• Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    No.: 1237

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:21

    bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jos. Hora: Máchovské variace

    No.: 1238

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:22

    kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    G. A. Bürger: Baron Prášil

    No.: 1239

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:23

    kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion

    No.: 1240

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:24

    bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Oskar Wilde: Slavík a růže

    No.: 1241

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:25

    kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg

    No.: 1242

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:26

    kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Jedenáct grafických listů

    No.: 1243

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:27

    bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů

    No.: 1244

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:28

    bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Žemlička

    (1934)

    Francois Villon: Balady

    No.: 1245

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:29

    bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Helena Konstantinová

    (1946)

    J. Giono: Muž, který sázel stromy

    No.: 1246

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:30

    bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The S…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan C. Vondrouš

    (1884-1970)

    20. let Štenclova grafického závodu

    No.: 1247

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:31

    bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Jones, E. M. Ward and G. W. Maynard in the USA

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Édouard Manet

    (1832-1883)

    Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo

    No.: 1248

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:32

    kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů

    No.: 1249

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:33

    bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Josef Hora: Pracující den

    No.: 1250

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:34

    bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jaromír Rašín: Kleopatra

    No.: 1251

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:35

    bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of F…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem

    No.: 1252

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:36

    kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Gross

    (1909-1985)

    J. Kotalík: František Gross

    No.: 1253

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:37

    kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architectur…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ruská láska

    No.: 1254

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:38

    bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Michl

    (1901-1977)

    Petr Bezruč: Já

    No.: 1255

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:39

    bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    Jakub Deml: Domů

    No.: 1256

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:40

    bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Balada o bibliofilu a básníku

    No.: 1257

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:41

    bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    No.: 1258

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:42

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Almanach na rok 1914

    No.: 1259

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:43

    Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Praha pod křídly války

    No.: 1260

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:44

    bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Mode d´emploi

    No.: 1261

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:45

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Chaloupka - měsíčník pro děti

    No.: 1262

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:46

    časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Hommage á Meissonier

    No.: 1263

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:47

    bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Karel Fron: Verše

    No.: 1264

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:48

    bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of Th…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu

    No.: 1265

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:49

    bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796

    No.: 1266

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:50

    bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof.…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.