Portrét dámy

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:00

    malba na porcelánu, miniatura, 8,2 x 6,5 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Dívka v negližé

    Položka č.: 2

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:01

    malba na porcelánu, miniatura, 4,8 x 4 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:02

    olej, lepenka, 19 x 27 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfelda. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a jeho proměn bě…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Podorlicko

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:03

    tempera, lepenka, 31 x 43,3 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, vzadu nalepen štítek aukčního domu Meissner-Neumann z roku 2000, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:04

    lavírovaná kresba tuší, papír, 1930, 17,5 x 29 cm, sign. PD Emil Filla 30, rám, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:05

    pastel, papír, 1943, 13,5 x 11 cm, sign. PD Jambor 1945, rám, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:06

    akvarel, pastel, tužka, papír, 1945, 17 x 20,5 cm, sign. PD Jambor 1945, rám, dílo významného "malíře Vysočiny." Autor vystudoval Akademii výtvarných umění, chvíli žil v Praze a posléze hodně cestoval. Vrátil se na Vysočinu a celou svou prací po zbytek života dokazoval, že ty nejkrásnější …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Brno

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 47.000 CZK (1.880 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:07

    olej, plátno, 29 x 39 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, vzadu potvrzení od Maximiliána Ducheka, přiložen původní paragon, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

    Aktuální cena: 47.000 CZK (1.880 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Les

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:08

    rudka, papír, 57,5 x 42 cm, LD monogr. F. K., rám, mírně zažloutlá pasparta, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jan Trampota

    (1889-1942)

    Cesta úvozem

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:09

    pastel, tuš, papír, 1922, 15 x 20,5 cm, sign. LD Jan Trampota, 22, rám, mírně zažloutlá pasparta, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a J. Preislera na VŠUP v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Mánes

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Bedřich Ženíšek

    (1872-1930)

    Pobřeží s kameny

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:10

    olej, plátno, 89,5 x 74,5 cm, sign. PD B. Ženíšek, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Marcel Krasický

    (1898-1968)

    Cesta vesnicí

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:11

    olej, plátno, 60 x 80 cm, sign. PD Krasický, rám

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Josef Písecký

    (1878-1957)

    Pohled na chrám sv. Mikuláše

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:12

    olej, plátno, 1918, 59 x 43 cm, sign. LD J. Písecký 1918, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, autor byl český krajinář tvořící na počátku 20. století. Studoval soukromě v Kroměříži, posléze cestoval a čerpal inspiraci hlavně v jadranských reáliích. Známé a vyhledávané jsou však i j…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Alois Moravec

    Váza s kyticí na stole

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:14

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Bedřich Wachsmann

    (1871-1944)

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:15

    pastel, papír, 1922, 21,8 x 27,5 cm, LD monogr. WB 1922, rám, mírně zažloutlá pasparta, na rámu oděrky, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Bedřich Wachsmann byl český malíř, grafik, architekt a teoretik, studoval na akademii v Drážďanech, poté pobýval v Innsbrucku a Mnichově. Od r. 185…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • František Zavázal

    (1878-?)

    Zátiší s růžemi a ovocem

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:16

    olej, plátno, 1931, 66,5 x 96,5 cm, sign. PD FZavázal, rám, zvlněné plátno, místy mírně poškozené, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Setkání Odyssea s Penelopou

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:17

    kombinovaná technika, 1973, 44 x 60 cm, sign. PD Jan Bauch 73, rám, vzadu popsáno autorem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Honorio García Condoy

    (1900-1953)

    Cabeza de muchacha eslovaca

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:18

    sépie, papír, 1948, 46 x 33 cm, sign. PD Condoy, na zadní straně štítek s popisem a razítko Museo Pablo Gargallo Zaragoza, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:19

    kombinovaná technika, pastel, tužka, papír, 1938, 18 x 14,5 cm, sign. Beneš 38, 25x kresba, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:20

    olej, laky, lepenka, 1964, 33 x 45 cm, sign. PD R. Fila 64, rám, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Stanislav Filko

    (1937-2015)

    Kresby 1

    Položka č.: 22

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:21

    pastel, tužka, kuličkové pero, papír, 1958-59, 48 x 41 cm, všechny sign. Filko, rám, 4x kresba 7 x 32 cm

  • Stanislav Filko

    (1937-2015)

    Kresby 2

    Položka č.: 23

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:22

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Úřední výlov padlého anděla

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:23

    koláž, papír, 1973, 32 x 21,9 cm, sign. PD AH73, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Položka č.: 25

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:24

    tužka, papír, 1986, 45 x 62 cm, sign. PD D. Chatrný 86, žák prof. Salcmana a Boudy na ČVUT v Praze, prof. Silovského na AVU tamtéž, člen Klubu konkrétistů, TT klubu, Umělecké besedy

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Bojiště

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 136.000 CZK (5.440 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:25

    kombinovaná technika, papír, 1941, 23 x 36 cm, sign. PN Istler, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, originální a vysoce kvalitní práce z oceňovaného období jednoho z našich nejvýraznějších představitelů zejména poválečné abstrakce. Je považován víceméně za autodidakta, malířství studoval jen po dobu …

    Aktuální cena: 136.000 CZK (5.440 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 8.900 CZK (356 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:26

    Aktuální cena: 8.900 CZK (356 €)

  • Vladimír Komárek

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:27

    olej, plátno, 1983, 46,4 x 30,3 cm, sign. LD V. Komárek 83, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imagin…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 31.000 CZK (1.240 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:28

    olej, plátno, 1975, 98 x 79 cm, sign. PD K. Laštovka 75, rám, mírně pokrčené a zašpiněné plátno, ve střední části drobná poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 31.000 CZK (1.240 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:29

    olej, plátno, 1960, 50 x 70 cm, sign. LN Malát 60, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho t…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Gymnastika

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 07. 10. 2020 15:30

    tuš, akvarel, papír, 16 x 17,5 cm, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)