Výtvarné umění 19. - 21. století (186. aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání bude ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 23. 9. 2021 od 18 hodin v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se bude konat ve dnech 13. 9. do 23. 9. 2021

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Podzimní listí

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 09. 2021 15:00

    lept, akvatinta, ruční papír, 1981, 33 x 23,4 cm, sign. PD Čepelák 1981, vodoznak Lyra Pragensis, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Strašák

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    akvatinta, 1992, 48,7 x 29,5 cm, sign. PD Čepelák 1992, 12/100, dole uprostřed popsáno, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Jiří Anderle

    Mysterium času

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    lept, 1991, 20,5 x 14 cm, sign. PD Jiří Anderle, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a grafika u profesora A…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Jiří Anderle

    Hlavy

    Položka č.: 4

    lept, 19 x 12 cm, sign. DU Anderle, č. 194/200, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a grafika u profesora A.…

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Jiří Anderle

    Il Soriso

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    lept, 1978, 91 x 60 cm, sign. DU Anderle 1978, malíř a grafik Jiří Anderle započal svá umělecká studia na pražské Akademii u Antonína Pelce a Vladimíra Silovského. Na přelomu 60. a 70. let působil jako asistent na pražské UMPRUM v ateliéru Jiřího Trnky a posléze i Zdeňka Sklenáře. Jeho dílo prostupu…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Jiří Šalamoun

    Lovec hada

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    litografie, 1980/81, 29 x 42 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 81, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Nábřeží

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 11.300 CZK (452 €)

    dřevoryt, monotyp, 2002, 24 x 25,5 cm, sign. DU Karel Chaba, č. 12/23, autor byl interesantním, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho malby nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli…

    Aktuální cena: 11.300 CZK (452 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Umělec a múza

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    litografie, 14,5 x 20,5 cm, sign. LN ABorn, č. 33/200, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Galerie Groll

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    serigrafie, 1980, 60,5 x 43 cm, sign. DU ABorn 80, sítotiskem pořízený plakát k výstavě, která proběhla v Galerii Groll v německém Norimberku v květnu 1980, v horní části nalepeno na tuhém podkladovém kartonu tloušťky 2 mm, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vyso…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    litografie, 27,5 x 18 cm, sign. PD A. Born, pasparta, autorský tisk, dole věnování z roku 1985, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Přistání na Korfu

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    lept, 24,5 x 32 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 16/53, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcovým tradičně…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Holandská idyla

    Položka č.: 12

    litografie, 49 x 40 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 41/70, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcovým trad…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Zuzana a sedm chlípných

    Položka č.: 13

    litografie, 54 x 43 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 31/85, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcovým trad…

    Aktuální cena: 27.001 CZK (1.081 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Prst

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    litografie, 1985, 49 x 40,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1985, rám, č. 49/80, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog, vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Jákobův žebřík

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    litografie, 1986, 25 x 20 cm, sign. PD J. Jíra 86, rám, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Utonutí do všech čtyř světových stran

    Položka č.: 16

    lept, 1993, 35,5 x 27 cm, sign. PD Karel Nepraš 1993, 12/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Laudy, člen Umělecké besedy

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Smutný klaun

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    suchá jehla, akvarel, běloba, 17,5 x 11,5 cm, sign. PD Jan Bauch, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Hlava muže

    Položka č.: 18

    litografie, 29,5 x 20,5 cm, sign. PD Jan Bauch, rám, č. 75/140, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Ukřižování

    Položka č.: 19

    litografie, 1942, 46,7 x 31,2 cm, sign. PD Jan Bauch 42, rám, č. 38/500, restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    litografie, 1959, 46 x 37,5 cm, sign. PD O. Kubín, č. 387/500, při okrajích lehce zvlněný papír

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Pejsek

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    tužka, papír, 8,3 x 9,5 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Vrhač nožů

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tužka, papír, 15 x 10 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Muž za mříží

    Položka č.: 23

    tužka, papír, 14,8 x 10,2 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Návrh na exlibris

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    tužka, papír, 10,3 x 14,8 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Pár

    Položka č.: 25

    tužka, papír, 11,3 x 9,8 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Domeček

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    tužka, papír, 14,4 x 10,5 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Muž

    Položka č.: 27

    tužka, akvarel, papír,, 8,7 x x 5,1 cm, okolo popsáno: MRG., jen jesly se jý tobude lýbyt...?, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Souvenir De Prague

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    tuš, akvarel, papír, 5,5 x 14,9 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev Bobby

    Položka č.: 29

    suchá jehla, 1938, 13,6 x 21,8 cm, sign. PD Tichý 39, značeno PD v desce Tichý 38, soupis František Dvořák František Tichý Grafické dílo č. 15, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č. 467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠU…