Miloš Noll

mimořádná aukce s datem ukončení 8. 12. 2021 | v případě zájmu o prohlédnutí položek prosím pište na nabrezi@galerie-vltavin.cz

Miloš Noll (1926-1998)
byl český výtvarník, malíř, grafik a filmový scénárista.
V obecném povědomí figuruje především jako dětský ilustrátor. Jeho talent byl však mnohostranný. Věnoval se animovanému filmu, scénografii, plakátům, typografii a filmovým scénářům (spolupráce s Evaldem Schormem, Ladislavem Rychmanem ad.). Pracoval nejčastěji pro Čs. televizi, Laternu magiku a Krátký film (v roce 1993 pro něj natočil vlastní animovaný snímek: „G. Ph. Telemann: Předehra C dur“), nakladatelství Albatros, SPN aj.
Od 80. let se soustavně věnoval volné tvorbě, kterou se přihlásil k odkazu spořilovské surrealistické skupiny (Zbyněk Havlíček, Libor Fára, Zbyněk Sekal ad.). V ní se odkryla jeho intimní, poetická stránka osobnosti. Vystavoval v českých zemích i v Evropě.
V současné době objevuje velikost a šíři talentu Miloše Nolla odborná veřejnost i sběratelé.

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Růžové blues (Ryba)

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 19.500 CZK (780 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:00

    akvarel, koláž, papír, 1985, 11 x 15,7 cm, sign. PN Noll 85, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 19.500 CZK (780 €)

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Položka č.: 2

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:01

    koláž, pero, akvarel, papír, 1984, 16,4 x 11,2 cm, sign. PD Noll 84, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Z biologického atlasu XII.

    Položka č.: 3

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:02

    koláž, pero, kombinovaná technika, papír, 1982, 15,3 x 13 cm, sign. PD Noll 83, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Z biologického atlasu XIII.

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:03

    koláž, pero, akvarel, papír, 1984, 20,3 x 12,4 cm, sign. PD Noll 84, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Na pláži

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:04

    akvarel, koláž, kresba, papír, 1990, 10,6 x 9,1 cm, sign. LD Noll 90, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:05

    koláž, kresba, akvarel, papír, 1990, 10 x 13,5 cm, sign. LD Noll 90, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Z biologického atlasu VIII.

    Položka č.: 7

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:06

    koláž, pero, papír, 1984, 11 x 13,4 cm, sign. PD Noll 84, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Z biologického atlasu IX.

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 13.500 CZK (540 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:07

    akvarel, tuš, koláž, papír, 1983, 6 x 12 cm, sign. PD Noll 83, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 13.500 CZK (540 €)

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Z biologického atlasu VII.

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 08. 12. 2021 20:08

    akvarel, koláž, tuš, papír, 1983, 7,2 x 10,3 cm, sign. PD Noll 83, pasparta, žák prof. J. Kaplického, člen SVU Mánes