• Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    Položka č.: 1334

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:58

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    Položka č.: 1335

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:59

    bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Pra…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 1336

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:00

    bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafk…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Kurt Schwitters aneb Merz

    Položka č.: 1337

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:01

    bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Dvořáček

    (1895-1970)

    Marcel Schwob: Imaginární životy

    Položka č.: 1338

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:02

    bibliofilie, vzácně se vyskytující tisk, sign. lept ve frontispisu a 5 sign. samostat. leptů na japonu L. Dvořáček, úprava Jar. Žlebek, vysázel Frant. Navrátil a vytiskl Ferdinand Mígl, plotny leptů po zhotovení šesti zvláštních otisků byly zničeny, 1. sv. edice 200, vydal Arno Sáňka, Brno 1923, pol…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Klouda

    (1929-2010)

    Křížová cesta

    Položka č.: 1339

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:03

    bibliofilie, 15 x dřevoryt (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder

    Položka č.: 1340

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:04

    kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém

    Položka č.: 1341

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:05

    bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské ku…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Dvořáček

    (1911-1945)

    Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka

    Položka č.: 1342

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:06

    kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    André Gide: Saul

    Položka č.: 1343

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:07

    bibliofilie, úprava a dřevoryty, J. Marek, vydal A. L. Střížek, Stará říše 1918, 120 s., brožovaná, obálka lehce zašpiněná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Arthur Novák: Seznam grafického díla

    Položka č.: 1344

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:08

    bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Peter Petrík: Boj mnohých

    Položka č.: 1345

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:09

    bibliofilie, viněty J. Vodrážka, úprava, sazba a tisk Alois Chvála, edice Chválův lis, Praha 1970, 100 exemplářů, 22 s., volné listy v přebalu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Paul Velsch

    P. Fort: La Poésie de Paris

    Položka č.: 1346

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:10

    bibliofilie, kresby P. Velsch, vydal Éditions de la Marjolaine, Paris 1930, Ex. 50/651, 55 str., brož., desky zašlé, rohy pokrčené, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Nordenskjöld

    (1869-1928)

    K Jižní točně, dva roky v zajetí sněhu a ledu

    Položka č.: 1347

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:11

    kniha, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1936, 249 s., nerozřezáno, původní brož, lehce potrhané kraje, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Henri Matisse

    (1869-1954)

    Giovanni Scheiwiller: Henri Matisse

    Položka č.: 1348

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:12

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 3, serie A – Pittori N. 2, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1933, ex. 336/800, 24 s., brož, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Christian Zervos: Pablo Picasso

    Položka č.: 1349

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:13

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 2, serie A – Pittori N. 1, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1932, ex. 412/800, 26 s., brož, několik stran při rozích zašpiněných, jedna lehce zašpiněná, Antikvariát Ostrovní, studium…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    R. Těsnohlídek: Den

    Položka č.: 1350

    Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:14

    bibliofilie, obálka a úprava E. Milén, ex. 444/600, vydal Fr. Borový, Praha, 1923, brož, 123s., po krajích nepatrně zašlá obálka, pěkný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 60 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Jan Kolovrat: Čtvero počasí

    Položka č.: 1351

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:15

    kniha, obálka a úprava L. Sutnar, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 95s., zcela odlepená obálka od listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Kratochvíl

    (1885-1945)

    Jménem republiky? Mé slovo k vítězství gajdovské pravdy

    Položka č.: 1352

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:16

    kniha, leták číslo 4, vytiskla Legiografie, vydal Čin, Praha, 1928, brož, 110s., při krajích a na hřbetu otrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Maria Augusta

    (1897-1939)

    Rukověť sběratelova, část 1.

    Položka č.: 1353

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:17

    kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dana Jandová

    Graphia (Časopis o Exlibris)

    Položka č.: 1354

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:18

    bibliofilie, sign. litografie D. Jandová, sign. tisk J.M. Bertrand, 2x linoryt Willy Braspennincx, vyd. Graphia, Belgie, 1985, 31s., ohnuté růžky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Karel

    (1912-1990)

    Nešťastné milující děvče

    Položka č.: 1355

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:19

    bibliofilie, přepsal, dřevoryty vyzdobil a vydal O. Karel, podpis autora, Pardubice, 1944, sešit s obálkou, 10s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roger Richet

    Les Émissions, Surcharges, Oblitérations et Vignettes des Sudétes (1880-1970)

    Položka č.: 1356

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:20

    kniha, německy, vyd. neuveden, brož, 182s., trochu ušpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Wilhelm Ganzenmüller

    Die Alchemie im Mittelalter

    Položka č.: 1357

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:21

    kniha, německy, vyd. Georg Olms Verlagsbuchhandlung, Hildesheim, 1967, clpl. vazba, 240s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • William Gamble

    Penrose´s Pictorial Annual

    Položka č.: 1358

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:22

    kniha, sestavil a k vydání připravil W. Gamble, vyd. A.W. Penrose & Co., Londýn, 1907, clpl. vazba, 160s. + řada čb. i bar. vyobrazení + 80s. dobových reklam, značně odřené desky, u předsádky uvolněná vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Louis Madelin

    Verdun

    Položka č.: 1359

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:23

    kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Dalitzsch

    Pflanzenbuch

    Položka č.: 1360

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:24

    kniha, velké množství čb. a bar. vyobrazení, vyd. J.F. Schreiber, Esslingen & München, clpl. vazba, 250s., okraje vazby mírně odřené, několik listů lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Dopisy Boženy Němcové

    Položka č.: 1361

    Vyvolávací cena: 220 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:25

    bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu A. Nauman (signováno), tisk M. Pegrassi, báseň Fr. Halas, předmluva Fr. Hrubín, upr. J. Sonberg, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, ex. 649/777, ed. Klub 777 bibliofilů, volné listy v obálce, 60s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F.…

    Aktuální cena: 220 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Vzpomínkový list

    Položka č.: 1362

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:26

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Hollar periodický sborník grafické práce roč. II

    Položka č.: 1363

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:27

    bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook