• Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu

    Položka č.: 1265

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:49

    bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    Jakub Deml: Domů

    Položka č.: 1256

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:40

    bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Michl

    (1901-1977)

    Petr Bezruč: Já

    Položka č.: 1255

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:39

    bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    J. Kotalík: František Gross

    Položka č.: 1253

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:37

    kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bílek

    (1872-1941)

    P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem

    Položka č.: 1252

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:36

    kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠU…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů

    Položka č.: 1249

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:33

    bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, čl…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    G. A. Bürger: Baron Prášil

    Položka č.: 1239

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:23

    kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Šohaji (8 studií leptem)

    Položka č.: 1229

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:13

    bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Láska a příroda

    Položka č.: 1223

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:07

    Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Po dobrodružných stezkách (Old Zach)

    Položka č.: 1213

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:57

    kniha, 8 povídek - Muž s polovicí tváře, Hamäil, Španělský cikán, Zpívající voda, Na březích Dviny, Cesta vyvržených, Vzkříšení, Merhameh, úvodem medailonek překladatele o K. Mayovi, přel. D. Jam (pseud. Jar. Moravce), 1. sv. edice Posmrtné vydání spisů, vydalo Nakladatelství knihovny dobrodružných…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die grossen Seefahrer des 18. Jahrhunderts

    Položka č.: 1212

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:56

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 323s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ein Lotterie-Loos Los číslo 9672

    Položka č.: 1209

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:53

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 222s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Leiden eines Chinesen in China Číňanovy trampoty v Číně

    Položka č.: 1208

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:52

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Kalendář Hollar 2007

    Položka č.: 1197

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:41

    5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Měřička

    (1955)

    Grafika

    Položka č.: 1193

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:37

    katalog s litografií, 1996, 22 x 17,5 cm, sign. PD Jan Měřička, č. 98/200, katalog k výstavě Jan Měřička, Hradec Králové, Galerie Moderního umění, prosinec 1996, v nákladu 500 ks

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Robert Brichet

    Charlotte

    Položka č.: 1174

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:18

    mědirytina, 1784, 21,1 x 14,4 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Robert Brichet

    Anoblissement du Sexe

    Položka č.: 1170

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:14

    mědirytina, 1784, 21,5 x 14,7 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Peter Bohmanns Erben

    Grosskreuz der bairischen Krone / Grosskreuz des des Ord. beider Sicilien

    Položka č.: 1169

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:13

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter vom Bade in England / Ritter von Montesa

    Položka č.: 1168

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:12

    kolorovaná mědirytina, 1822, 16 X 10,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter der Freude in Baden /Dame des Ordens der h. Katharina in Russland

    Položka č.: 1167

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:11

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Řehák

    Demonstrujeme vsedě

    Položka č.: 1076

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:40

    tuš, papír, 21,3 x 31,6 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Řehák

    V bytovém družstvu

    Položka č.: 1075

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:39

    tuš, papír, 21 x 31,5 cm, dole text: Přicházím synka zapsat do bytového družstva - za 18 let bude potřebovat byt!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Dostálová

    (1932-2011)

    Prodavač

    Položka č.: 1074

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:38

    fix, akvarel, papír, 1969, 33 x 23,7 cm, dole text: „… a prodavače rozděloval každému podle jeho potřeb až do chvíle, kdy ho odvezli ve svěrací kazajce… (Mladý svět č. 23-69), oboustranná kresba, pokrčený a znečištěný papír v rozích, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Fišárka na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Maličkosti

    Položka č.: 1071

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:35

    tuš, papír, 21 x 29,6 cm, monogramováno LD AB, dole text: Furt jsem mu říkal, že maličkosti nestojí za to. Dlouho to trvá a pak se to najednou s ostudou vysype!, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Konvolut map

    Položka č.: 1027

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:51

    18x mapa, 46 x 60 cm, soubor volných příloh z Ottova zeměpisného atlasu, mapa Itálie, Jižní Asie, Evropa, Německo, Země Koruny České, Jižní Amerika, Francie, Středozemské moře, Evropské Rusko, Země Alpské, Střední Amerika, Světová doprava a osadní državy, planiglogy, obloha a země, Palestina, Belgie…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Fluss und Bergkarte von Deutschland

    Položka č.: 1024

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:48

    kolorovaný oceloryt, 33,5 x 40,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Deutschland Übersicht der Politischen eintheilung

    Položka č.: 1023

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:47

    kolorovaný oceloryt, 35,5 x 41 cm, Herm. Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Deutschland

    Položka č.: 1022

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:46

    kolorovaný oceloryt, 31,5 x 36,5 cm, Herm. Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Südöstliches Frankreich

    Položka č.: 1021

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:45

    kolorovaný oceloryt, 35 x 40,2 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Südwestliches Frankreich

    Položka č.: 1020

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:44

    kolorovaný oceloryt, 34,7 x 40,2 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook