 19:14

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Kříž na okně

    Položka č.: 209

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2021 15:00

    suchá jehla, monotyp, 1967, 15,3 x 11,2 cm, sign. PD Reynek, rám, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 200 000 Kč CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Motiv z Florencie

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    pastel, kombinovaná technika, papír, 1977, 21 x 23,5 cm, sign. PD Sklenář 77, rám, pravost díla ověřena a posouzena Zdeněk Sklenář foundation, nadační fond (posudek přiložen), výtečná ukázka z díla originálního českého malíře, grafika a ilustrátora. Vystudoval na UMPRUM v Praze, kde později zastával…

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    Odhadní cena: 55 000 - 65 000 Kč CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Guillaume Apollinaire

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    akvarel, papír, 1964, 17 x 11 cm, sign. DU Sklenář 64, rám, pravost díla ověřena a posouzena Zdeněk Sklenář foundation, nadační fond (posudek přiložen), zásadní vliv na Sklenářovu tvorbu měla cesta do Číny roku 1955, kde zcela redefinoval svůj dosavadní pohled na formy evropského malířství. Po asijs…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Loďky

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 3.000.000 CZK (120.000 €)

    olej, karton, 1942, 16,2 x 21,3 cm, sign. PN J. Zrzavý 42, rám, tvorba Jana Zrzavého se především vyznačuje svojí autentickou tvůrčí imaginací. Neomezuje se pouze na český duchovní lyrismus, v jeho tvorbě můžeme pozorovat i výrazný vliv evropského modernismu. Zrzavého nezaměnitelná stopa v obrazech …

    Aktuální cena: 3.000.000 CZK (120.000 €)

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Starý strom

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 350.000 CZK (14.000 €)

    lakovaná tempera, papír, přeneseno na překližku, 16,5 x 20,4 cm, sign. vzadu Šíma, rám, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjel také do Paříže, kde se usadil definitivně. Počátky jeho výtvarného působení jsou spo…

    Aktuální cena: 350.000 CZK (14.000 €)

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Krystal

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    dřevoryt, 19,5 x 15,5 cm, sign. PD Šíma, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium stavebního inženýrství na VUT v Brně, člen Skupiny výtvarných umělců, Devětsilu, UB, spoluzakladatel pařížské skupiny Le Grand Jeu

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Anděl

    Položka č.: 29

    lept, 14,7 x 9,8 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, č. 50/75, díla Jana Zrzavého se vyznačují melancholií, lyričností a téměř neviditelnou, jako by tušenou linií, ztrácející se v kouřovém oparu. Zrzavý byl samouk, kterého ponejvíce formovaly studijní cesty po Evropě, zejména Itálii a několikaletý pobyt v…

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Akrobacie

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    pastel, kombinovaná technika, papír, 1947, 27,5 x 20,5 cm, sign. PD Reichmann 47, rám, Reichmann absolvoval své studium na Vysoké škole technické v Brně obor architektura. Postupně však rozšiřoval oblast svých zájmů na pole literární, básnické a výtvarné. Významným způsobem se také zapsal do dějin č…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Položka č.: 27

    tuš, tužka, kombinovaná technika, papír, 1977, 63 x 49 cm, sign. DU Dalibor Chatrný 77, rám, autor je známým představitelem experimentálních a konstruktivních tendencí, které kontinuálně rozpracovával od počátku 60. let. Byl pedagogem na pražské AVU a brněnské FaVU a členem Klubu konkretistů nebo Pr…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Sedící akt

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tužka, papír, 1999, 40,5 x32 cm, sign. PD S. Podhrázský 1999, rám, v kontextu českého umění zaujímá Stanislav Podhrázský postavení solitéra, určené zejména jeho bezvýhradným zaměřením na figuru a výraznou imaginaci. Jeho tvorba také neprošla žádnými výraznými proměnami: od raných artefaktů až po poz…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Miloslav Chlupáč

    (1920-2008)

    Postava

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1992, 30,5 x 27,5 cm, sign. LD Chlupáč M, rám, autor byl jednou z nejvýznamnějších osobností české umělecké scény 20. století, a to jak díky své tvorbě, tak i organizačním schopnostem, s nimiž pracoval v rámci skupiny Máj 57 nebo Bloku tvůrčích skupin. Přestože mu v…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Muzikant (Stanislav Apolín)

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.000 €)

    olej, karton, 1958, 48,5 x 34 cm, sign. PD B. Matal 58, rám, tento významný autor byl nejmladším členem Skupiny 42. Od zobrazování městské periferie a civilistních námětů, jak je propracovávali jeho skupinoví kolegové, se však posléze přimknul k abstrakci s geometrickými prvky, která v jeho díle zás…

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.000 €)

  • Kamil Lhoták

    Podivná hra (ilustrace)

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akvarel, tuš, papír, 10,5 x 9,5 cm, sign. DU Kamil Lhoták, pasparta, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvorby. Nikdo jiný na…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Na pivu

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    tuš, běloba, papír, 13,5 x 12 cm, sign. LD Jos. Lada, rám, Josef Lada byl přední český malíř, ilustrátor, scénograf, karikaturista a kreslíř, vyučil se knihařem a poté krátce studoval na UMPRUM v Praze u prof. Dítěte a Hofbauera, ale vzápětí se začal živit ilustracemi do časopisů a ilustroval knížk…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Hold fetišismu

    Položka č.: 21

    olej, plátno, 1935, 62 x 49,5 cm, sign. LD V. Zykmund, 35, rám, LD autorsky název obrazu, český malíř, grafik, fotograf a výtvarný teoretik studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u prof. Cyrila Boudy a prof. Oldřicha Blažíčka. Zykmund působil také jako vysokoškolský pedagog. Byl s…

    Odhadní cena: 4 000 000 - 5 000 000 Kč CZK