-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Philippe Soupault: Negr
Položka č.: 1289Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:13
bibliofilie, obálka A. Hoffmeister, vydal Ot. Štroch - Marien, Praha 1928, 20. svazek Knih dnešku, edice Aventinum, 87 s., brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Karel Konrád: Robinsonáda
Položka č.: 1287Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:11
bibliofilie, obálka a 2 kresby V. Tittlebach, 2. svazek Nové edice Hyperionu, vydala Erna Janská, Praha 1926, 77 s., brož, poškozený hřbet a při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
Položka č.: 1275Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:59
kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kolíbal
(1925)
Torquatto Tasso: Šeptání noci
Položka č.: 1268Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:52
bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Antikv…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
Položka č.: 1267Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hol…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu
Položka č.: 1265Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:49
bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Richard Marek
(1883-1951)
Jakub Deml: Domů
Položka č.: 1256Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:40
bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Michl
(1901-1977)
Petr Bezruč: Já
Položka č.: 1255Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:39
bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Gross
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
Položka č.: 1253Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:37
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem
Položka č.: 1252Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:36
kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠU…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů
Položka č.: 1249Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:33
bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, čl…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
G. A. Bürger: Baron Prášil
Položka č.: 1239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:23
kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Šohaji (8 studií leptem)
Položka č.: 1229Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:13
bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
André Suarés
(1868-1948)
Láska a příroda
Položka č.: 1223Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:07
Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel May
(1842-1912)
Po dobrodružných stezkách (Old Zach)
Položka č.: 1213Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:57
kniha, 8 povídek - Muž s polovicí tváře, Hamäil, Španělský cikán, Zpívající voda, Na březích Dviny, Cesta vyvržených, Vzkříšení, Merhameh, úvodem medailonek překladatele o K. Mayovi, přel. D. Jam (pseud. Jar. Moravce), 1. sv. edice Posmrtné vydání spisů, vydalo Nakladatelství knihovny dobrodružných…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Die grossen Seefahrer des 18. Jahrhunderts
Položka č.: 1212Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:56
kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 323s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Ein Lotterie-Loos Los číslo 9672
Položka č.: 1209Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:53
kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 222s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Die Leiden eines Chinesen in China Číňanovy trampoty v Číně
Položka č.: 1208Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:52
kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Kalendář Hollar 2007
Položka č.: 1197Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:41
5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Jan Měřička
(1955)
Grafika
Položka č.: 1193Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:37
katalog s litografií, 1996, 22 x 17,5 cm, sign. PD Jan Měřička, č. 98/200, katalog k výstavě Jan Měřička, Hradec Králové, Galerie Moderního umění, prosinec 1996, v nákladu 500 ks
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Konvolut PF a přání
Položka č.: 1190Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:34
různé techniky, různé rozměry do 21 x 15 cm
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Robert Brichet
Charlotte
Položka č.: 1174Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:18
mědirytina, 1784, 21,1 x 14,4 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Robert Brichet
Anoblissement du Sexe
Položka č.: 1170Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:14
mědirytina, 1784, 21,5 x 14,7 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Peter Bohmanns Erben
Grosskreuz der bairischen Krone / Grosskreuz des des Ord. beider Sicilien
Položka č.: 1169Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:13
kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Peter Bohmanns Erben
Ritter vom Bade in England / Ritter von Montesa
Položka č.: 1168Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:12
kolorovaná mědirytina, 1822, 16 X 10,5 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Peter Bohmanns Erben
Ritter der Freude in Baden /Dame des Ordens der h. Katharina in Russland
Položka č.: 1167Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:11
kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Řehák
Demonstrujeme vsedě
Položka č.: 1076Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:40
tuš, papír, 21,3 x 31,6 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Řehák
V bytovém družstvu
Položka č.: 1075Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:39
tuš, papír, 21 x 31,5 cm, dole text: Přicházím synka zapsat do bytového družstva - za 18 let bude potřebovat byt!, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Dostálová
(1932-2011)
Prodavač
Položka č.: 1074Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:38
fix, akvarel, papír, 1969, 33 x 23,7 cm, dole text: „… a prodavače rozděloval každému podle jeho potřeb až do chvíle, kdy ho odvezli ve svěrací kazajce… (Mladý svět č. 23-69), oboustranná kresba, pokrčený a znečištěný papír v rozích, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Fišárka na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Maličkosti
Položka č.: 1071Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:35
tuš, papír, 21 x 29,6 cm, monogramováno LD AB, dole text: Furt jsem mu říkal, že maličkosti nestojí za to. Dlouho to trvá a pak se to najednou s ostudou vysype!, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO