Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Studie k benátskému zátiší

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tužka, papír, 10,5 x 16 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Exlibris KWB Pravda vítězí

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tužka, papír, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Ile de Sein

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1947/48, 5,8 x 10,4 cm, monogr. PD J.Z., rám, příloha časopisu "Okénko do dílny umělcovy" , Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Benátky

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lept, 1974, 9,7 x 14,9 cm, PD značeno v desce J.Z., rám, tisk k publikaci "Jan Zrzavý o sobě a přátelích", Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Máne…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Matyska

    (1977)

    Zelená noc

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2013, 30 x 39 cm, sign. vzadu Matyska, rám

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912)

    Kostýmní návrh pro operu Salome

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tempera, karton, 1957, 49,5 x 66,3 cm, sign. LD Liesler 1957, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafice, malbě…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Po bitvě

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1995, 29,2 x 42,8 cm, sign. DU Ivana Lomová 1995, při dolním okraji uprostřed papír lehce natrhlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Hráz

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    pastel, papír, 1995, 50 x 65 cm, sign. DU Lomová 95, rám, Antikvariát Ostrovní, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Odaliska

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 28.800 CZK (1.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2015, 30,5 x 39 cm, sign. NU A. Lamr 15, rám, vzadu na blindrámu autorsky název díla, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompi…

    Aktuální cena: 28.800 CZK (1.200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Duhové hory

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1987, 32 x 45,5 cm, sign. NU A. Lamr 87, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Znepokojen hmyzem

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 290.000 CZK (12.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2020, 95 x 80 cm, sign. DU M. Rittstein 2020, rám, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: na…

    Aktuální cena: 290.000 CZK (12.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka ranní

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, plátno, 2010, 54 x 65 cm, sign. PD Načeradský, rám, vzadu signováno a popsáno autorem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Róna

    (1957)

    Červená krajina

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    koláž-kresba, papír, 1983, 41,5 x 33,5 cm, sign. PD Róna 83, rám, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Hlava III

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    fixa, koláž, papír, 1997, 29,7 x 21 cm, sign. PD V. J. 1997, na zadní straně popsáno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kleopatra

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, plátno, 2012, 50 x 60 cm, sign. PD Načeradský, rám, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloš Nesvadba

    (1925-2020)

    Zamilované kočky

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    pastel, papír, 1975, 28,5 x 39 cm, sign. PD a věnování Miloš Nesvadba 75, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Sestřičky

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lavírovaná tuš, papír, 38 x 26 cm, sign. PD L. Jiřincová, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Cesta na vrchol

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tuš, běloba, papír, 80. léta 20. století, 30 x 21 cm, sign. PD Holý, na zadní straně razítko přijato uměleckou komisí českého fondu výtvarných umění, 6. března 1984, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Žena-Labyrint

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tuš, papír, 24 x 33 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Miroslav Slejška

    (1931)

    Vzpomínky na budoucnost

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, tuš, papír, 45,1 x 33,2 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloš Nesvadba

    (1925-2020)

    Kočka s růžovou mašlí

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    pastel, papír, 1975, 28,5 x 39 cm, sign. PD a věnování Miloš Nesvadba 75, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindra Husáriková

    (1931-2016)

    Představení

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, sololit, 24,5 x 18,5 cm, sign. LD Husáriková, rám, studium na Státní keramické škole v Teplicích a na VŠUP v Praze, členka Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Tereza Bulisová

    (1989)

    New York

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2020, 60 x 40 cm, sign. zezadu Tereza Bulisová

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Singhalky, Ceylon

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    dřevoryt, 1929, 30 x 21 cm, značeno PD ve štočku monogramem TFŠ, uvedeno pod č. 491 v soupisu grafického díla na tfsimon.com, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Utajené sny

    Položka č.: 264

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1975, 30,5 x 43 cm, sign. LD Baron 1975, žák prof. P. Matejky a D. Millyho na VŠVU v Bratislavě, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Karel Kupka

    (1905-1971)

    Zoraná pole

    Položka č.: 261

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, dřevěná deska, 19,5 x 24,5 cm, sign. LD Karel Kupka, rám, studoval v krajinářské škole Antonína Kalvody v Běhařově, člen SČVU

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Chaloupka

    Položka č.: 259

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1950, 29,5 x 40 cm, sign. LD Jambor 1950, rám, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • A. Brožek

    Zimní krajina

    Položka č.: 258

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, plátno, 1924, 72 x 93,5 cm, sign. PD A. Brožek 24, rám

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dominik Mareš

    (1972)

    Duše místa

    Položka č.: 288

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    olej, plátno, kombinovaná technika, 40 x 30 cm, rám, na zadní straně popsáno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Jiří Salajka

    (1955)

    Bez názvu

    Položka č.: 284

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    monotyp, 2001, 50 x 39,8 cm, sign. PD Jiří Salajka 2001, Antikvariát Ostrovní, studium výtvarné výchovy na PedF MU v Brně

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook