• Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Pozdrav moravské zemi

    No.: 760

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:26

    Bibliofilie, podpis J. Seiferta v tiráži, vyd. Krajská lidová knihovna, Olomouc, 1955, 150 výtisků, kresba K. Svolinského, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Max Švabinský

    Jan Štursa 1880-1925

    No.: 761

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:27

    Bibliofilie, sign. litografie s portrétem J. Štursy ve frontispisu M. Švabinský, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1955, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Jaroslav Novák

    (1914-1984)

    Vítězslav Novák: Baladická barkarola pro klavír na dvě ruce

    No.: 762

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:28

    bibliofilie, 3x původní signovaná litografie Jar. Novák, vyd. nákladem vlastním, 1946, ex. 32/350, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Stanislav Juřík

    (1948-1993)

    Franz Kafka: Povídky

    No.: 763

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:29

    bibliofilie, 5x sign. linoryt vyřezal, vytiskl a vyd. St. Juřík, 1988, ex. 3/40 na ručním papíře z Velkých Losin, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 800 CZK (29 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1958)

    Joseph Pennell

    No.: 764

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:30

    Bibliofilie, s původními litografiemi V. Strettiho, bez nakl. údajů, Praha, 1932, listy svázané nití v obálce, výborný stav,

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Karel Svolinský

    Dvojlist s linorytem a básněmi

    No.: 765

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:31

    Bibliofilie, sign. linoryt K. Svolinský, podpisy pod vlastními básněmi Fr. Nechvátal a L. Stehlík, vyd. Památník nár. písemnictví, Praha, 1978, rozkládací list, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, mem…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Alena Antonová

    Spolek českých bibliofilů 1908-2008

    No.: 766

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:32

    Bibliofilie, s původní grafickou přílohou Aleny Antonové (sing, 163/250), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2008, ex. 67/750, ke 100. výročí založení, 263 obr. příloh, brož s obálkou, 202s., výborný stav, , the disciple of prof. Filla at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Josef Hora: Rekviem

    No.: 767

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:33

    Bibliofilie, 3x sign. mědirytina a úprava V. Mašek, podpis básníka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1940, ex. 4/150 na ručním papíře Pannekoek, listy svázané nití v obálce, výborný stav, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Arts in Prague, m…

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • Josef Berka

    (1909-1987)

    Klekání (verše)

    No.: 768

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:34

    bibliofilie, kresba a úprava Jar. Krátký, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1936, ed. Stín, sv. 11, listy svázané nití v obálce, 46s., velmi dobrý stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    František Halas: Malířka Linka Procházková

    No.: 769

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:35

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, dřevoryty B. Lacina, vyd. Karel Kryl, Kroměříž, 1948, ex. 144/200, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the member of the surrealistic group RA

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID1**0 History of bids

  • Charles Nodier

    (1780-1844)

    Bibloman

    No.: 770

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:36

    bibliofilie, podobizna autora ve frontispisu G. Staal, vyd. Jarmil Krecar, Praha, 1918, ex. 39/225 na hadrovém papíře, pův. kartonové desky, 25s., mírně rozvolněno a při okrajích odřeno, dobrý stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Harald Gröhler

    Das Mineral der Romantiker (15 gedichte und ihr ursprungstext)

    No.: 771

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:37

    bibliofilie, podpis s věnováním básníka na tit. listě, vyd. Corvinus Presse, Berlin, 1996, listy sešité nití, velmi dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Jaroslav Uiberlay

    (1921-1991)

    Ilustrace k Petru Bezručovi

    No.: 772

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:38

    bibliofilie, 2x sign. suchá jehla J. Uiberlay, vyd. SMO, Opava, 1980, ex. 12/150, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Rastislav Michal

    Jaroslav Seifert: Pohled z Karlova mostu

    No.: 773

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:39

    bibliofilie, 2x sign. litografie R. Michal, podpis autora a vydavatele v tiráži, vyd. Miloslav Janča, Praha, 1984, ruční papír, listy svázané nití v obálce, výborný stav, , the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Emil Svoboda

    (1878-1948)

    Život a myšlenka

    No.: 774

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:40

    bibliofilie, podpis na tit. listě E. Svoboda, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 24/50, ed. Aventinum, brož, 140s., lehce zašlé okraje, dobrý stav,

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Karel Konrád: O Konstantinu Bieblovi

    No.: 775

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:41

    bibliofilie, sign. rytina s portrétem K. Biebla ve frontispisu a rytina na tit. listě J. Švengsbír, podpis autora před tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1952, ex. 115/800, upr. M. Kaláb, volné archy v obálce, 42s., dobrý stav, , the disciple of prof. A. Strnadel at The Academy of Arts, Archi…

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Rastislav Michal

    Jaroslav Seifert: Dvě básně

    No.: 776

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:42

    bibliofilie, grafická výzdoba R. Michal, vyd. Miloslav Janča (podpis v tiráži), 1989, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Karel Toman: Torso života

    No.: 777

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:43

    bibliofilie, 2x barevný dřevoryt a úprava Fr. Kysela, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 448/600 na ručním papíře, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, nerozřezáno, , studied at The Secondary School of Applied Arts in Prague, at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Kniha lesů, vod a strání

    No.: 778

    Auction price: 900 CZK (33 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:44

    bibliofilie, podpis autora za tit. listem, dřevoryty J. Benda, vyd. Mánes, Praha, 1914, brož, 84s., mírně poškozený hřbet obálky, dobrý stav,

    Current price: 900 CZK (33 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Novalis: Hymny k noci /první/

    No.: 779

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:45

    bibliofilie, 1x sign. barevná litografie V. Suchánek, vyd. Josef Straka, Praha, 1981, ex. 59/60, dva dvojlisty v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Education - Charles University in Prague and V. Silovsky at The Academy of Fine Arts i…

    Current price: 600 CZK (22 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Vladimír Komárek

    L. Kundera: Řeč na Hané

    No.: 780

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:46

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu V. Komárek, podpis L. Kundery v tiráži, vyd. Městské kulturní středisko, Kostelec na Hané, 1991, 200 výtisků, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Jan Sládek

    (1906-1982)

    Josef Chaloupka: Kamarád mrtvých

    No.: 781

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:47

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu a úprava J. Sládek, podpis autora na patitulu, vyd. Josef Hladký, Hranice, 1930, ex. 149/250, brož v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 150 CZK (6 €)

    Nur Augenblicke

    No.: 782

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:48

    bibliofilie, vyd. Neue Cranach Presse, Kronach, 2000, ex. 86/200, na tit. listě neurčený podpis, svázáno provázkem, výborný stav,

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Otakar Theer: Výpravy k já

    No.: 783

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:49

    bibliofilie, lept na tit. listě, úprava a obálka V.H. Brunner, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1914, brož v obálce, 34s., mírně opotřebené okraje, dobrý, hezký stav, , the disciple of prof. Roubalik, Bukovac and Pirner

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • František Votruba

    (1880-1953)

    Literárne štúdie I.

    No.: 784

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:50

    Bibliofilie, podpis autora v tiráži, vyd. Slovenský spisovatel, Bratislava, 1950, ex. 466/500, plpl. vazba, 237s., velmi dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Jaroslav Maria

    (1870-1942)

    Parnas

    No.: 785

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:51

    Bibliofilie, podpis autora na patitulu, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1929, ex. 21/50 na simili japanu, celokožená vazba s ražbou a zlacením, 566s., hřbet a růžky desek odřené, flíčky na ořízce,

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • Josef Svatopluk Machar

    (1864-1942)

    Konfese literáta I.+II.

    No.: 786

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:52

    Bibliofilie, podpis autora v prvním svazku, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1927, ex. č. 5, 2x pův. brož, 202+203s., okraje obálky prvního dílu mírně opotřebené, flíčky na ořízkách, velmi dobrý stav obou svazků, nerozřezáno,

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Ludmila Jandová

    (1938-2008)

    Ludvík Kundera: Galerie a názvy

    No.: 787

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:53

    bibliofilie, 1x sign. linoryt L. Jandová, podpis s věnováním autora v tiráži, vyd. Galerie Otakara Kubína, Boskovice, 1996, jeden dvojlist a grafický list v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of Prof. K. Muller, V. Silovsky and V. Tittelbach

    Current price: 150 CZK (6 €)

    Last auctioneer: ID1**5 History of bids

  • Raymond Datheil

    (1902-1983)

    Trest

    No.: 788

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:54

    bibliofilie, podpis s věnováním na patitulu R. Datheil, vyd. Petr Frank, Tábor, 1949, ex. 108/150, upr. Zd. Seydl, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (29 €)

  • František Listopad

    (1921-2017)

    Kaninchen

    No.: 789

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:55

    bibliofilie, linoryty Zoppe Voskuhl, podpis překladatele na patitulu (Eduard Schreiber), vyd. Corvinus Presse, Berlin, 2007, sešit, výborný stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)