-
Neznámý autor
Avstria / Archidv Catvs Auctore / Wolfgango Lazio
No.: 1054Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:18
kolorovaná mědirytina, 37 x 53,5 cm, zažloutlý a ušpiněný papír, uprostřed přeloženo, pravý dolní a horní roh papíru pokrčený, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marc Chagall
(1887-1985)
Marc Chagall: Der Vogelfänger - Ausgewählte Graphik
No.: 931Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 09:15
katalog, tužkou signovaná reprodukce Marc Chagall, katalog v deskách (imitace knihy) s 7 barevnými reprodukcemi (1 sign.), úvodní text a koncept výstavy Claude Esteban, vydal Haus der Kunst, München 1978, brož v laminát. deskách, 124s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
No.: 1233Auction price: 3.600 CZK (150 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:17
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.600 CZK (150 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Jan Tomsa
(1753-1814)
Djl druhý knihy k čtenj pro sedlské sskoly w cýs. král. zemjch
No.: 1524Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:08
kniha, česká čítanka pro žáky škol s výchovnými a mravně naučnými texty, části textu tištěny různými typy písem, antikvou vzorovým psacím písmem (kurentem nebo humanistickou polokurzívou), základ novogotickou frakturou, kustody, signatury, panovnický znak v titulu, viněta, dekorace v záhlaví, s. 171…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Wilhelm Nakatenus
(1617-1682)
Coeleste palmetum Variis Officiis, Litaniis, Precibus, instuctionibus, Psalmorum Interpretationibus, Meditationibus contoversiis
No.: 1518Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:02
kniha, kniha žalmů, kázání, zpěvů na celý liturgický rok, 32 rytin s biblickými motivy, 2 heraldické rytiny za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, signatury, živá záhlaví, iniciály, linky, tisk Apud Ioannem Wilhelmum Friessem, Coloniae (Kolín n. R.) 1691, dobová kožená vazba s třemi v…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Xenofón: Historie krásné Pantheie
No.: 1335Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:59
bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
No.: 1243Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Sebastian Münster
(1488-1552)
Praga 1574
No.: 1058Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 11:22
kolorovaný dřevoryt, 1574, 25,7 x 16,5 cm, rám, Sebastian Munster (1489 - 1552) patřil mezi nejuznávanější kartografy šestnáctého století. Jeho hlavním dílem byla Kosmografie, která byla publikována v šesti jazycích v období mezi lety 1544 a 1578. Později byla revidována a znovu vydána Sebastianem…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdenek Seydl
(1916-1978)
Pohádky
No.: 1557Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:41
kombinováná technika, papír, jedenáctkrát 25 x 16,4 cm, sign. D Seydl, na zadní straně razítko: Zdenek Seydl z pozůstalosti, papír je prohnutý, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Konupek and F. Kysela
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pravoslav Kotík
(1889-1970)
Soubor šesti exlibris
No.: 1185Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:29
4x dřevoryt, 1x lept, 1x zinkografie, 13,3 x 11,8 - 7,7 cm, 1x sign. PD P. Kotík, lept značen LD v desce Prav. Kotík 1925, 4x monogramováno v tisku, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prag…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Robert de Vaugondy
(1723-1786)
Partie Orientale de L´Empire de Russie en Asie
No.: 1032Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:56
kolorovaná mědirytina, 1750, 47 x 59 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Johann Baptista Homanno
(1664-1724)
Archiducatus Austriae Inferioris
No.: 1031Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:55
kolorovaná mědirytina, 48,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Nahoru a dolů - Hloubkové básně
No.: 1284Auction price: 2.900 CZK (121 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:08
bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 124/300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and…
Current price: 2.900 CZK (121 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
John Heartfield
(1891-1968)
J. Hašek a K. Vaněk: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a v ruském zajetí I-VI
No.: 1486Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:30
kniha, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvního svazku vzadu vevázána barevná obálka k sešitovému vydání a u druhého svazku vzadu vevázána černobílá obálka k sešitovému vydání, u vš…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Dvořáček
(1895-1970)
Marcel Schwob: Imaginární životy
No.: 1338Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:02
bibliofilie, vzácně se vyskytující tisk, sign. lept ve frontispisu a 5 sign. samostat. leptů na japonu L. Dvořáček, úprava Jar. Žlebek, vysázel Frant. Navrátil a vytiskl Ferdinand Mígl, plotny leptů po zhotovení šesti zvláštních otisků byly zničeny, 1. sv. edice 200, vydal Arno Sáňka, Brno 1923, pol…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Anthonius Van Dyck
(1599-1641)
Frederick Prince of Aray
No.: 1171Auction price: 2.600 CZK (109 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:15
mědirytina, 48,5 x 34 cm, značeno LD Ant. van Dyck pinxit., DU Paulus Pontius scupsit., PD C. van der Stock excudit. , uprostřed přeloženo, při okraji 2 x natrženo, mírně pomuchlaný papír, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.600 CZK (109 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Jeden kus života
No.: 1559Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:43
40x kresba, 22,5 x 16,5 - 15 x 10,7 cm, ilustrace ke knize, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil Fafek
(1922-1997)
Soubor fotografií
No.: 1548Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:32
87x bromostříbrná fotografie, 19 x 27 cm, soubor fotografií reportážního fotografa E. Fafka, 43x foto. značeno razítkem na zadní straně, 22x bez razítka, fotografie zachycují společenský, kulturní, sportovní a politický život, 22x fotografie různých autorů zachycujících E. Fafka při práci nebo v so…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
No.: 1461Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:05
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in …
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pavel Tigrid
(1917-2003)
Ozbrojený mír
No.: 1375Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:39
kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Vzpomínkový list
No.: 1362Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:26
bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Otokar Březina: Esej
No.: 1330Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:54
bibliofilie, 3x orig. litografie V. Suchánek, značeno na kameni Vlad. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v ob., 170 ex., nestr., obálka při okraji natržená, lehce pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bo…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Valter
(1909-2006)
L. Kundera: Vzpomínka na krajinu bez měst * Horaria
No.: 1295Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:19
bibliofilie, 4x orig. sign. linoryt Karel Valter, podpis na titulu a báseň L. Kundera, 7. sv. edice Velen, sestavil a vydal jako neprodejný tisk Dr. Jan Vykoukal, volné listy v obálce, ex. 32/90, 21 x 15,5 cm, nestr., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of the group L…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 1271Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel
(1942)
Katalog s grafikou
No.: 1280Auction price: 2.200 CZK (92 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:04
bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architectu…
Current price: 2.200 CZK (92 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
. neurčený autor
Adelheid
No.: 1553Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:37
92x fotografie, 28 x 25 cm, 64 čb. a 27 bar. fotografií různých rozměrů, z filmu Adelheid, režie František Vláčil, předloha Vladimír Körner, hrají Petr Čepek a Emma Černá, r. 1969, volné fotografie, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mikolaj Leczycki
(1574-1653)
USUS MEDITANDI, TYRONIBVS, ET PROFICIENTIBVS IN VIA SPIRITUALI accommodatus / AUTORE R.P. NICOLAO LANCICIO e Societate JESV
No.: 1516Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 19:00
kniha, kniha meditací pro denní modlitby každý den v roce, latinský text, antikva, též kurzíva, signatury, kustody, zdob. innociála, dekorativní vlys za titulem, viněta v závěru, tisk Typis Universitatis Carolo-Ferdinandeae in Collegio Soc: Iesv ad S. Clementem, Pragae 1665, dobová kožená vazba s ra…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jean-Frédéric Osterwald
(1663-1747)
Les Saintes écritures de lancien testament
No.: 1512Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:56
kniha, Písmo svaté - Starý zákon, překlad do francouzštiny od švýcarského kalvinistického teologa J.-F. Ostervalda doplněný o zrcadlový hebrejský text, obs. počáteční biblické texty Genesis až po 2. Královskou knihu, tisk Guillaume Watts nákladem Société Biblique Britannique et Étrangere, London 185…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Mánes
(1820-1871)
Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder
No.: 1340Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:04
kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
No.: 1334Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:58
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED