• Hoza

    Slovácké búdy

    No.: 261152

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:46

    olej, karton, 1930, 35,5 x 49,5 cm, sign. PD Hoza 1930, rám, malba místy poškozena, na rámu oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

  • J. Bašata

    Růže

    No.: 262208

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:47

    olej, karton, 1955, 35 x 25 cm, sign. PD JBašata 1955, rám, na rámu oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • J. Bašata

    No.: 262209

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:48

    olej, karton, 1958, 36 x 25 cm, sign. PD JBašata 1958, rám, na rámu oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • J. Bašata

    Zátiší s jablky

    No.: 262210

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:49

    pastel, papír, 1968, 24 x 34 cm, sign. PD JBašata 68, rám, na rámu oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Pařížská náplavka

    No.: 262211

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:50

    olej,plátno, 22 x 27 cm, sign. PD nečitelně, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Světla Žáková - Štrupová

    (1924-1978)

    Kytička

    No.: 262212

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:51

    litografie, 21,5 x 14,7 cm, sign. PD S. Žáková - Štrupová, pasparta, č. 29/95, lehce zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Prof. J. Obrovský and K. Minář at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 250 CZK (11 €)

    No.: 262213

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:52

    litografie, 1985, 11,2 x 7,6 cm, sign. DU nečitelně, pasparta, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

  • Ota Matoušek

    Dělo v poli

    No.: 262214

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:53

    linoryt, 21,6 x 32 cm, sign. PD Ota Matoušek, při okrajích lehce pokrčený, zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague, attended the graphic course at the atelier of Prof. F. Kobliha,…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Ota Matoušek

    Vojáci

    No.: 262215

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:54

    linoryt, 24 x 32 cm, sign. PD Ota Matoušek, při okrajích lehce pokrčený, roztržený papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague, attended the graphic course at the atelier of Prof. F. Kobliha, f…

  • Eva Šlachtová

    (1929-2014)

    Kentaur ve Valdštejnské zahradě

    No.: 262216

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:55

    lept, 11,5 x 7,7 cm, sign. PD Eva Šlachtová, pasparta, č. 125/250, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Novak at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

  • Eva Šlachtová

    (1929-2014)

    Praha Václava IV.

    No.: 262217

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:56

    lept, akvatinta, 15,5 x 8,4 cm, sign. PD Eva Šlachtová, pasparta, č. 173/200, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Novak at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Karel Havlíček Borovský a Božena Němcová

    No.: 246384

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 19. 01. 2022 15:57

    2x fired clay, v. 42, v. 33 cm, signed V. Makovský, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Obrovsky, K. Krattner, J. Stursa, member of The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Estimate: k CZK

  • Martin Benka

    (1888-1971)

    Korespondence, pohlednice

    No.: 260485

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:00

    rukopis, 1958, 1 x pohlednice Prof. PhDr. Jiřímu Siblíkovi, the disciple of the private school of A. Kalvoda, member of The Association of Moravian Fine Artists, vicechairman of The Union of Slovak Artists

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Martin Benka

    (1888-1971)

    Korespondence, pohlednice

    No.: 260486

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:01

    rukopis, 1957, 1 x pohlednice Prof. PhDr. Jiřímu Siblíkovi, the disciple of the private school of A. Kalvoda, member of The Association of Moravian Fine Artists, vicechairman of The Union of Slovak Artists

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Otakar Kubín

    (1883-1969)

    Vážený doktore.

    No.: 260487

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:02

    dopis, 1964, 20,9 x 15 cm, sign. PD O. B. Kubínovi 8 srpna 1964, Vážený doktore. Děkuji Vám za dopis a nový lék, který si dám vystavit v nemocnici. Naše lékárna je na prázdninách…, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (30 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Adolf Born

    No.: 260489

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:04

    kniha, 32 x 25 cm, podpis s věnováním A. Born, vyd. Slovart, 2003, pův. clpl. Vazba s obálkou, 334s., obálka zašpiněna zelenou barvou, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy …

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Josef Bohuslav Foerster

    (1859-1951)

    Žalm 150

    No.: 260490

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:05

    partitura, vydal Jihočeský okrsek SČME, Tábor 1932, na titulní straně věnování: Příteli Eugenu Svatoňovi vděčně Jos. B. Foerster v Kroměříži 19/5 37

  • John Steinbeck

    (1902-1968)

    Hrozny hněvu

    No.: 260491

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:06

    kniha, podpis Johna Steinbecka v titulu, obálka Jaroslav Šváb, úprava Stanislav Kohout, vydalo nakladatelství Sfinx, Bohumil Janda, Praha 1946, 574 s., celoplátěná vazba s obálkou, obálka lehce potrhaná a zašlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

  • Josef Suk

    (1874-1935)

    H. Boettinger: Karrikatury

    No.: 260492

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:07

    kniha, věnování a podpisy členů Českého kvarteta pod jejich karikaturou od H. Boettingera s vročením 1918, podpis J. Suk, K. Hoffmann, J. Herold a L. Zelenka, vydal J. Otto, Praha 1910, pl. vazba, nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

  • Jan Zrzavý

    Fr. Dvořák: Der Maler Jan Zrzavý

    No.: 260493

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:08

    kniha, 27 x 24 cm, podpis a věnování Jana Zrzavého výtvarníkovi Fr. Kynclovi, německá mutace monografie o J. Zrzavém, vydala Artia, Praha 1958, plátěná s ob., 42s. +63 obr. příloh, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group …

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

  • Václav Křupka

    (1929-2020)

    Současné české exlibris

    No.: 260494

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:09

    katalog, 30 x 21 cm, 2x korespondence a publikace V. Křupka, strojopis, vydal Exlibristen, 35 s., brož., lehce zašpiněná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID5**5 History of bids

  • Kamil Novotný

    (1892-1959)

    V. Nebeský: Umění po impressionismu

    No.: 260495

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:10

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Milan Knížák

    Něco

    No.: 260496

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:11

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Zdeněk Bár

    Zrcadlo modrých stínů

    No.: 260497

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:12

    kniha, 19,5x14 cm, podpis Zdeňka Bára a Josefa Šrámka v tiráži, 4x grafika Josefa Šrámka, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1928, ex. 199/300, brožovaná, 44 s., papír Simili Japan, desky mírně zašlé, u hřbetu mírně vybledlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Fran Směja

    (1904-1986)

    Pletky - Slezské verše

    No.: 260498

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:13

    kniha, 20,5x14,5 cm, podpis Fran Směji, vydala slezská edice Iskra, Hrabyně 1936, ex. 199/300, poloplátěná převazba, 57 s., původní obálka vevázána vzadu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jaroslav Zatloukal

    Veliký návrat

    No.: 260499

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:14

    kniha, 21,5x14 cm, podpis Jaroslava Zatloukala, edice Pečeť sv. 1, vydal Klub Kounicových kolejí při Svazu osvobozených polit. vězňů, Brno 1945, brož., 38 s., desky mírně zašlé, vazba rozlepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Otakar Ondráček

    (1898)

    Endre Ady: Básně

    No.: 260500

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:15

    kniha, 21,5x14,5 cm, avantgardně upravená obálka, úprava a kresba ve frontispisu Ot. Ondráček, podpis překladatele B. Mullera a Ot. Ondráčka, 2. sv. Mladé edice, vydal E.Vystrčil, Bratislava 1932, ex. 36/200, 27 s., domácí japan, desky mírně zašlé, při okrajích vybledlé, na dvou místech proražené šp…

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    No.: 260501

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:16

  • Karel Langer

    (1903-1998)

    Jos. Dvořák: Cesta k lidem

    No.: 260502

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:17

    kniha, 20,5x14,5 cm, podpis Jos. Dvořáka a výtvarníka K. Langra, ob. V. Prištic, úprava O. Ondráček, vydala Mladá edice, Bratislava 1934, 28 s., ex. 5/300, desky mírně zažloutlé , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Otokar Fischer

    Hořící keř

    No.: 260503

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 20. 01. 2022 08:18

    kniha, 21,5x15 cm, podpis Otokara Fischera, úprava S. Klír, ed. Aventium, vydal O. Štorch-Marien, Praha 1926, 59 s., ex. 194/650, okraje desek mírně otřepené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)